Ghiocei de Martie-Aprilie2009**431**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

OLGA - ce shef bun e barbat-tau! Si imi place ca are solutie la orice problema
Succes la gradi, sa va adaptati repede si sa nu se mai lipeasca bolile de voi!

Cat despre nunta aia de fitze:
Rochia ta de nasa e super, dar daca ti se pare prea mult, poti sa mergi tot aia neagra cu umarul gol (pe care ai luat-o la nush ce botez). E faina si e de "simplu invitat", zic io.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Every saint has a past. Every sinner has a future.


Este shef bun, dar as vrea sa fie mai bun sot decat shef

Monn ailalta e prea simpla rochia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

ce vesti bune ne-ai dat bianca pupacim bebele mic si scumpic
si pe vladimir cel curajos, desigur

olguta- 1. 2 pupici sa treaca nervii (noroc ca pana diseara sigur uiti de ce te-a suparat cristi)
2. rochia de nasa este... waw
dar, tocmai ce am vazut pozele de la nunta la care duminica a fost nasa roxana ciuhulescu si am constatat ca vipurile purtau niste rochii mai "potolite" ca sa spun asa
rochia ta e exuberanta, spumoasa si cam pe acelasi nivel cu a miresei
acum , ce sa zic, tu stii mai bine cat de apropiata este de mireasa, cine mai participa...


Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Neata,

Noi am fost de dimineata la dentist. Cu tot cu Vladimir. Trebuia sa merg eu si a zis ca vrea si el sa mearga sa ii faca dintii de dinozaur. Am zis sa nu pierd momentul si am mers impreuna, i-a facut un control si e totul in regula. trebuie sa ne spalam pe dinti, sa luam o apa de gura de copii, i-a pus un pansament ca avea o masea nu-stiu-cum.

In alta ordine de idei, sotia varului a fost operata, fetita are 1700 grame, a tipat, s-a agitat, respira singura. sunt bine amandoua zic medicii!


Ce veste buna, ma bucur ca este bine micuta

Si eu vreau sa merg cu David la dentist. Sa vad daca il conving. Am vazut o cariuta mica.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

ce vesti bune ne-ai dat bianca pupacim bebele mic si scumpic
si pe vladimir cel curajos, desigur

olguta- 1. 2 pupici sa treaca nervii (noroc ca pana diseara sigur uiti de ce te-a suparat cristi)
2. rochia de nasa este... waw
dar, tocmai ce am vazut pozele de la nunta la care duminica a fost nasa roxana ciuhulescu si am constatat ca vipurile purtau niste rochii mai "potolite" ca sa spun asa
rochia ta e exuberanta, spumoasa si cam pe acelasi nivel cu a miresei
acum , ce sa zic, tu stii mai bine cat de apropiata este de mireasa, cine mai participa...


Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 3 anisori



Gianina iti dai seama ca deja mi-a trecut supararea

Da pai la asta ma gandeam si eu, sa nu ies prea tare in evidenta cu ea. Dar m-am gandit acum sa mi-o modific. Sa-i dau jos tiulul acela care o face asa umflata si sa-i pun un material mai fin, gen volanase ceva. Ce ziceti fetelor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

parerea mea e sa nu o modifici ca-i strici tot farmecul
ea asa trebuie sa fie - spumoasa
daca-i pui volane dintr-un material mai fin sunt tot volane care nu vor face decat sa te "ingrase" si atat; ca nu cred ca te apuci acum de slabit miraculos de sa ajungi atat de slaba incat sa-ti stea bine niste volane... normale
parerea mea e sa cauti alta rochie; spune si tu, dupa distractia lor cu pescuitul nu meriti si tu o rochie noua?

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

legat de subiectul cu tantarii de ieri: am testat pe mine si pe micshu' celebrul fenistil si ne declaram mai mult decat multumite - dupa 2 aaplicari am si uitat ca am fost piscata (eu , care de-obicei ma scarpin pana da sangele, pe o raza de ... o palma)

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

ce faceti fetelor, unde-ati disparut? nu vrea nimeni sa stea la povesti?

de un frappe cu inghetata ce spuneti?


pana una alta, mai vorbesc putin singura:

am observat ca ne intelegem mult mai bine cu micus-spicusul din dotare de cand a intrat in atmosfera de concediu: la gradi repeta de zor megaito, are tot felul de excursii (fabrica de praji, olarit, ferma de animale, aerodrom...), acasa, in wk, ajungem doar pentru mancat, dormit, spalat
sta si ne asculta cand ii explicat de ce nu e voie/bine/... cate ceva si culmea, mai si aplica
intelege cand greseste si nu persista in greseala (decat atunci pe moment, de nervi) apoi isi cere scuze
deci, concluzia, relaxarea de concediu face minuni


Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Apai daca-i vorba de frappe ies si eu din barlog...

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Every saint has a past. Every sinner has a future.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

draga munico, pentru tine un ceai de menta cu gheata

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Hola,

E bestiala Pisilinca! Si mie imi vine sa o maninc Asa ma bucur sa vad ca lucrurile se aranjeaza frumos. Veti fi o familie si mai minunata! Pisigri, nu te-am intrebat: iti doresti fetita sau baietel? Stiu ca "orice e bine-venit, sa fie sanatos" dar ai/aveti vreo preferinta cit de mica? Sint convinsa ca Pisilinca vrea fetita.

Georgiana, pozi comanda un costum de pe net. Cu curierul iti ajunge garantat pina miine.

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis







Eu in sufletul meu am zis mereu ca vreau numai fetita(e), ca nu as sti sa cresc un baiat. acum parca ar fi ok si baiat, 1)ca asa simt eu c-o sa fie si 2) ca asa cred ca i-ar fi cumva mai...simplu Motanului, desi el de cind are fetita tot zice ca fetele-s cele mai cele la toate
Pisilinca mi-a zis pina ieri ca vrea fratior. Ieri a vrut surioara.



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput