Prietene la bine si la greu - 165

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui stanucel

multumim mult pentru urari

nu am gasit spray fenistil, am cautat la patru farmacii...acum va intreb si eu este spary sau gel???
va multumesc frumos de raspuns
o seara buna mamici

noapte buna



Poze


Noi avem AUTAN FAMILY ,spray , luat din Mega-image
Succes baiatului la bac!

fericita de ranjita Maya Andreea ( oct-2009)

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:

Raluci,cand eram in perioada primului dinte, al primului pas etc, toate eram gramada sa raportam! Acum ce sa mai zic, Alexa are toti dintii, merge bine in picioare Doar sa intru sa insir cum poceste cuvintele, nu stiu cat farmec ar avea,ca toti fac asta(nu ca dintii ar fi aparut doar la unii,sau altii ar fi sarit peste primii pasi)dar...
Si nici intr-un caz nu am ceva impotriva celor care intra si povestesc de ele si copilasi,ca am facut-o si eu de multe ori, dar cand nu am si eu un sfat,ceva util pt nimeni,parca ma simt aiurea....

Monis,ce aiurea cu alergiile la insecte
Si eu prefer sa folosesc o crema/spray contra piscaturilor, decat sa-mi fac cratere scarpinandu-ma(ca nu ma pot abtine....si la copil cum as putea avea pretentia sa se abtina?)
Distractie placuta la serbare,abia astept sa vad poze cu greierasul!

Dymomo,pai cum si de unde este Cu in sange? Si ce efecte are?

Ionela,imi pare tare rau ca ti-e atat de greu....Lasa ca mai e putin si incepe Tudor sa mearga,si atunci sa vezi ce alearga amandoi!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Pai nu stim de unde e Cu insa valoarea lui e peste limita. Dr lui a recomandat analiza datorita hiperactivitatii(ca deh, abia a fost la un congres pe tema asta si uite ca partial s-a confirmat). Nu am intrat in panica dar este vorba de boala Wilson(o boala genetica ce afecteaza ficatul si care are ca efect esec in eliminarea surplusului de Cu din organism). Boala e ff grava ducand la insuficienta hepatica si pana nu aflam mai multe refuz sa cred ca Danut ar putea avea asa ceva. Daca mai zic ca a venit azi de la gradi cu febra 39 iar tatal meu(si unicul ajutor in materie de copil) trebuie sa se duca maine la tara la bunica mea care devine tot mai confuza(a intrebat daca verisoara mea si nepoata ei e sotia tatalui meu???) va dati seama ca nu sunt in cea mai buna forma dar asta e... Si gradi si bona nu ne permitem asa ca trebuie sa vorbesc cu al meu sotz cand ajunge acasa de la antrenamente sa vedem daca putem face cumva sa nu il ducem maine la gradi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Buna ziua,
Dymo imi pare rau ca nu s-au sfarsit prolemele.
Monis sa aveti un concediu frumos.
Ionela te cred ca iti e greu piticii.Vor creste mari si vor intelege situatia.
Noi suntem ok.Geo e mai ok cu ciupiturile (adica il dau cu Autan la greu).
Eu sunt intr-o situatie blue.Pe langa problemele de sanatate ale tatalui,bunica (mama tatalui) mai are 4 luni de viata (asta i-au zis medicii).Are cancer-metastaza in tot corpul.
Bunica din partea mamei a murit de cancer.Mama soacrei la fel,bunicul sotului a facut congestie cerebrala ca si bunicii mei (ambii).
Pe langa vestile astea avem si unele bune: alunita sotului nu e cancerigena .Am descoperit ca e ceva autoimun iar pielea distruge anumite lucruri care nu ii convin (printre care si alunitele).Are un psoriazis vechi (e ceva ce eu nu am bagat de seama).
Sambata mergem sa il vada si un chirurg plastician ca sa aflam parerea lui despre inlaturarea alunitei sau nu (dermatologul zice ca nu dar vrea si sfatul chirurgului).
Ma tot uit in jur si vad oameni bolnavi,distrusi si nu imi dau seama de ce ...
Zilele astea cat am fost prin spitale cu copilul si cu sotul am vazut situatii care m-au ingrozit.
Ma bucur ca noi suntem sanatosi dar ma doare sa vad cat suferinta e in jur.
La serviciu vin oamenii in continuare pentru angajari.La semafoare,in masina oamenii ma intreaba dace se mai angajeaza.Sunt oameni disperati ,e saracie ...
Scuzati melancolia.
Sa aveti o zi frumoasa,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

salutari!

O impresie strict personala: anul asta a fost plin de boli si decese care mai de care mai ciudate ...

nu am inceput recuperarea, sunt programata pe 2 iulie (pana atunci pot sa mor, mai exact sa ma droghez in continuare cu medicamente pentru durere)...azi m-a sunat si dr de familie ca mi-a gasit rezultatele la sange din 2010 si ca ma suspecteaza de hepatita c, asa ca luni o iau de la capat cu spitalele.

in rest toate bune, alex e bine, fara mofturi, doar somn putin pe timpul noptii, adica 12-07, ziua a ramas cu 2-3 ore de somn, iar eu sunt chiauna de nesomn. are o personalitate puternica ,asta ca sa nu spun ca este incapatat peste masura, este destept si frumos

astept cu mare interes concediul, care nu stiu cand va fi, ca simt ca o iau razna la serviciu.

Dymo, sper sa fie torul bine cu Danut ... sanatate

Stanucel, bafta in continuare la bac

si eu ma umflu de la intepaturile diverselor insecte, nici nu am cautat spary anti-tantari inca, e urmatorul pe lista, impreuna cu crema de soare, pe care nu am fost in stare sa o caut si sa o cumpar

as fi vrut sa scriu mai multe dar timpul nu imi permite... pup all

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

din pacate nu te inseli, lyly. caci lista neagra continua.
am pierdut-o pe mama in ziua de Rusalii. era in spital de aproape 3 saptamani. decesul a survenit neasteptat de repede, in urma cu 3 ore vorbisem cu ea la tel. eram la spital cand s-a intamplat.
am scris despre asta un subiect la "cabinetul de psihologie", nu mai am puterea sa rescriu.
nu doresc nici dusmanilor mei sa treaca prin asa ceva.
nu mai am putere sa raspund si altora, sper ca ma intelegeti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

din pacate nu te inseli, lyly. caci lista neagra continua.
am pierdut-o pe mama in ziua de Rusalii. era in spital de aproape 3 saptamani. decesul a survenit neasteptat de repede, in urma cu 3 ore vorbisem cu ea la tel. eram la spital cand s-a intamplat.
am scris despre asta un subiect la "cabinetul de psihologie", nu mai am puterea sa rescriu.
nu doresc nici dusmanilor mei sa treaca prin asa ceva.
nu mai am putere sa raspund si altora, sper ca ma intelegeti.


Ramonika, suntem alaturi de tine. Te cred ca ai trecut prin momente groaznice. Poti intra aici cand vrei si simti nevoia sa te descarci...Adevarul este ca-n asemenea momente cuvintele sunt de prisos...
Noi in ziua de Rusalii l-am ingropat pe prietenul nostru...la 24 de ani...
Chiar ca se intampla numai lucruri rele in ultimul timp...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Ramonika imi pare rau pentru pierderea suferita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Ramonika condoleante

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

of Ramonika, acum citeam la juridice si am vazut ca ai mentionat ceva de mama ta, dar speram sa nu fi fost decat ceva trecator. Imi pare foarte rau pentru pierderea suferita . Iti trimit un gand bun si unul pentru Ruxi .







Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput