*****Capsunici in jeans Mai Iunie2007 (4)*******

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madaiulia spune:

La multi ani! Sa aveti un am plin de impliniri si fericire alaturi de familiile voastre!
Nu am mai scris de mult aici, nici nu am realizat cand a trecut timpul. Mai sunt 2 zile si Mihai face 4 luni...parca ieri am iesit din maternitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Salutare gagici!Ce mai faceti?
Noi suntem bine...Daphne abia asteapta sa mearga la scoala in toamna,ma intreaba in fiecare zi cat mai e pana atunci iar eu vreau sa reneunt la fumat prin programul national anti-fumat.Va rog sa-mi tineti pumnii,niciodata nu am fost asa decisa sa renunt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Multa bafta, Chris! Tinem pumnii sa scapi de fumat! In ce consta programul asta national?

Fetele scriu mai mult pe fbk, sunt in asteptarea noitatilor de miercuri inlegatura cu locatia pt clasa pregatitoare. Dephne va merge la scoala (ca locatie intreb)?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

Sunt citeva luni bune decind nu am mai intrat aici, vad ca nu e foarte multa activitate...Sper ca toti sunteti bine, si asteptati cu nerabdare, ca si noi, primavara si mai ales vara !!! Nicole creste in fiecare zi, merge la SK- al doilea an de gradinita, care e in incinta scolii, merge marti si joi si tot a doua vineri, cu bus-ul de la 8:30 dimineata la 3:30 dupa-masa, zi plina pentru ea. Invata litere, ceva mate si multa, multa joaca.
Am si eu o intrebare la voi legata de scaunul de masina. Sper sa ajungem in Romania vara aceast asi nu stiu exact daca trebuie sa luam scaun de masina, sau numai baza, inaltator. Aici avem scaun cu spatar. Voi ce folositi pentru capsuneii vostri ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

ANGi, eu nu mai folosesc nimic, in mod normal ar trebui inaltator in cazul in care e mai mititica, dar daca si ELiza mea care e maruntica tare sta fara inaltator cred ca la voi nu e nici o problema. Chestia e sa nu o jeneze centura la gatut.
Eu sincer regret ca nu i/am obisnuit pe ai mei in scaun si acum cand merg la drum lung sunt numai un stres din cauza ca nu sta piciul meu cel mic in scaun. Nici Eliza nu prea sta cu centura pusa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

Vas, mersi de raspuns, aici sunt foarte stricti cu scaunul de masina. Nicole are cam 110 cm si 20 kg. Nu e prea confortabil la drum lung ca nu se poate misca prea mult, dar pe de alta parte copilul e mai sus, si vede mai bine pe geam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

AngelaBv,

noi folosim booster, din cauza ca nu statea comod in scaun, desi cel pe care il avea de la Inglesina era pana la 36 kg si el abia are 20kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

Mersi de raspuns Ella.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

angela eu m-as gandi mai degraba la siguranta copilului nu la reglementari...
Eu am fost ultima data in vara 2010 in Ro si nu mi-a venit sa cred cati copii micuti erau fara centura si mai mult stateau in picioare in spate intre banchetele din fata. In cazul unei frane bruste ar fi zburat imediat..
Iar noi am experimentat protestul lui Vladut ca el de ce sa stea in scaun cu centura cand in alte masini vedea copii stand in picioare...ce o fi fost in capul parintilor aia nu stiu...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

Manu are scaun cu spatar, dar a trecut la etapa 2 - prinderea cu centura masinii (centurile scaunului nu o mai cuprind). Faza 3 e doar booster seat, dar e de pe la mai multe kg (Manu are 22kg si 117cm). Tot Inglesina avem si noi

Mergi la inceput