Copilasi iubiti de sept-oct (12)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Hello,
un pahar de cola mai merge? de luni gata cu rasfatul, putina cura asa pentru moral, sa nu zic ca n-am facut nimic inaite de mare

Alynta, mai bine sa faca toti acum, ca tot trebuie sa stai in casa, desi usor n-o sa-ti fie, dar macar scapi. Sanatate la baieti si -ici pentru Maria cea rasfatata.
Cameluska, bravo Ioanei, merita un cadou ca-i scuteste pe parinti de o cheltuiala (stiu ca sunteti cu casa in constructii, deci orice economie e buna ... spun din experienta). Poate ne intalnim odata in parc, asa ca-i la mijloc si vara o fi mai racoare, dar cum ai spus si tu, mare dezamagire. Cat despre gradinita, daca nu vrei sa o lasi sa doarma nu vad de ce sa n-o primeasca (de obicei paturile sunt problema). O sa faci acelasi lucru la servici? Mie mi-au spus ca s-ar putea sa ma puna pe alt proiect, deci nu-mi foloseste la nimic ce am stiut pana acum
Mari, ai grija cu Vladut la nunta, poate ti-l fura fetele in locul miresei. Oricum vrem poze cu baiat elegant!
Mari_paun, chiar ma intrebam ce mai faceti? Nu ai o vecina pensionara care sa te ajute macar la plimbare?
Just_me, spor la invatat! Dara arata f. bine, chiar daca mananca putin
Doina, sunteti bronzati sau s-a stricat vremea si la voi? Sa va fie de bine iesirea
Andreea ce mai papati voi, ca fetita ta este exemplu la mancat.
Anca, cum merge invatatul si ce mai spune Ionut?

Voi dati copiii cu crema de protectie? Intreb ca eu l-am dat pe T. si bineinteles ca nu ma lasa s-o intind bine si acum am vazut ca pe fata are o portiune mai alba. Sa fie de la crema sau are el o depigmentare, dupa concediu o sa merg la dermatolog.

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

CAMISV, eu nu l-am dat pe V cu vreo crema cand am stat la soare, si la sat de cate ori am fost vara trecuta, chiar s-a bronzat frumos. Atat eu cat si sotul suntem putin anti-crema aia care cica e protectoare...am folosit o singura data si parca a fost mai rau cu ea decat fara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns just_me31 spune:

hello
No.. eu sunt necajita rau, D are de 2 zile o iritatie la puta de nu stiu cum sa o mai scot la capat.Ea zice ca nu o doare ,dar nici nu ma las sa o dau cu creme , reusesc in cele din urma si nu plange ...
o las des in fundul gol , dus face de 2 ori pe zi , plus cand face kk ...nu imi pot imagina cauza .
Eu o dau cu crema , spray de la garnier cu protectie 50 , din asta am folosit si anul trecut .
Cu roseata lui D nici chef de citit nu am ....si afara ploua si e urat .
Acum ca m-am plans , ma pot apuca de citit .
p.s. pe mine D nu ma scuteste de cheltuieli deloc ,facea kk azi (era in pupa goala)am avrut sa o pun pe olita si da-i pe , mai tarziu ies sa stric bani pe sapun sebamed , crema galbenele ceaiuri ...
si spor la joaca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

buna fetele...
Noi folosim CRema de protectie LA roche 50...
Azi copilul meu nu a vrut sa doarma la pranz asa ca pana diseara va trebui sa reziste....
Elenys a mea de o saptamana nu mai bea lapte :( doar in combinatie cu cereale si cu lingurita....La 21 ii fac un castron cu lapte si cereale ..il mananca si la 21.30 somn pana a doua zi la 8.30-9 fara nici o trezire

Maine seara am un botez nici nu stiu cu ce sa ma imbrac ...trebuie sa ma duc sa imi cumpar ceva...Sambata nunta :)
Ieri am facut varza si a mancat si Elenys o farfurie i-a placut nu a durut-o burtica...
Spor la invatat fetelor...eu nu ma mai intorc la munca...ca altfel trebuia sa invat si eu:)
Va pup o zi frumoasa!!





https://picasaweb.google.com/101222113583431248528/ElenysCristiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Buna!

