Fiv Turcia

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Multumesc fetelor. Chiar ma stresa lucrul asta. La mail nu am primit inca niciun raspuns de la clinica... In rest, sotul meu am vazut ca nu mai sare asa ca ars cand aduc vorba "pur intamplator" de "x sau y care a facut biopsie si a fost totul ok".
O seara frumoasa va doresc tuturor!

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Cu placere
O sa fie bine si la voi , o sa vezi si sunt sigura ca daca sotul tau o sa trebuiasca sa faca biopsie o sa o faca si nu o sa strambe din nas
Eu va tin pumniiii
O seara buna si tie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

si eu iti tin pumnii .

cum este cu biopsia ? dupa prelucrare poti opta sa congelezi niste gigei sau se congeleaza tesutul fara prelucrare ? adica stii ce ai la rece ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Eu stiu ca se congeleaza tesut fara prelucrare, de prelucrat doar la decongelare, inainte de folosire, insa se vede la microscop daca tesutul contine gigei, probabil ca si estimativ numarul lor. Cel putin eu asa cred

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

vreau_bebel,pe ce adresa ai scris?Liliana a nascut,din cate stiu,banuiesc ca cineva i-a preluat mail-urile totusi.Incearca pe adresa Anei si insista,scrie si tu in titlul mail-ului:TOP URGENT sau ceva de genul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaradia spune:

Buna seara tuturor,

Va doresc un an plin de impliniri si reusite.

Am sa incerc sa va raspund la cateva intrebari.


Ne-am prezentat la Acibadem in a treia zi de CM. ( Tayfun prefera sa te duci din a doua zi, dar cum la noi nu s-a putut lucrul acesta...)
Pentru cine nu stie ( eu, de exemplu nu stiam) prima zi de sangerare nu este si prima zi de CM.Initial facusem rezervarea pentru 15 zile, atat cat stiam ca dureaza procedurile. Am primit tratamentul pentru 6 zile si ne-am intors in tara urmand ca din a 7-a zi se ne prezentam la clinica pentru eco si ajustarea tratamentului.Asa ca prima rezervare a fost anulata. Noi am stat intr-un complex de apartamente destul de recent renovate cu 65 euro/noapte incluzand si parcarea masinii.Suma a fost achitata cash in euro.
Da, am fost cu masina pentru ca mi s-a parut mult mai confortabil si asa am putut sa caram dupa noi multe lucruri de imbracat, mancare si apa. O sa vedeti ca viata la Istanbul e cam scumputa.

1 lira turceasca = 2 lei

Apartamentul pe care noi l-am inchiriat avea si o micuta bucatarie dotata cu aproape de toate asa ca am si gatit pe acolo.
Am stat in partea asiatica a orasului si asa am beneficiat si de transportul gratuit hotel-clinica-hotel.Daca stati in partea europeana a orasului clinica nu asigura transportul.
Cu anularea primei rezarvari nu a fost nicio problema noi intorcandu-ne tot acolo.
Nu am cumparat niciun fel de medicament din Romania.Totul a fost cumparat de acolo.Ei iti dau comanda la medicamente iar tu le ridici de la clinica. Asa ca nu trebuie sa alergi de bezmetic prin Istanbul in cautare de medicamente. Ce nu folosesti returnezi si primesti banii inapoi.

Sper ca v-am fost de folos.

P.S. Ora Turciei este aceeasi cu ora Romaniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

AHerkmen@acibadem.com.tr asta este mailul Anei? E adevarat ca parca primeam totusi mai promt raspunsurile.

Amaradia multumim pt info. La voi care a fost problema si cat a durat in final totul?

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Posibil sa fie si acea adresa de mail care ai scris-o buna,eu am folosit o alta adresa: ana.herkmen@asg.com.tr


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Am trimis la toate adresele. O sa zica aia ca-s nebuna

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Buna seara fetelor!
Va rog sa o contactati pe Semra Selim la adresa: semra.selim@acibadem.com.tr .
Ana este sefa lor, iar mesajul va fi transmis tot catre Semra. Bineinteles, tot in romāna.

Singura problema este la raspunsul tanarului Tayfunel , insa oricum va raspunde... Stiu ca joi si vineri nu e la birou, este intr-o conferinta...

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput