Fiv Turcia

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Gabriela referitor la banuti, ai dreptate este f f greu.
Noi mergem fix cu 4550euro, este tot ce putem.
Cazarea v-am zis am gasit 18 nopti 540 Euro. Daca o fi nevoie de alte proceduri, luam si cardul cu noi si ne folosim de salariu care intra pe 10, aproximativ 850 euo. Vedem noi cum ne descurcam apoi cu ratele si facturile.


-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Vreau_bebel, voi ati platit deja procedura? Banii pt benzina sunt inclusi in cei 4550€? Ca am inteles ca mergeti cu masina .
Da, din Bucuresti suntem. Euu?? Pai as vrea si bebel si bebelaar fi ideal. DAR, in momentul de fata nu am nici o pretentie, sanatos sa fie si sa vad si eu un beta pozitiv
Voi sunteti din Sibiu, nu? Cati ani aveti ? daca nu sunt indiscreta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Nu am platit absolut nimic. Benzina si procedura si absolut tot speram sa se incadreze in bugetul nostru. Drumul l-am calculat undeva la 250 euro. Din Sibiu suntem, eu am 29 iar sotul meu 31, in vara mai punem fiecare cate un an.


-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Sa va ajute D-zeu eu va tin pumnii si asteptam vestiiiiiiiii
Multi inainte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Multi ani inainte fericiti vreau_bebel!
Astept cu bucurie si speranta plecarea fiecareia dintre voi.Eu cred ca voi incheia seria, in septembrie.Abia astept impresii de la voi si mai ales vesti bune.Din cate vad, numai cazuri unul si unul suntem aici.Sambata trimit si eu mesajul, in prima faza vreau sa merg in mai la o consultatie.Fetele care sunteti sau ati fost programate inainte la consultatie, ati fost chemate intr-o anumita zi a menstrei?
Va pup,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Hatice, sa ne ajute D-zeu pe toate !
Ei cer sa vii in ziua a 2-a .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Hatice, daca mergi la prima consultatie nu conteaza ziua ciclului.
Vrei doar sa va vedeti si sa discutati face to face, nu? Noi asa am preferat parandu-mi-se ciudat sa ma duc direct la procedura...

Oricum Tayfun iti va face si eco...

Te duci in ziua a 2-a doar daca începi stimularea in luna respectiva

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

vreau_bebel sa fie drumul vietii voastre . sa va aduca sentimente si trairi unice si o fetita , sau chiar 2 fetite .

in cei 4550 euro ai calculat : drumul 250 , procedura 2450 , cazarea 540 , biopsia si tratamentul ? cum exact ? nu stiu preturile lor , de aceea intreb .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Gabi, procedura este 2.400€ acum iar TESE este de 940 € si Micro TESE este de 915 € . Amaradia a spus ca la ea tratamentul a fost in jur de 900 € cam asa... Cu tot cu cel de sustinere de dupa ET. Deci cam 1.000€ trebuie sa ai pt tratament...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Da Nanne vreau sa ma vada inainte, pentru ca eu am feeling-ul ca am o problema la implantare.Am deja 2 Fiv-uri nereusite in tara+1FET (Dr ALBU)operatie hidrosalpinx banuit nu confirmat ecografic , histeroscopii nenumarate, mereu am avut embrioni buni, nu toti dar macar unul tot ma asteptam sa reziste.E adevarat ca si sotul se confrunta cu OATS si are doar 2% forme normale cu tot tratamentul facut.Am citit ca aici se face IMSI, ceea ce cred ce va fi un plus.Si mai ales ca nu vad, cel putin in tara, unde as mai putea incerca.Multe reusite in cazuri dificile se pare ca are Dr Tayfun.Astept cu nerabdare impresiile celor care vor merge acum si reusitele lor.
Va pup pe toate,

Mergi la inceput