Scolari de Iulie - August 2004 * (99)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Eu sunt siderata, cand aud de 100 de copii cu media intre 9.96 si 10. Sincer mi se pare ca nu e o situatie normal, reala, ce sa mai comentam, mi se pare o exagerare totala. Sau notele se mai dau si pe ochi fumosi si mai sunt tolerate niste scapari ale elevilor sau avem 100 de copii cu note extraordinare dintre care o parte sunt chinuiti pentru a ajunge la acele note. Eu sincer nu cred in notele acelea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Doamnelor

Sa traiti! Nu m-am culcat pe urechea bleaga.
Olivia, multumesc frumos pentru email!

Nenea doctorul a zis ca daca nu doare nu imi da tratament, sa caut intai un laborator care sa fac dozare de IgM din materii fecale (asa cum zicea Olivia).
Mi-a recomandat si un ecografist bun, ca voiam sa-mi fac o imagine completa, daca tot facui analizele de sange.

In schimb mi-a dat tratament de giardia (pe care nu il iau si nici Ioanei nu ii dau pana pe 1 iulie cand ne intoarcem de la Caciulata )

Va tin la curent!
O zi excelenta sa avem, noi am luat vacanta conform Mariei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Cristal, ecografia nu ajuta in cazul gastritei...mai curand un RX baritat!
Notele..o porcarie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

copiii sunt la nivel national departajati sau pe judet? ca e o mare diferenta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Si p'orma avem promovabilitate la bac de 30%

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

si pe aici e la fel la liceele mari - adica media 9.50 si copilul e al 4-lea de la coada. recunosc ca m-am socat cand am auzit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

neatza doamnele!

pana ajug ai nostrii la liceu mai e putin, hai sa nu ne panicam din clasa 1
Mitzu stie clar ce vrea sa se faca, constructor si stie si facultatea la care se duce. I-am explicat io ca mai are de tras pana acolo dar i-am parut plictisitoare si pare extrem de convins ca acolo merge. Am zis sa nu ma agit ca o scoala o face el.

Fie-mea in schimb nu are nici cea mai vaga idee ce vrea sa fie. Slava domnului ca am scapat de vreau sa fiu printesa si Hanna Monana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Nici nu m-am gandit ce stres vor fi notele :(((
Cristal, multa sanatate la tine sa scapi de belele

Inca o saptamana de scoala lejera si gataaa Chiar vb cu doamna si zicea ce aerieni sunt copiii, cu gandul la vacanta :-)

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Andries, la nivel de judet, cred...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Io m-am molipsit de la fi'mea cu intrebarile existentiale si zic daca a terminat gimnaziu si apoi liceul cu 10(desi mie ca si cadru didactic mi se pare imposibil ca un copil sa fie de 10 pe linie la toate materiile incepand cu clasa a V a) care-i pasul urmator???
Si eu sunt relaxata cu notele,atata timp cat copilul meu este evaluat corectsi ma bucur ca doamna a fost foarte obiectiva anul acesta....m-am decis sa ma concentrez mai mult pe activitatile extrascolare anii viitori,sa invete sa cante musai la un instrument,sa faca cursuri de dans, inot si ceva de autoaparare gen karate sau judo....pentru ca-i vor folosi mai mult in viata decat un carnet plin de 10!...parerea mea
edit:Cristalina pentru giardia mancati seminte de dovleac!

Mergi la inceput