Copilasi iubiti de sept-oct (12)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns just_me31 spune:

Prezent
Hello
Va citesc dar parca nu imi ajunge timpul sa mai si scriu ..nici nu prea am ce asterne pe hartie .
D iese cu mama dimineata sa pot citi si eu , apoi nani ,eu continui cu invatatul....e multa materie si complicata .
Zilele astea am stat mai mult la cabanuta , azi a stat in piscina , bucurie totala .
La olita sau pe wc nu face , sta pe ele dar inca nimic, daca o las in chilotei de copii ,nu face (poate nu o trece)pana ii pun pampers .
Afara nu vrea decat la hinta , daca vede furnici se pune pe burta si le urmareste .
Noaptea face in continuare figuri , se trezeste plange pana ajung la ea , apoi in patul mare adoarme ,o pun in patut .....uneori se trezeste din nou .....no, distractie maxima .
Repeta dupa noi cuvinte, face propozitii de cate 2 cuvinte ,stie cum ne cheama ...am laudat-o destul.
Inca nu papa singura , ca nu i-am dat ocazia , cand nu mai vrea scuipa din gura , papa in continuare putin . Nu-i refuz cate o bomboana pe bat cand vede la copii (nu suge mult la ea , ca o iau )papa o jumatate de barni 1 pe saptamana , e incapatanata cand vrea sa faca ceva si nu o las spune "lasa" , cand mai vrea ceva spune "vrei".....
Ma gandesc cu groaza la mare cum o manca pitica mea si mai ale ce??
Va si va doresc rabdare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

heeii
nu am scris de ceva vreme insa copiii ma solicita la max,, Pit nu ma lasa la PC deloc si nu-mi ajunge ziua sa fac tot ce-mi propun, stam mult in casa pt ca nu pot sa ma descurc cu aman2 in parc ori pe sstrada, trebuie sa-mi caut o femeie altfel risc sa ne izolam de tot
va pupam si sper sa reusesc sa scriu mai des...Pit doa a terminat cu tusea...inca mai are muci


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna dimineata. Cafeaua e servita.
Eu m-am trezit devreme si am sunat la toate laboratoarele de analize din oras, pote-poate gasesc unul care sa faca analizele decontat de CAS...da' de unde? Mai tarziu o iau la picior si sper sa reusesc sa fac programare macar pentru luna august de iulie e deja ,,ocupat'' ...asa ca afland ca nu merg sa imi ia sange, am baut cafeaua, Vlad inca doarme asa ca eu bantui pe aici. A, si analizele pentru cresa (exudat faringian, coprocultura si coproparazitologic) se fac doar cu plata, toate trei costa 72 lei... azi voi suna la directoarea creselor sa vad de il primeste din iulie, eu am facut cererea pentru august, dar nu vad cum as putea sa invat pentru titularizare cu el pe capul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Buna! Matei are varicela. Cred ca vor face si ceilalti..
Mari Paun si eu am avut o perioada cand nu puteam iesi, dar erau copii mai mici ca ai tai. Ema nu te asculta sa stea langa tine?! Eu acum ies si cu toti 3. Ma alearga Matei, Maria vrea sa merga singura, dar imi fac curaj. Si evit locurile aglomerate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Are si cel mare varicela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameluska spune:

Citat:
citat din mesajul lui camisv

Buna,

Cum ati petrecut de 1 iunie? Noi am fost pana la urma in Parcul Copiilor, care dupa 9 ani in care a stat inchis, a fost redeschis fara prea multe dotari. Adica nu poti numi parc pentru copii, niste alei si trei leagane, asa ca fetele din TM noi n-o sa mergem prea des acolo, caci pomi si alei avem si in parcul din sat


Camelia,mami de Tudor (10/9/10)


Asa e Cami, prea multe flori, alei, si putine spatii de joaca, macar de le reinnoiau pe cele vechi, multe din ele ar fi fost bune pt ca sunt din astea noi, cam plictisitoare, nu prea are copilu ce sa faca acolo. Mai interesante sunt parcurile din jurul blocurilor. Sunt profund dezamagita.

