Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 (12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

buna fetelor, avem si noi vesti bune!!!
am facut eco azi si bebele dormea....nu a reusit sa il trezeasca...are 6.5cm.mi-a scris ca corespunde la 12 saptamani si 7 zile.nu trebuia sa zica 13 saptamani?maine la 11 am consultatie si ma lamureste ca azi mi-a zis numai ce vede e foarte bine. cand a pus inima sa o ascultam, m-am speriat, asa de repede batea. parca era la 100 de metri garduri..nu stiu cat cantareste ca nu scrie, nici cate batai are....mai scrie SN 1,7...MC plus, ME plus....
au zis ca e nevoie sa stie ce varsta are donanta...asa ca am trecut pe la clinica si mi-au dat o foaie de unde am aflat ca are 28 de ani(eu voi naste cu 37), grupa de sange 0, par saten, ochi verzi si 1.65(eu 1,57).m-am mai linistit, ca e tanara.de acum inainte pe dosar o sa scrie varsta donantei.
maine aflu rezultatele la sange si urina.si sa ma lamureasca...ca azi mi-au zis ca cu 15 saptamani, adica pe 11 iunie am analize de masuratori(habar nu am cum sa traduc)...cred ca e ceea ce numiti voi dublu test.astia au ritmul lor.......si apoi la 20 de sapt inca o eco.
asa ca m-am mai linistit........acum ca l-am vazut mi-e mai bine....
felicitari MENICS,IPOPICA,MAMI DE 2
LUCIANA sa te odihnesti cat de mult poti.
ANGELIQUE si eu mananc la 2.5-3 ore......a zis sa mananc putin si des si asa fac, ca ma ia durerea de stomac....cand incepe sa ma doara stiu ca e timpul sa mananc ceva....nu am nevoie de ceas...dupa-masa beau cel putin 1 l de apa...si toata noaptea ma plimb de 4-5 ori la baie...
va pup si mai vorbim maine....
salutari la toate burticile.noapte buna...

embarazada de 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

Cu-cuuu, azi facem si noi 14 saptamani
Trece timpul, trece ca gandul!

pupici la somnorici!

14 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

hi hi, adicatelea intram in saptamana 15? iu-huuuu, ce zapacita sunt, imi place de mor!
Vorbesc si eu singura, ca voi faceti nani..
Maine e vineri, abia astept weekendul!sa vezi plimbareala!

14 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine_rox spune:

neata fetelor; am nevoie de perfuzie cu cafea sau energizante ca sunt rupta; deja e a doua noapte cand nu dorm ca fii-mea are febra in continuu care nu scade cu nurofen/panadol si supozitor nu pot sa ii pun ca e stricata rau la stomacel; partea nasoala e ca pana luni nu cred ca imi iese analiza la kk si prin urmare nu stiu de la ce e si nu pot sa ii dau nimic afara de antitermic; sunt varzaaaaaa

mamica fericita de puiut alexandra

cum a ajuns o minune mica in viata mea
14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bubulina42

hi hi, adicatelea intram in saptamana 15? iu-huuuu, ce zapacita sunt, imi place de mor!
Vorbesc si eu singura, ca voi faceti nani..
Maine e vineri, abia astept weekendul!sa vezi plimbareala!

14 +


Exact, Bubule! Doamne, cum numaram, parca suntem la maraton, ce repede trece timpul!!!!

Onutz 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sunshine_rox

neata fetelor; am nevoie de perfuzie cu cafea sau energizante ca sunt rupta; deja e a doua noapte cand nu dorm ca fii-mea are febra in continuu care nu scade cu nurofen/panadol si supozitor nu pot sa ii pun ca e stricata rau la stomacel; partea nasoala e ca pana luni nu cred ca imi iese analiza la kk si prin urmare nu stiu de la ce e si nu pot sa ii dau nimic afara de antitermic; sunt varzaaaaaa

mamica fericita de puiut alexandra

cum a ajuns o minune mica in viata mea
14+



Oooooofff, Rox... poate fetele care mai au copii au un sfat... Bubule, ai vreun babesc pentru strumfi?

Onutz 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mami_de2 spune:

Neata fetelor:)
Biona felicitari pe masuratori! sunt f bune!..
Bubulina...ce bine suna spre 15 sapt! Doamne cum mai trece cate o saptamana parca mai adaug inca un zambet pe fata mea! cred ca pana la final o sa fiu o ranjita non stop=)) si in somn=))

13+
2 mutatii MTHFR heterozigote: C677T si A1298C si Pai 1- 4G heterozigot
Signature: 25 martie - de Buna Vestire un frumos test pozitiv= cea mai frumoasa minune din viata mea!
Daily pills: 1 FembionII, 1 Magne B6, 1 Acid folic, 2 Cetebe, 1 Aspenter ; 1 NO SPA pe zi Utrogestan ovule:400 mg pe zi;
*Age: http://lbdf.lilypie.com/3DHqp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Buna fetele

Am si eu o intrebare. Trebuie sa merg maine sa fac analiza de DT (testul de sange), am voie sa mananc inainte de analiza?
Mai imi trebuie si alte probe pentru analiza asta?


Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

neata,ce liniste pe aici.....azi noapte am dormit si eu f rau.......ba imi era cald, ba sete....am facut naveta la baie...pe la 5 dimineata,am trecut la cirese...mai nou mi se face foame intre 5 si 6 dimineata...sotul rade de mine. zice sa imi pregatesc ceva de seara si sa-l tin langa pat pt orice eventualitate....
MAMI DE 2 mersi....
NICOLETA, inainte de analizele de sange nu se mananca...ieri inainte de eco eu am baut jumatate de kg de apa, ca asa am inteles de pe aici ca se face, sa fie vezica plina. si cand am ajuns la spital, m-au trimis la baie sa urinez....
ma pregatesc sa merg la consultatie....si apoi la munca...abia astept sa vad ce imi zice dr.
o vineri linistita sa aveti si numai vesti bune....pupici...

embarazada de 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tnicoleta

Buna fetele

Am si eu o intrebare. Trebuie sa merg maine sa fac analiza de DT (testul de sange), am voie sa mananc inainte de analiza?
Mai imi trebuie si alte probe pentru analiza asta?


Nicoleta


Nicoleta, poti manca linistita. S-ar putea sa-ti trebuiasca ecografia de DT, suna si intreaba, ca sa nu pierzi timpul.

Onutz 13+

Mergi la inceput