Fiv Turcia

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amaradia spune:

vreau_bebel, iti povestesc cu placere.
spune-mi ce te intereseaza

Asteptandu-l pe Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turqoise spune:

aristica, lorelei, multumim pentru info

fetelor, ati apelat la un translator pe parcursul fiv-ului la acibadem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Buna Turquoise,
Daca stii engleza foarte bine, cu Tayfun te poti conversa cu usurinta...
Nu vorbeste el o engleza perfecta gramatical , insa e ok.

Din pacate, fetele de receptie si chiar asistentele nu vorbesc deloc engleza, astfel ca uneori ajutorul translatorilor este binevenit ;-).

Eu una nu am de ce sa ma plang de niciun serviciu al lor. De fiecare data cand am scris, fie Tayfunel, fie Daniela sau Liliana mi-au raspuns rapid fie pe email sau la telefon.

Si trebuie sa recunosc ca abia astept sa ma duc acolo sa fac procedura si sa ma intorc si eu cu un pui sau doi !

Daca si fetele de la receptie (atat a clinicii, cat si de la etajul pentru FIV) s-ar descurca intr-o limba de circulatie internationala, ar fi bestial...

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

amaradia ms pt dispobibilitate. zi-ne tot, de la problemele care v-au impins spre fiv, cum v ati decis aspra clinicii, aspecte nepravazut, protovol, costuri, rezultat. orice

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Succes Nanne! Pe cand planuiesti drumul?
Am constat diferente substantiale la cazari intre februarie si martie, asta va fi un motiv in plus sa ne mobilizam la inceput de febr. Numai zapezile sa stea cuminti

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Buna dragele mele,

Va doresc Sarbatori Fericite, alaturi de cei dragi, liniste si pace in suflet, multe implinirii si mai ales sa fim sanatoase.
Va pup,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

[quote]citat din mesajul lui vreau_bebel

Succes Nanne! Pe cand planuiesti drumul?
Am constat diferente substantiale la cazari intre februarie si martie, asta va fi un motiv in plus sa ne mobilizam la inceput de febr. Numai zapezile sa stea cuminti

Buna fetelor , si noi urmeaza sa mergem la Acibadem . Noi planuim in feb-martie. Mie mi s-a spus ca fiv-ul este 2250€ si inclus in pret este imsi ( daca este posibil ) , endometrial injury si sequential embryo transfer ( ET de ziua 3 si ziua 5 - asta daca rezista ei pana in ziua 5 )
La noi problema este la sot , are azoospermie
Pana acum am facut 3 fiv-uri la Promed cu dna dr Deliana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

sarbatori fericite!
nelay sotul a facuta punctie sau biopsie?

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Citat:
citat din mesajul lui vreau_bebel

sarbatori fericite!
nelay sotul a facuta punctie sau biopsie?

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Sarbatori fericite
Da, a facut biopsie ca altfel nu puteam sa facem fiv-urile. Biopsia tot la Promed a facut-o. A fost reusita , au congelat 4 tuburi. 1 fiv - 1 tub. Deci practic mai avem 1 tub, dar nu mai vrem sa facem la Promed. Ne imbatam cu apa rece
Nu stiu ce au congelat ei ca nu mi-au dat nici o foaie in care sa scrie calitatea , cantitatea, etc. Mi-a spus dna embriolog ca biopsia nu este ca o spermograma , ca spermatozoizii sunt altfel si ca daca au avut ce congela atunci e ok....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Banuiesc ca nu ti-a putut spune exact nr si calitatea pt ca la biopsie se congeleaza tesut testicular, iar spermatozoizii nu sunt ajunsi la maturi, ei abia in epididim se dezvolta complet. La Acibadem cat o costa procedura asta? Sotul meu sigur nu va fi dispus sa faca biopsie, doar punctie.

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput