Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 (14)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Dana, si eu am ajuns la concluzia cu sarcina usoara- nu tu hematoame, iubit cu wc-ul, rau de la mirosuri, dezlipiri, sangerari... Io v-am mai zis, o sarcina relativ usoara, normala, fara complicatii e o minune. Asta in cazul in care sarcina se intampla, cand ma gandesc ca sunt milioane de femei care nu pot avea copii...
Popi, m-ai pleostit de tot cu balenutele... Ca nu am inceput proiectul tocmai silfida
Nu vreau sa ma gandesc, incerc sa nu exagerez cu mancatul, ca am tendinta sa sar calu' oricum, cert este ca abia astept pepenii verzi romanesti, nu turcesti sau mai stiu eu de unde, chiar nu vad de ce as da 50 Ron pe un pepene care nu stiu daca e copt si mai mult ca sigur e vested oricum.

Onutz 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andie_n spune:

Bine ai venit, georgig! Sa ai parte de o sarcina usoara si un bb sanatos si venit la termen!

Andreea 16+
http://lmtf.lilypie.com/Vsxsp3.png

MTHFR C677T heterozigot, A1298C heterozigot, PAI-1 675 4G homozigot
Tratament: Clexane 0.4, Femibion2, Cetebe, MagneB6, 2 Duphaston

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mami_de2 spune:

Salutare again fetelor
am revenit de la spital
totul este in regula Slava Cerului pt a 100 oara!!

mi-a facut o eco de control, bebe e bine, se misca pe acolo:X... mi-a zis ca placenta e f bine nu e deloc aproape de col, colul e inchis; m-a asezat si pe masa si mi-a facut control sa vada daca observa ceva la secretie cum i-am zis si mi-a zis ca la fel colul e inchis si secretia acum nu exista, deci totul curat... mi-a mai zis ca daca m-a durut spatele acum 2 nopti cum i-am zis destul de tare mi-a zis ca de la alea mai mult ca sigur a putut fi secretia usor colorata..ca alea seamana a contractii, sau a intinderi..si ca daca ma mai doare spatele sa iau no spa si scobutil, sa nu imi mai fac griji; doar daca daca am dureri de burtica sau alte scurgeri sa revin la spital;
m-a linistit dr de garda, a fost ok, aveam niste emotii de nedescris si Slava Domnului ca suntem bine...

Off, m-am mai linistit!
cate emotii....

Popi nu te mai gandi la prostii, fetita ta baietoasa este si va fi ff bine! intai pui binele in fata! nu stii?:)) nu te mai gandi la balarii:))
Goergi bine ai venit!
Fetelor multumesc pt sustinere!

15+
posesoare 3 mutatii heterozigote: MTHFR C677T, A1298C si PAI
Signature: 25 martie - de Buna Vestire un frumos test pozitiv= cea mai frumoasa minune din viata mea!
Daily pills: 1 FembionII, 2 Magne B6, 1 Acid folic, 2 Cetebe, 1 Aspenter ; NO SPA la nevoie Utrogestan ovule:200 mg pe zi;
*Age: http://lbdf.lilypie.com/3DHqp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

intrasem bine dispusa...m-am amuzat de ce spuneai tu popica despre fete si baieti..si am citit "avort terapeutic"..nu te supara pe mine, dar mi s-a facut rau ..e f trist numai ca te gandesti la asa ceva.....
despre protectie solara: eu cand vin in romania imi comand ingrediente bio si imi fac singura lotiune si pt misso si pt mine..nu mai am incredere in nici o chimicala ...si am tot citit lately, soarele nu e dusmanul nostru..doar ca unii uita se regulile de bun simt ..daca stai dimineaata sau dupa amiaza tarziu la soare , chiar si cu protectie minima, o sa ai decat de castigat..stiti voi, D3..calciu fixat ..bye bye depresie si multe altele...

<hr noshade size="1" />
alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)
si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mami_de2

Salutare again fetelor
am revenit de la spital
totul este in regula Slava Cerului pt a 100 oara!!

mi-a facut o eco de control, bebe e bine, se misca pe acolo:X... mi-a zis ca placenta e f bine nu e deloc aproape de col, colul e inchis; m-a asezat si pe masa si mi-a facut control sa vada daca observa ceva la secretie cum i-am zis si mi-a zis ca la fel colul e inchis si secretia acum nu exista, deci totul curat... mi-a mai zis ca daca m-a durut spatele acum 2 nopti cum i-am zis destul de tare mi-a zis ca de la alea mai mult ca sigur a putut fi secretia usor colorata..ca alea seamana a contractii, sau a intinderi..si ca daca ma mai doare spatele sa iau no spa si scobutil, sa nu imi mai fac griji; doar daca daca am dureri de burtica sau alte scurgeri sa revin la spital;
m-a linistit dr de garda, a fost ok, aveam niste emotii de nedescris si Slava Domnului ca suntem bine...

