Fiv Turcia

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Pt cine este interesat postez raspunsul pe care l-am primit cu privire la procedura FNA - fine needle aspiration, un fel de punctie testiculara, pt. sotii cu azoo

Revin pentru informatia privind “fine needle aspiration”, aceasta este efectuata in momentul in car ese colecteaza ovocitele, veti putea obtine in momentul cand veniti la consultatie o explicatie mai detaliata din partea medicului, insa conform decurgerii tratamentului, in cazul in care medicul decide ca este necesar, se va face programarea cu medicul, dr.Hakan Özveri dansul fiind cel care face aceasta procedura.
Costul aprox este de 600 eur.


-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

vreau_bebel, ti-au raspuns in romana? le-ai scris in romana si engleza? eu am compus mesajul dar nu am terminat traducerea..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Hatice , in romana am comunicat eu cu ei. Le poti trimite mailul in romana nu trebuie sa il mai traduci, doar daca ii trimiti lui dr. Tayfun.
Vreau_bebel, multumesc mult pt info orice legat de azoo este binevenit
Iti tin pumnii. De abea astept sa te duci si sa vii cu vesti bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Hello fetelor,
Daca ii scrieti Semrei, scrieti-i in romana!
Doar daca ii scrieti lui Tayfunel, scrieti-i in engleza, insa mereu puneti-o in copie si pe Semra. Asta pentru ca el primeste multe mesaje si e posibil sa il citeasca la momentul x, insa apoi sa intervina altceva si iata cum poate intarzia raspunsul


Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Eu am comunicat numai in romana , o singura data, la inceput mi-a solicitat Liliana un scurt istoric in englezapt a-l putea prezenta doctorului. SIncer eu i-am scis si direct lui Tayfun pe adresa lui, in engleza, insa nu am primit niciodata raspuns, in schimb Semra imi raspunde mereu prompt. Va vand un pont, scrieti mesajul dimineata pe la 7 sau noaptea tarziu astfel incat cand deschide inbox-ul sa-i apara primul in lista.


-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

La primul fiv din superstitie nu am spus pe forum nimic, stiau doar mamele noastre, la asta, cel norocos, tre sa schimb formula, nu mai stie nimeni din familie, doar voi

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Din experienta iti spun ca nimeni din cei care nu trec prin asa ceva nu inteleg ce inseamna un tratament, un fiv, bani cheltuiti doar pentru doctori.Cu atat mai putin , mai multe fiv-uri.
Eu prima data am spus familie, mare greseala, a doua oara le-am spus dupa esec.Dar cel mai bine ma simt cu voi, va citesc cu mare bucurie,ma regasesc aici, cred ca deja sunt dependenta la forum-ul asta.
O zi frumoasa, chiar daca afara nu prea e acum..poate mai tarziu.

Va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

Buna Lorelei.
Vezi ca ti-am trimis pm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

Multumesc vreau_bebel pentru adresa semrei.
Iti urez succes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

cu placere, ai reusit sa obtii un raspuns?

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput