Fiv Turcia

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

fetelor, va doresc drum bun si cu reusite.
eu m-am dus la o consultatie ca sa ii cer parearea in cazul meu. am considerat ca e bine sa o fac inainte de ovulatie, sa aiba ce sa vada la eco. la mine lucrurile au mers f repede, mi-a venit ideea intr-o luni, pe la ora 16 vorbeam cu Liliana si imi facea programre pt vineri cand eram in z11 sau 12 parca, dr T urmand sa plece la o conferinta sapt care urma. am cumparat imediat biletul de avion, iar vineri dimineata ma imbarcam si seara eram inapoi.
acolo m-a asistat Daniela ca traducator, dar am discutat direct cu dr T in engleza. La receptie m-am descurcat, chiar daca fetele de acolo nu prea inteleg ele multe, macar numele dr l-au inteles (daca nu intelegau, il scriam si tot rezolvam), au sunat la etaj si mi s-a spus sa urc singura cu liftul.
O sa vedeti ca e f simplu de ajuns. Pt cele care alegeti varianta cu avionul, sunteti luate de la aeroport de sofer care va lasa chiar in fata clinicii. Cum intrati in stanga e receptia, iar in fata liftul. daca soferul are cum sa parcheze masina (e o nebunie curata in curte), am inteles ca vine cu voi pana la receptie si "va preda", asa ca scapati de semnosaxona. Cu liftul urcati la et 4 (sper ca mai tin mine), acolo e o alta receptie unde am platit la final si ar trebui sa va intalniti cu traducatoarea care va conduce la cabinet si ramane cu voi, inclusiv in timpul ecografiei.
Dupa consultatie, am coborat in holul de la intrare si am mai palavragit cu Daniela pana a venit masina si m-a dus inapoi la aeroport. Nu am apucat sa vizitez orasul, am stat 4 ore pe aeroport timp in care m-am straduit sa imi treaca greata de la raul de masina si durerea de cap. In avion nu am nimic, doar masinile nu imi plac


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Pai fetele eu am calculat asa
550 cazare + 250 drum + 2400 procedura + 800 tratament = FIX 4000 Euroi. Restul 550 de mancare si vreo analiza in plus.
Daca e nevoie de vreo alta procedura, gen tese care eu stiu ca e 850 de euro sau punctie, care eu stiu ca e vreo 600 euro, apelam la salarelu care intra in perioada in care noi vom fi acolo, in timpul tratamentului de stimulare, sau divulgam secretul familiei care se va da peste cap sa ne puna bani pe cardutz.
Stiu ca suntem cam la fix cu banutzii dar asta a fost tot ce am putut sa facem.

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Qiao, multumim pt info
Sa te ajute D-zeu si pe tine
Vreau_bebel , o sa fie bine iti tinem pumnii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Analizele sunt ok oare in lb romana sau tre traduse in engleza?

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

vreau_bebel,eu am avut analizele in lb romana.Sa ai un rezumat scris in lb engleza la tine,un scurt istoric al bolii.Bafta multa,multa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Multumesc Lorelei si tuturor fetelor pt info si urari.
Nu mi vine sa cred ca mai sunt mai putin de 2 saptamani pana la intalnirea cu dr. Imi pun atatea sperante in cunostintele, mainile lui si dotarea acestei clinici. Sper sa fie si un embriolog la fel de priceput ca Tayfunelu.
Nelay tu mergi doar pt un consult preliminar si biopsie sau daca e totul ok, ramai la procedura?


-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Vreau_bebel, mergem pt procedura! Nu am mai fost la un consult. Mergem direct. Mi-a trimis Semra lista cu analize care trebuiesc facute inainte sa mergem si cam atat. Sa ne ajute D-zeu sa fie totul bine si sa ma intorc cu un bebe sau doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

fetelor , ati intrat in linie dreapta .

sa aveti bebei lipiciosi . fetite , clar .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Gabi, hahaha ! " CLAR " :)))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns o-baba spune:

Dragelor va invit la capitolul urmator!
Succes!

Mergi la inceput