BULGARASI DE IAN-FEB 2013!!!(3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CampariSoda spune:

Buna dimineatza!

Eu ii tin companie Majiei la cafea :) dupa care trebuie sa imi fac portia mea de treburi casnice :((( ca maine avem musafiri. Iar eu, cum de la ora 16:00 nu mai sunt functionala pentru ca mi-e ori gretaza ori somn :D trebuie sa-mi fac tot planul pana atunci.

Va doresc o zi cu soare (daca n-aveti va trimit de aici),

CS&Nü

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Buna dimineata burtici.

Ma scuzati ca dau buzna la voi cu intrebarile mele.

Va citesc de la inceput, si nu mai tin minte la cate saptamani aveati unele simptome, ati putea sa povestiti din nou
In ultimele zile simt niste simptome ciudate, si mi-am amintit de voi gravidute(aici si la alte odisee) ca am citit asa ceva la voi.
Simptome: balonare (desi tocmai fusesem la wc cu grosul, cer scuze pt detalii, tot balonata ma simt, de parca se intareste, nu stiu cum sa explic. Dimineata la trezire, am o foame de lup dar mai mult spre durere parca, in stomac, si pana nu manac ceva nu-mi trece. Si dupa ce mananc, mai ales dimineata(cereala cu lapte) peste juma de ore iar vreau sa mananc. Saptamana trecuta o pofta nebuna de sarat, i-am zis sotului sa-mi cumpere cipsuri, si daca nu am mancat vreo 2 pachete de cipsuri pe zi, ca tot mai vroiam, si o pofta nebuna de salata din legume proaspete, si acolo am bagat sare. De ceva saptamani visez ca mananc pui copt la cuptor, sau facut gratar. Ma plang sotului ca vreau sa mananc carne de puiiiii! (noi suntem vegetarieni si nu avem carne in meniu). Mai adaug si somnul la pranz, de multe ori atipesc pe canapea la pranz.
Mi-e si sete si beau mult apa, dar inainte de culcare nu beau apa.
Noaptea ma trezesc de vreo 5 ori la pipi(asta e ceva normal in perioada de dupa ovulatie), dar nu imi explic de unde balonarea.

Azi as fi in 6DPO si daca simptomele de mai sus e semn de sarcina, e prea devreme la 6 zile dupa ovulatie, si simptomele astea le am si inainte de ovulatie.
Dar cel mai mult ma pune pe ganduri balonarea, o simt jos-jos la burtica, si foamea la primele ore ale diminetii.


Voi cand ati inceput sa aveti aceste simptome(incepand cu zilele de dupa ovulatie)?

Oare sunt insarcinata ?
Nu am posibilitatea sa fac un eco, nici un bHCG.
Poate un test de sarcina, dar mi-e frica sa-l fac.

Nu cred ca sunt insarcinata, dar... ma da peste cap balonarea asta si foame de lup.

Aaaa, da si ameteli am


Imi cer scuze daca intrebarile mele sunt banale, dar nu stiu ce sa ma cred cu simptomele astea




Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CampariSoda spune:

Salut DenyAnd,

In luna in care am ramas insarcinata am avut cu toootul alte preocupari decat analiza simptomelor (pe care de altfel o faceam constiincios in alte luni :D), dar uite ce-mi aduc eu aminte: cred ca primul simptom a fost ca faceam muuult pipi. Ca un fel de infectie urinara :D dar fara durere. Si asta cu foamea de lup dimineata (sau oricand...) o am si acum, dar parca a inceput mai tarziu (cam cand mi-a intarziat ciclul).

Eu iti tin pumnii sa fie bebe - daca faci test de sarcina sa vii sa ne spui, sa ne putem bucura impreuna de micul carnivor :).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Kmy, ce dieta tii? Suna fantastic cit ai pierdut intr-o saptamina, mai mult nici nu e voie, ca arata pielea urit pe urma.

Deny And, la prima sarcina primule semne au fost oboseala si greata. La a doua sarcina au aparut mai devreme (cica asa e normal) si au fost sinii tari si mariti, durerosi si durere surda in partea de jos a burticii.

Buna dimineata la toata lumea. De abia tin ochii deschisi si eu nu beau cafea, asa ca pic cu nasul in tastatura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauraf89 spune:

Citat:
citat din mesajul lui DenyAnd

Buna dimineata burtici.

Ma scuzati ca dau buzna la voi cu intrebarile mele.

