Fiv cu Dr. Dragos Albu 60

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Annika,nu stiu ce sa-ti zic in legatura cu masajul
Cel mai bine ar fi sa dai un sms la dr si vezi ce zice


Mamica de MARIA IRINUCA
Ambele MTHFR heterozigote, o sarcina obtinuta natural in martie 2012 oprita in evolutie la 9 sapt.
Uneori oamenii trebuie sa planga ca sa isi faca loc in inima pentru bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Angica,ce faci,esti bine?Cum a fost la dr White?

Fetelor,saaveti un week-end linistit!



Mamica de MARIA IRINUCA
Ambele MTHFR heterozigote, o sarcina obtinuta natural in martie 2012 oprita in evolutie la 9 sapt.
Uneori oamenii trebuie sa planga ca sa isi faca loc in inima pentru bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

lumi,
si tu la fel!




32 + Gabriel

de 9 ani asteptand o minune, de 6 ani luptand sustinut impotriva infertilitatii, trompe obturate, MTHFR (C677T) pozitiv-homozigot; sotul 25% anticorpi antispermatici; FIV 1 martie 2011 nereusit; FIV 2 cu ICSI noiembrie 2011 reusit... Multumesc, Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

fetele mele dragi care imi poarta de grija .Am fost la dr ieri ,nu am ajuns la timp de dimineata ,asa ca plecase dr ,am revenit dupa 10 si am intrat pe la 12 :endometrul este ok ,dar mi-a precizat de vreo 2 ori ca nu ii place adenomioza asta a mea ,este ff urita ,dar el spera sa am embrioni puternici ,mi-a repetat ca nu crede ca ar fi ok sa ma bage pe dipherelin acum inainte de embriotransfer ,sa facem embriotransferul si apoi daca nu reusim acum vom face o cura de dipherelin.De alunitele alea i-am spus ,mi-a zis ca sunt niste papiloame ,am recoltat si un pap ,a zis vedem rezultatul la pap ,dar cu siguranta nu avem de ce sa ne ingrijoram !L-am intrebat si de laboratorul nou ,de cind o sa faca cu blasto ,mi-a zis ca de luna viitoare ,bineinteles ca a venit si intrebarea daca la mine ar fi mai ok cu blasto ,si a zis ca da la productia mea s-ar risca sa mearga pina la blasto ,dar sa nu ma mai gindesc atit de departe ,ca acum avem un fet de facut care va fi reusiti-am explicat cit de mult ma incred eu in acest fet ,,cite sanse ii dau ,si a zis sa nu mai gindesc asa ,sa fiu increzatoare !

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Fiv facut in februarie-martie nereusit!
Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

angi,
tin pumnii si ma gandesc la tine... si iti transmit cu toata fiinta mea doar REUSITA pentru gemenasi!!!

toate doamnele


33 + Gabriel AMR 5 SAPTAMANI

de 9 ani asteptand o minune, de 6 ani luptand sustinut impotriva infertilitatii, trompe obturate, MTHFR (C677T) pozitiv-homozigot; sotul 25% anticorpi antispermatici; FIV 1 martie 2011 nereusit; FIV 2 cu ICSI noiembrie 2011 reusit... Multumesc, Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Angi,stai linistita,nu te mai gandii asa departe
Ai un fet de facut si trebuie sa fii linistita si increzatoare
Se reuseste si in acest fel ,avem cazul cumnatei mele,cazul lui Maripet si multe altele.
Oare ea ce mai face?
Iti tinem pumnii stransi!
Pupici mari si mici

Mamica de MARIA IRINUCA
Ambele MTHFR heterozigote, o sarcina obtinuta natural in martie 2012 oprita in evolutie la 9 sapt.
Uneori oamenii trebuie sa planga ca sa isi faca loc in inima pentru bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Buna fetelor

Ce mai faceti?
Felicitari burticilor noi, sarcina usoara...
Noi crestem si face nebunii, mai au decexcaladat sifonierele, ca in rest au ocupat tot ce se putea......
In rest nik nou.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Buna fetelor

Ce mai faceti?
Felicitari burticilor noi, sarcina usoara...
Noi crestem si face nebunii, mai au decexcaladat sifonierele, ca in rest au ocupat tot ce se putea......
In rest nik nou.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arabella34 spune:

...asa Ari,descreteste-ne fruntile...Angifii increzatoare,se poate si cu FET(Maripet cu gemenasi),intreaba-l tot pe dr .White e ca ''taticul'' nostru,fara jena,Qiao,Ali,LizaVelvetAnkada-i inainte cu ''recomandarea''...stiti ce l-am intrebat eu pe dr nostru la IUIin martie?Mi-a recomandata doua zi dupa IUI,desi eram cu o usoara hiperstimulare(am avut 9 ovocite din care 5 babane:))si muream de dureri de burta,eu o nebuna l-am intrebat daca ma pot duce si cu altul....el a iesit din cabinet razand in hohote nu inainte de a-mi atrage atentia sa-i fac individului o spermograma sa nu am vreo surpriza neplacuta...
fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Arabela super tare !

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Fiv facut in februarie-martie nereusit!
Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput