BULGARASI DE IAN-FEB 2013 (6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zbubu spune:

Bun venit Aurora! Sarcina usoara si bebeloi sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauraf89 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aurorra

buna fetelor,
Eu sunt Aurora si vreau sa ma alatur voua in calataria asta minunata,pana la "destinatie" si sper ca sunt binevenita.
Sunt mamica unui baietel nazdravan, Robert Matei, de 3 ani si 8 luni si daca Dumnezeu ma ajuta si totul e bine, la sfarsitul lunii ianuarie 2013 voi fi din nou mamica!
O sa va dau si datele mele sa puteti trece in listuta si chiar daca nu prea am asa mult timp promit sa intru cat de des pot sa stau cu voi la sporovait.
UM: 23.04.2012, DPN: 29.01.2013, zi de nastere 28.07.1979
7+

Aurora de baietel neastamparat si nazdravan Robert Matei

Robert Matei

Pozici
Mateut

Neata fetelor!
Bine ai venit Aurora! Sarcina usoara si bebe sanatos!

8+

Iti multumesc tie Doamne, Sf Efrem cel Nou, Sf Nectarie si Maicii Domnului pentru aceasta binecuvantare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns majia spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Citat:
citat din mesajul lui majia

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Neatzaaaa !

Da, va dau si eu data nasterii: 16.06.1981

O zi frumoasa sa aveti !



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)


Maine e ziua ta !
Cum te sarbatoresti?

9+


Venind la examen cu studentii
Apoi nu cred ca facem nimic special, ai mei o sa fie plecati din Iasi... Trebuia sa dam sinoi o fuga cu cortul pe undeva pe la munte, dar daca-s o prezenta indispensabila ce sa fac....
Si probabil o fuga la bunicii mei sa-i pupam si sa mincam o salata de fructe impreuna



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)


Suna bine... eu nu sunt fan de mers cu cortul Un tort ceva? Cadouri?

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns majia spune:

Aurora, bine ai venit la bulgarasi si sarcina usoara . Cum a fost sarcina pana acum? Au inceput greturile?

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Buna fetele! Sunt o aspiranta la titlul de mamica de 3 ani jumate si din pacate pana acum minunea nu s-a intamplat. Mai trag din cand in cand cu ochiul pe la voi cu speranta ca poate o data voi ingrosa si eu randurile aici, la Odisee. Va doresc sa aveti parte de sarcini usoare si sa treceti cu bine peste micile neplaceri ale sarcinii (gen greturi) si la sfarsitul celor 40 de s. sa va tineti puiutii sanatosi in brate.



Imi doresc sa fiu mamica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blue_sea spune:

Aurora, bine ai venit! Sarcina usoara!

Fetele, eu am o problemica: eu nu mananc carene, doar peste. Doar ca de ceva timp nu-l mai suport. Numai sa vb despre acest fel de mancare si mi-e greata (desi mie altfel nu imi e). Carne nu am mai mancat de vreo 4 ani...Stiti cuva ce alimente mai contin proteine care sa inlocuiasca pestele? O sa vorbesc si cu dr mea saptamana viitoare.

9+







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Bine ai venit, Aurora! Sarcina usoara si bebe sanatos !

Eu stiu ca citisem tot aici pe forum, la un topic unde scriau fete vegetariene si vegane, ca fara carne si peste se poate, daca maninci oua si lactate destule. Dpdv al cantitatii de proteina vorbesc. Plus soia si fasole.
La fetele vegane lucrurile erau ceva mai complicate, in sensul ca scria una dinte mamici - care isi creste si copilul in acelasi stil - ca pt a asigura o nutritie echilibrata este musai sa consumi tot felul de nuci si alune si seminte, niste chestii de care...de unele nici n-am auzit, iar altele au niste preturi de speriat.

Mama mea a trait bine merci vreo 9 luni fara produse de origine animala, de nici un fel, mincind totul cit mai proaspat si mai verde si cit mai putin gatit posibil. Toate analizele i s-au imbunatatit in aceasta perioada, ca si starea generala de sanatate.

Editez ca sa spun ca eu cred cu tarie ca omul este omnivor



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen_76 spune:

Buna fetelor,
Eu sunt Carmen si vreau sa ma alatur voua in calatoria asta minunata,pana la "destinatie" si sper ca sunt binevenita.
Sunt o viitoare mamica de 35 ani, din Bucuresti si daca Dumnezeu ma ajuta si totul e bine, la sfarsitul lunii ianuarie 2013 voi fi mamica!
Salutari la toate viitoarele mamici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurorra spune:

Multumesc fetelor de primire si urari, va doresc si eu sarcina cat mai usoara si copii sanatosi!
majia, eu ma confrunt cu o stare de greata permanenta de dimineata pana seara chiar si noaptea ma mai trezesc cu senzatia asta,uneori e mai puternica alte ori mai atenuata si in unele momente chiar mai dispare. in rest nu prea am probleme, mai am dureri de burta ca la menstruatie, dar am avut si la prima sarcina si acum nu ma mai sperie, iau nos pa si incerc sa nu fac efort. oricum dr a spus ca atat timp cat nu apar sangerari nu am de ce sa-mi fac griji, asa sper sa fie.
In rest o sa merg sapt. viitoare la analize si apoi din nou la eco si sper sa fie toate ok.
Cineva spunea ca doreste o recomandare pentru un medic cand vine in tara,parca era din Iasi, eu ti-l recomand pe Nemescu Dragos, e un profesionist. Am de gand sa ajung si eu cat de curand la el.
Sa aveti o zi frumoasa.
7+

Aurora de baietel neastamparat si nazdravan Robert Matei

Robert Matei

Pozici
Mateut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubblegum spune:

Citat:
citat din mesajul lui Katy82

Buna fetele! Sunt o aspiranta la titlul de mamica de 3 ani jumate si din pacate pana acum minunea nu s-a intamplat. Mai trag din cand in cand cu ochiul pe la voi cu speranta ca poate o data voi ingrosa si eu randurile aici, la Odisee. Va doresc sa aveti parte de sarcini usoare si sa treceti cu bine peste micile neplaceri ale sarcinii (gen greturi) si la sfarsitul celor 40 de s. sa va tineti puiutii sanatosi in brate.



Imi doresc sa fiu mamica!


Katy, cu rabdare si perseverenta ajungi si aici;)Bafta multa:)

8+ cu little bubble

Mergi la inceput