Va citesc de la inceput, si nu mai tin minte la cate saptamani aveati unele simptome, ati putea sa povestiti din nou
In ultimele zile simt niste simptome ciudate, si mi-am amintit de voi gravidute(aici si la alte odisee) ca am citit asa ceva la voi.
Simptome: balonare (desi tocmai fusesem la wc cu grosul, cer scuze pt detalii, tot balonata ma simt, de parca se intareste, nu stiu cum sa explic. Dimineata la trezire, am o foame de lup dar mai mult spre durere parca, in stomac, si pana nu manac ceva nu-mi trece. Si dupa ce mananc, mai ales dimineata(cereala cu lapte) peste juma de ore iar vreau sa mananc. Saptamana trecuta o pofta nebuna de sarat, i-am zis sotului sa-mi cumpere cipsuri, si daca nu am mancat vreo 2 pachete de cipsuri pe zi, ca tot mai vroiam, si o pofta nebuna de salata din legume proaspete, si acolo am bagat sare. De ceva saptamani visez ca mananc pui copt la cuptor, sau facut gratar. Ma plang sotului ca vreau sa mananc carne de puiiiii! (noi suntem vegetarieni si nu avem carne in meniu). Mai adaug si somnul la pranz, de multe ori atipesc pe canapea la pranz.
Mi-e si sete si beau mult apa, dar inainte de culcare nu beau apa.
Noaptea ma trezesc de vreo 5 ori la pipi(asta e ceva normal in perioada de dupa ovulatie), dar nu imi explic de unde balonarea.

Azi as fi in 6DPO si daca simptomele de mai sus e semn de sarcina, e prea devreme la 6 zile dupa ovulatie, si simptomele astea le am si inainte de ovulatie.
Dar cel mai mult ma pune pe ganduri balonarea, o simt jos-jos la burtica, si foamea la primele ore ale diminetii.


Voi cand ati inceput sa aveti aceste simptome(incepand cu zilele de dupa ovulatie)?

Oare sunt insarcinata ?
Nu am posibilitatea sa fac un eco, nici un bHCG.
Poate un test de sarcina, dar mi-e frica sa-l fac.

Nu cred ca sunt insarcinata, dar... ma da peste cap balonarea asta si foame de lup.

Aaaa, da si ameteli am


Imi cer scuze daca intrebarile mele sunt banale, dar nu stiu ce sa ma cred cu simptomele astea




Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

Sper sa fie asa cum iti doresti! Poate ai avut ovulatie mai devreme, incearca un test de sarcina! La mine primele simptome au fost ca cele de dinainte de menstruatie! Asteptam vesti

5+

Iti multumesc tie Doamne, Sf Efrem cel Nou, Sf Nectarie si Maicii Domnului pentru aceasta binecuvantare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauraf89 spune:

Neata fetelor! Multumim de a fost!
Sa aveti o zi minunata!

5+

Iti multumesc tie Doamne, Sf Efrem cel Nou, Sf Nectarie si Maicii Domnului pentru aceasta binecuvantare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Multumesc pt raspunsuri

Stiu ca la fiecare femeie simptomele sunt diferite, si la aceeasi femeie simptomele sunt diferite la sarcini diferite.

Dar.... prea este evidenta balonarea asta si foamea de lup.

O sa incerc sa fac maine dimineata un test, poate nu uit
(de ceva zile imi zic sa fac un test, si am uitat de fiecare data)



Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns majia spune:

Deny, e prea devreme pt test dupa parerea mea, chiar daca esti o sa iasa negativ. Mai ai rabdare vreo 4 zile. Si ... sa fie asa cum iti doresti .

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns majia spune:

Fetelor, cum s-a intamplat cand ati ramas insarcinate? Ati planuit? Ati incercat mult timp?



6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crismac spune:

Cu greu am reusit sa va prind din urma .

Campari, Pisigri bine ati venit!

Deny eu am avut o senzatie de balonare - simteam ceva in burtica - am inteles ca inca din primele zile de implantare uterul se mareste chiar daca bebe este f.f. mic . Cat despre foame ...as manca in continuu . La doua ore de la masa imi este foame iar . O foame din aia cu durere de burta . Te asteptam la noi !

Andreea nici eu nu am facut deloc beta . Uneori nu mai am nici eu simptome si imi este cam teama dar ma gandesc ca totul trebuie sa fie bine .



www.gradinacris.blogspot.com
7+

Mergi la inceput