Off, m-am mai linistit!
cate emotii....

Popi nu te mai gandi la prostii, fetita ta baietoasa este si va fi ff bine! intai pui binele in fata! nu stii?:)) nu te mai gandi la balarii:))
Goergi bine ai venit!
Fetelor multumesc pt sustinere!

15+
posesoare 3 mutatii heterozigote: MTHFR C677T, A1298C si PAI
Signature: 25 martie - de Buna Vestire un frumos test pozitiv= cea mai frumoasa minune din viata mea!
Daily pills: 1 FembionII, 2 Magne B6, 1 Acid folic, 2 Cetebe, 1 Aspenter ; NO SPA la nevoie Utrogestan ovule:200 mg pe zi;
*Age: http://lbdf.lilypie.com/3DHqp3.png

ma bucur ca ai venit cu vesti bune

<hr noshade size="1" />
alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)
si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IPopica spune:

Fetele, imi pare rau, n-am vrut sa va supar si promit ca nu mai zic nimic despre subiect, dupa postul asta: eu gandesc foarte futuristic, si parca o si vaz cu curul ala de bebe durduliu si cacacios manacandu-mi ficatii si terorizandu-l pe ta-su (mu-ha-ha). Dar pe de alta parte trebuie sa ma pregatesc cat de cat psihic si pentru chestii nasoale, ca sa nu ma trezesc ca pic de la etajul 20. Cam asa sunt eu croita. Dar gata, fleanca mea se inchide si nu va mai zic de rele (doar de alea provocate de mormoni, ca-mi pare rau, nu va pot menaja chiar atat de mult - nici pe jumatatoi nu-l menajez, d-apai pe voi care treceti cam prin aceleasi stari pandalioase )

gogoasa hormonizata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

popica am impresia ca la varsta aia a lui bb se provoaa nasterea..".avort terapeutic "(pun ghilimele pt ac eu nu cred in notiunea asta) se face atunci cand bb are malformatii incompatibile cu viata..am avut o fata la 1 odisee care a avut nastere provocata pe la 18 saptamani .bb nu avea cum sa mai traisca a fost groaznic...enorma suferinta...
nu stiu de ce am mai scris si msg asta ...dar m-a intristat prea tare intrebarea ta....

<hr noshade size="1" />
alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)
si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Alexa, da, ne-a facut-o Popics.
Popics, din nou bebelina e bine-mersi, o sa vezi
Georgi, bine ai venit! Povesteste-ne despre tine

Onutz 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

georgi, bine ai venit..hai cu detalii

<hr noshade size="1" />
alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)
si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui IPopica

Fetele, imi pare rau, n-am vrut sa va supar si promit ca nu mai zic nimic despre subiect, dupa postul asta: eu gandesc foarte futuristic, si parca o si vaz cu curul ala de bebe durduliu si cacacios manacandu-mi ficatii si terorizandu-l pe ta-su (mu-ha-ha). Dar pe de alta parte trebuie sa ma pregatesc cat de cat psihic si pentru chestii nasoale, ca sa nu ma trezesc ca pic de la etajul 20. Cam asa sunt eu croita. Dar gata, fleanca mea se inchide si nu va mai zic de rele (doar de alea provocate de mormoni, ca-mi pare rau, nu va pot menaja chiar atat de mult - nici pe jumatatoi nu-l menajez, d-apai pe voi care treceti cam prin aceleasi stari pandalioase )

gogoasa hormonizata



Pops, io intelesei, maica, ca asta-i scopul intrebarii, ne-ai mai explicat tu ca esti mai mult decat cerebrala si pur si simplu vrei sa iei in calcul toate posibilitatile, mai ales daca luam in calcul analizele tale (lucru logic si perfect indreptatit, de altfel). Dar acilea sunt femei gravide, maica, nu putem sa dezbatem subiectul "a*****l t********c, pro si contra, dezbateri si opinii" ca io una o iau razna
Dar putem dezbate pe alte teme
Si incercam sa gandim pozitiv
A propos de investigatii si alte chestii placute, tu cand faci morfologia de trim II, Pops? Scuze daca ai mai zis si am uitat eu, mai nou am o memorie f scurta si cred ca m-am si prostit pe deasupra

Onutz 15+

Mergi la inceput