Vacanta in Muntenegru

Vacanta in Muntenegru | Autor: asi

Link direct la acest mesaj

Anul asta ne-am hotarat sa mergem in vacanta in Muntenegru.Daca ati fost mi-ar fi foarte de folos niste impresii.



Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Informatii despre aceasta tara poti gasi in juranul meu din 2010:
http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?TOPIC_ID=155113&SearchTerms=balcanice

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Multumesc mult!
Intr-o saptamana plecam la Petrovac si sper sa fie bine.



Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Am petrecut 10 zile minunate in Muntenegru , la Petrovac.La plecarea in vacanta am avut unele retineri dar am avut o surpriza minunata.Va recomand cu caldura Muntenegru ca destinatie de vacanta , este o locatie superba cu peisaje care iti taie respiratia si care te fac sa te simti in Avatar , dar si datorita faptului ca este mai mult decat accesibil ca si pret....as putea spune ca e ieftin.
Noi suntem hotarati sa mai mergem odata.



Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Asi, ma bucur ca va placut in MN. Te rog sa ne spui si ce ai vizitat pe acolo, eventual sa ne arati poze.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Mergem si noi in Muntenegru. Care ar fi cea mai buna varianta de condus prin Serbia? Noi plecam din jud. Timis.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Liviana, mi-a placut mult jurnalul de calatorie. Ma ingrijorez putin, ca fiica-mea are doar sapte ani. Sper ca nu-i prea greu drumul. Am vazut ca ati condus pina la Belgrad. La iesirea din Serbia/intrarea in Muntenegru nu se gaseste cazare? Am vrea sa facem drumul din doua bucati.
As vrea sa urmam traseul tau de la intoarcere, sa trecem prin Podgorica si Cetinje.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Noi am iesit pe la Portile de fier si am facut 10 ore jumate pana la Petrovac.Niste prieteni s-au oprit la Uzice si a fost super.
Daca gasesc traseul il postez.Noi n-am fost prin Beograd si nici nu ne-am luat dupa GPS ci dupa harta , a fost de mai mare ajutor.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

De la iesirea din Serbia pana la mare mai faci 2-3 ore.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Multumesc mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Am gasit traseul pe care am mers noi.
Am iesit pe la Portile de fier si umatoarele localitati au fost : Tekja , Denj Milanovac , Dobra, Golubac ,Veliko Gradiste , Pozarevac , apoi am luat-o spre autostrada B6 intrare in directia Nis si am iesit de pe autostrada la Batocina in directia Kragujevac.De dupa Kragujevac am mres spre Cacak , Uzice , Nova Varos.Dupa Nova varos se merge in directia Prijepolje dupa care urmeaza granita cu Muntenegru , Bijelo Polje , Mojkovak si Podgorica.Dupa Podgorica sunt indicatoare spre statiuni si e foarte aproape de mare.
Va ajuta mult o harta , sunt actualizate si de foarte mare folos .GPS-ul te baga pe niste drumuri jalnice.

Drum bun!

Mergi la inceput