Mamica fericita de Ioana Adelina [10.09.2010]

1 An si 8 Luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameluska spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mari-Mariuk

Buna ziua.
Pe langa ce ne-a ,,dat'' CAMI de dimineata, vin eu cu pranzul: varza cu carne si ardei umpluti.
Noi vrem sa ne facem analize la sange si urina si nu gasim laborator care sa le faca gratuit, pentru ca pe baza de trimiteri s-au facut programari cu o luna inainte...sper sa reusesc sa fac programare macar pentru iulie...trimiteri am, dar sa nu le am degeaba...

Mariuk, fericita mamica de VLAD-CRISTIAN (27.08.2010)

Poze Vlad


Mari, aceeasi problema e si la noi, cica prin 14-15 Iunie se fac programari pt 1 Iulie. Eventual te programezi la 2-3 laboratoare sa nu ramai pe dinafara.
Legat de problema ortopedica a lui Ionut, cred ca doar dupa 2 anisori se poate face ceva ortopedic vorbind. Ioana calca cu varfurile inspre interior si mi-a spus doct. ca dupa 2 ani(pana atunci inca e in dezvoltare) vedem daca e vreo problema sau pur si simplu asa e mersul ei.

Mamica fericita de Ioana Adelina [10.09.2010]

1 An si 8 Luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameluska spune:

Buna fetelor

Alynta, cred ca de abia astepti sa incepi serviciul, sa te odihnesti. Te admir, cu 3 copilasi + casa, apar diverse probleme, esti o curajoasa.

just_me, spor la invatat. Pai face progrese cu vorbitul domnisoara, de-ar face si la somnicul de noapte, e fff obositor sa trezesca inca, si banuiesc ca face multa miscare in timpul zilei.

doina, asa odihna mai da , cum s-a comporat Matei, ai gatit pt el, sau a papat de la restaurant?

Noi azi mergem sa vedem o gradinita, speram sa o accepte din Iulie, mai ales ca la noi nu mai e problema scutecului, nu au mult de lucru cu ea.
Sa va povestesc ceva, cand am fost de 1 Iunie, in Parcul Copiilor, i-am pus scutec, ma gandeam ca e multa lume, se ia cu alti copii si uita sa zica cand vrea pipi, am zis sa ma asigur. A spus ca vrea pipi, i-am zis sa faca in pampi, si nu a vrut, a trebuit sa merem pe malul Begaului, pe langa gard undeva, nu puteam sa o pun oriunde. Asa ca nu mai sunt stresata ca ar uita sa zica. Se cere si la pipi si la caca, ce usurare.

Si eu studiez in timpul zilei, cand se poate, am cam uitat ce faceam la servici si trebe sa ma familiarizez cu toate informatiile, asa ca reusesc mai greu sa scriu, dar va citesc.

Mamica fericita de Ioana Adelina [10.09.2010]

1 An si 8 Luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare! La Is ploua, bate vantul. Tot raul spre bine, pt noi. Daca tot suntem consemnati la domiciliu, macar e racoare!
Cami multumesc! Cu serv am emotii. Astept sa reincep.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna ziua si de la noi.
Am reusit de am facut programare pentru 5 iulie la un laborator.
La noi tocmai a inceput furtuna, cu tunete si fulgere, m-a facut sa adun rufele si sa le bag in casa asa umede cum sunt...Vlad inca nu doarme, asa ca diseara iar e program de joaca pana la 11...
Ieri i-am luat lui Vlad costum si pantofi, duminica va fi cel mai cel de la nunta. Eu mai am putin (cam jumatate de fapt) de crosetat la un bolero ca nu pot purta rochita de zi fara ceva deasupra din cauza bubitelor de pe umeri si brate...
Voiam sa mai zic ceva si nu mai stiu ce...voi reveni...

Mergi la inceput