Alynta, multa sanatate baietilor si tie putere sa le faci fata
Cameluska, la munte i-am facut mancare in bucataria vilei, pe criteriul acesta am ales si cazarea - sa aiba loc de joaca si bucatarie. Dar mai manca si de la noi la restaurant - in special DESERTUL
Mari, spor la treaba si distractie placuta!
Camisv, eu l-am dat anul trecut cu crema cu protectie 50 si nu s-a bronzat aproape deloc. El fiind alb, o sa-l dau si anul asta cu ceva ca se inroseste dar vreau o crema cu protectie 30-25. Ieri am fost putin pe plaja dar nu ne-am dezbracat ca batea vantul, iar azi n-am iesit din casa din aceeasi cauza
Andreea, la fel patesc si eu cu M de vreo 5 zile - nu vrea sa mai bea laptele la culcare Asa ca il adorm si ii dau sa bea in somn, binenteles ca dupa ce termina biberonul se trezeste si trebuie sa-l re-adorm Macar sa tina si pacalitul asta ca tare mi-e ca patesc exact ca atunci cand s-a intarcat - sugea in somn pana si-a dat seamna si a inceput sa se trezeasca si nu mai a vrut. Macar pana la 2 ani vreau sa bea lapte praf. aaa... si sper sa nu fie de la NAN 4 ca am inceput sa-i pun cate o masura-doua.

O zi buna!

Mami lui Matei Mihai 26.10.2010

https://picasaweb.google.com/109290866538691083533/PozeMobil?authkey=Gv1sRgCNvyz7PBhLXoag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

si tot am uitat ceva....

just me - eu in dau cu spray cu apa termala pe iritatii si face minuni (cred ca am mai zis).
Problema poate sa fie de la pampers - poti sa incerci sa-i iei tip chilotel ca cica nu mai stai lipit de "dansa" (cunosc pe cineva care asa a procedat cand s-a confruntat cu aceeasi problema ca si tine) sau mai poate sa fie de la apa de la robinet cu care o speli si atunci poti sa fierbi apa pana vezi ca trece. Sper sa te ajute

Gata... ma bag la serial

Mami lui Matei Mihai 26.10.2010

https://picasaweb.google.com/109290866538691083533/PozeMobil?authkey=Gv1sRgCNvyz7PBhLXoag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Buna feteleeee.....o cafeluta tarzie?? mai vrea cineva?

Maia are nasucul putin julit si azi si-a julit si manuta fugeeee si nu se uita pe unde calca....asa ca luam multe trante

Azi am avut ceva emotii...am facut un test de sarcina bine ca a iesit negativ. Nu mai vrem acum un bb,nu mai avem resursele necesare....material si psihic.....Maia a fost.....cat 10 . Poate mai incolo...

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia - www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Am uitat sa zic.......am luat olita.... nu vrea sa stea mai mult de 2-3 min,ii arat toate jucariile...nu vrea sa faca nimic. Mai incercam...insistam...

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia - www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns just_me31 spune:

hello
Am un anunt de facut
.....Dupa 2 ture de facut pipi pe canapea a facut primul pisu la olita , of corce ca am tratat minunea ca atare : aplauze , bravo ,dus pisu impreuna la wc si apoi ea a tras apa ; sper sa se repete minunea .Ideea e ca , acum sta mult in fundul gol din cauza iritatiei ,chiar spuneam ieri ca daca aveam un caine ,ala cu ziarul invata mai repede decat D sa faca pisu unde trebuie .
ANA - felicitari pt achizitie , din experienta mea nu te astepta la minuni prea repede , D stie de mult timp la ce foloseste dar nu facea in ea .La inceput nici D nu statea pe ea , pe urma statea de odihna ,acum sa vedem
DOINA -si eu pe vremuri foloseam apa termala , acum nu am mai luat ; cand merg la mare sau pe calduri mari o sa mai cumpar ca si mie imi place
Azi mama e plecata asa ca am iesit cu D si nu am citit nimic,imediat ma apuc de papa pt cei mari .....asa ca azi ciuciu invatat..sa nu va mire in august cand o sa ma bucur de nota 5
Somn usor si spor la treaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Ceau fete,
Noi folosim crema Avene cu factor 50, de aceea m-am gandit ca poate a fost strat mai gros in unele locuri. Bine ca mi-ati amintit de apa termala, sa iau si eu la mare. Eu am un nod in stomac, caci m-au sunat de la servici si le-am spus ca pot veni din 1 august ... ei voiau chiar mai repede.
Astazi a stat 20 min singur la gradinita, apoi am mai stat eu cu el, desi nu plangea.

Andreea, ce bine de tine ca nu te intorci la lucru Iti deschizi vreo afacere?(nu trebuie sa-mi raspunzi)
Ana, pai pentru inceput este f. bine 2-3min, asa ca bravo Maia! Zici ca-i avut emotii
Just_me, las ca iei mai mult de 5, ca-ti tinem noi pumnii. Eu te cred ca nu ai chef de invatat si mie mi-e groaza sa ma apuc de citit cate ceva.
Doina, si eu vreau sa-i gatesc lui T. in concediu, stiu ca nu-i idealul de vacanta, dar pentru el e mai bine. Noi mergem in Italia si acolo nu gasesc la restaurant supe/ciorbe. Chiar ma gandeam sa-i pun in termos si pentru drum, desi o sa ne oprim in Ungaria si acolo cam au.

Sunt sigura ca voiam sa mai intreb ceva, dar am uitat!

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput