Ghiocei de Martie-Aprilie2009**431**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Hola,

E bestiala Pisilinca! Si mie imi vine sa o maninc Asa ma bucur sa vad ca lucrurile se aranjeaza frumos. Veti fi o familie si mai minunata! Pisigri, nu te-am intrebat: iti doresti fetita sau baietel? Stiu ca "orice e bine-venit, sa fie sanatos" dar ai/aveti vreo preferinta cit de mica? Sint convinsa ca Pisilinca vrea fetita.

Georgiana, pozi comanda un costum de pe net. Cu curierul iti ajunge garantat pina miine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Simona, nici eu nu stiu la ce fel de afacere te-ai gindit; mult succes si determinare iti doresc. Cum a fost primita demisia? Sper ca te simti usoara si increzatoare!

***

Roro, am uitat ieri sa spun, o data in plus, ca ai niste copii incredibili Tare mi-er placea sa ma aflu in preajma lor (si a ta ) cit de curind.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Hola,
Georgiana, pozi comanda un costum de pe net. Cu curierul iti ajunge garantat pina miine.

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis



Stii care-i problema?! Bris e un copil foarte serios! Adica, ei nu-i plac exagerarile. Nici de volanase, nici de codite, nici de croncobauri zburatori. Adica, ea greu pune costumul pe ea. Cu rochita de carnaval a fost foarte simplu ca am avut-o in casa cu 2 saptamani inainte si... era doar o rochita mai deosebita. Eu ii ziceam ca e de printese, ea ca... s-o poarte printesele, atunci. Atunci, i-am zis ca e o rochita de "Brisuci" si a fost multumita.

Deci, ca s-o bag eu pe Bris in costumul de io-stiu-ce, imi trebuie macar de azi, de cand o iau de la gradi, pregatire. Si sper sa fim mai costumate decat niste mustati de pisica, cu creionul dermatograf!

La faze de-asta, e exact opusul meu. Si eu tare o admir pentru asta



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Nu i-ar placea sa fie fluturas? Am vazut in oras aripioare foarte frumoase; cu siguranta, gasesti si in Cluj.
Stiu sigur ca sint costume pentru copii in Iulius Mall la centrul de joaca (pentru ca stiu cine le-a facut); nu stiu daca ei inchiriaza (nu cred) dar, daca ai cunoaste pe cine...trebuie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Nu i-ar placea sa fie fluturas? Am vazut in oras aripioare foarte frumoase; cu siguranta, gasesti si in Cluj.
Stiu sigur ca sint costume pentru copii in Iulius Mall la centrul de joaca (pentru ca stiu cine le-a facut); nu stiu daca ei inchiriaza (nu cred) dar, daca ai cunoaste pe cine...trebuie...

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis



Radea duminica soacra-mea de mine ca zicea ca desi sunt numai de 4 ani in Cluj, cunosc pe cine "trebuie". Dar, uite ca la costumele din Iulius, nu cunosc. Dar, am cam rezolvat treaba! Sper sa il iau la 12!

Mersi mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

buna dimineata dragelor,



pisicoanto- pune mana si cumpara un body bebelusului

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

MATZOGRI pai sa nu nasti copilul in kuru gol
(ti-am zis ca mi-e tare draga Pisilinca? Mi se pare un copil... fenomenal si am sentimentul ca temperamental seamana cu fiu-meu)

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Every saint has a past. Every sinner has a future.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Eu plina de nervi in dimineata asta. Cristi a plecat la pescuit - cica sa-i distreze pe baieti ca au muncit f mult in ultima vreme (asta e scuza ...) si il rog sa mai stea 10 min sa-l trezesc pe David si sa-l lase el la gradi sa nu ma mai car eu cu 2 copii ca pana plec din casa trece juma de ora. In 2 min vine Cristi sus si-mi zice ca a gasit solutia: a pus el si landoul la mine in masina si pot sa plec cu ambii Imi venea sa-l bat. Bineinteles ca a si plecat imediat. Nu mai zic ca am pana la masina si noroc ca trecusera nasii pe la noi si am lasat-o pe nasa cu bebelul si eu cu nasu l-am dus pe David. Iar scandal la gradi. Sper sa nu o luam de la capat cu bolile ca o sa turbez.

Gata, ma apuc de treaba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

OLGA - ce shef bun e barbat-tau! Si imi place ca are solutie la orice problema
Succes la gradi, sa va adaptati repede si sa nu se mai lipeasca bolile de voi!

Cat despre nunta aia de fitze:
Rochia ta de nasa e super, dar daca ti se pare prea mult, poti sa mergi tot aia neagra cu umarul gol (pe care ai luat-o la nush ce botez). E faina si e de "simplu invitat", zic io.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Every saint has a past. Every sinner has a future.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Neata,

Noi am fost de dimineata la dentist. Cu tot cu Vladimir. Trebuia sa merg eu si a zis ca vrea si el sa mearga sa ii faca dintii de dinozaur. Am zis sa nu pierd momentul si am mers impreuna, i-a facut un control si e totul in regula. trebuie sa ne spalam pe dinti, sa luam o apa de gura de copii, i-a pus un pansament ca avea o masea nu-stiu-cum.

In alta ordine de idei, sotia varului a fost operata, fetita are 1700 grame, a tipat, s-a agitat, respira singura. sunt bine amandoua zic medicii!

Mergi la inceput