Fiv Turcia

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Nelay sper ca nu te superi, mi-am sa pun postarea ta de pe alt topic, intrucat contine informatii pretiose pt cele care doresc sa apeleze la Acibadem.

Este vorba despre raspunsul primit de la clinica pt. o pacienta, la data de 01.12.2011

In cazul in care aveti indicatie clara pentru Procedura de fertilizare in vitro procesul tratamantului este urmator.

Trebuie sa va prezentati pentru prima consultatie in a doua zi a ciclului menstrual.

In acea zi se fac analize de laborator, ecografie si consultatia ginecologica propriu zisa.

In urma acestor proceduri se trece la etapele urmatoare: stimulare ovariana controlata sonografica si de laborator (controlul nivelului de estradiol daca este necesar), follow-up, colectarea ovocitelor, prepararea spermei, microinjectia ICSI (intra citoplasmatic sperm injection), embriocultura (inclusiv cultura blastocistului pina in ziua a cincea), embriotransferul, evaluarea nivelului HCG in singe si prima visita la doctor.

Pretul 2250 Euro

Proceduri aditionale optionale:

IMSI (Intra cytoplasmic Morphologically Selected sperm injection) pentru cazurile severe a factorului masculin- 250 Euro
Crioprezervare pentru embrionii suplimentari – 500 Euro
Teste de preimplantare genetica : 750 Euro (5 probe pentru cromosomii 13,18,21,X,Y or 13,16,18,21,22), 1000 euro ( 9 probe pentru cromosomii13,15,16,17,18, 21,22,X,Y), 750 euro (pentru translocatii)

Nota importanta: Medicatia pentru stimularea ovariana nu este inclusa in pachet. Cuplurile pot aduce medicamentele din tara proprie. FSH (aprox 3000 unitati, GnRH antagonist 4-5 injectii, hCG 1 injectie (250 micrograme or 10.000 unitati), Progesteron ovule vaginale pentru 12 zile.

Ca optiuni de cazare va putem oferi hoteluri cu care avem contract si care ne ofera preturi speciale. Va putem aranja hotelul in functie de preferintele si de bugetul dumneavoastra. In functie de disponibilitate exista posibilitatea inchirierii unui apartament cu toate facilitatile.

Transportul aeroport-spital-hotel va fi asigurat pe toata perioada de sedere (15 zile), este asigurat de clinica si este gratuit.





-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Sa stii ca nu este asa groaznica biopsia. A avut un discomfort cateva zile , cand am plecat de la clinica nu a condus el dar de mers mergea foarte bine .
Pai am postat si eu ceea ce ai postat tu acum. Mie Liliana mi-a spus ca TESE este 836€
Asta mi-a trimis Liliana -
Costurile pt acest an:
TESE : 1950TL – 1089 USD - 836Euro
AH: inclus in pachet FIV
IMSI: inclus in pachet FIV
ENDO INJURY: inclus in pachet FIV
SEQUENTIAL EMBRYO TRANSFER: pachetul FIV – 2250 EURO
Sa vedem la anul cat o sa se schimbe preturile .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

fetelor , vad ca faceti planuri de mers la turci .

va doresc ca anul care vine sa fie incarcat cu scutece pampers , biberoane si multe cutii de lapte praf . si un bebe , doi sa nu trebuiasca sa va mai chinuiti inca o data .

si pentru mine la fel .

LA MULTI ANI !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Gabriela. tu stii de planurile mele
Multumesc din suflet , stii ca iti doresc si tie deasemenea !
Te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

stiam de palnurile tale , dar nu mai vazusem nimic scris de tine si nu stiam daca le-ai facut publice .

eu le fac publice in ianuarie , asa cum am promis

pana atunci , am inceput sa intru prin magazine cu hainute . am cumparat deja o lenjerie de pat - alba . de obicei le prefer albe .

si as prefera sa fie si cu ceva roz , dar vom vedea .

toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Eu doar le citesc pe fete , nu prea scriu prefer sa stau in umbra...
Eu deja am ceva pt fetite .. Este roz si am si un material... Nu stiu exact cum se numeste chestia asta dar este din aceea care se pune sub cearsaf in cazul in care face bebe pipi sa nu intre in saltea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

cred ca este protecite pentru schimbat scutece . si eu mi-as dori o fetita , dar deocamdata merg pe alb .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Doamnelor inteleg ca nici voi nu mai stati mult pe ganduri si o luati spre turculeti.
Cu cazarea apelati la hotelurile pe care le pune clinica la dipozitie? Eu am cautat pe net si am vazut ca sunt preturile care maricele, bine si hotelorile sunt de 4 stele, majoritatea, dar eu as prefera sa pastrez banutii pt ceva investigatii neprevazute si as as sta si la conditii mai putin luxoase. AM vazut pe Booking cateva oferte chiar bunicele, dar nu stiu cum sa procedez, daca sunt de incredere sau daca sa ma arunc sa iau cazare pt 15-20 de nopti si pe noi de fapt sa ne trimita acasa dupa 2 zile din lipsa de gigei.
In alta ordine de idei sper ca ati petrecut cum se cuvine ultimul craciun fara scutece

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

vreau_bebel,pe booking nu platesti decat la fata locului.Eu am facut initial rezervare pe booking si ulterior am anulat-o.Trebuie sa ai grija la termenul de anulare,care difera de la un hotel la altul.Chiar daca rezervi 15 nopti si stai mai putin,ai poti anula in timp util sa nu ai penalitati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Vreau_bebel,
Da, noi in feb-martie vrem sa ne ducem la turcaleti . Eu as vrea si maine sa ma duc dar am zis sa astept sa treaca macar 6 luni sa nu o ia razna corpul ultimul fiv a fost in august.
Nici noi nu stim sigur unde sa rezervam. Sau de pe booking sau la hotelurile cu care colaboreaza clinica.
O sa le trimit mail sa imi trimita lista noua cu hotelurile cu care colaboreaza ei si preturile noi. Eu am lista , dar am inteles ca din 2013 o sa se schimbe preturile.
Si o sa facem atunci o comparatie. Si noi am zis ca stam 2 sapt si ma rog la D-zeu sa fie si la ei biopsia sotului reusita si sa ne apucam de treaba
Sa te auda D-zeu, si in 2013 sa fim toate

Mergi la inceput