De ce Bucovina, tinutul echilibrului suprem

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela.radu spune:

Am fost in Bucovina cu parintii mei cand eram foarte mica. Imi mai aduc amite manastirile superbe din acea zona si casa lui Creanga cu Ozana cea limpede si rece . In curand voi merge sa revad locurile minunate din Bucovina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miley2012 spune:

Bucovina....este superba....Am fost o singura data in vacanta aveam aproximativ 12 ani si chiar si azi imi aduc aminte de splendoarea naturii,de aerul curat de munte....de apa pura si rece ca gheata.....de batranii brazi ce-si aplecau ramurile la adierea vantului....O amintire frumoasa si vesnica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

Inca 7 zile !

O zi frumoasa tuturor!

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oramona spune:

Bucovina este un tinut aparte, atat de aproape de noi si totusi parca atat de indepartat. E placut aerul de adanca spiritualitate, de oameni parca mai calzi, mai deschisi. Peisajul este de vis, arhitectura veche si frumoasa si o apa numai buna de baut, intr-un cuvant Bucovina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_tudor spune:

De ce Bucovina?
Pentru ca nu am fost niciodata, pentru ca am vazut doar poze din zona Bucovinei; pentru ca este ceva nou; pentru ca sunt minunatele masanstiri care te aduc mai aproape de Dumnezeu si te incarca cu energie pozitiva si te fac un om mai bun. Pentru ca sunt multe obiective turistice pe care le poti vizita.
Pentru ca mi-as dori sa ajung acolo, pentru ca vreau sa ma simt libera sa inspir aer curat si sa-mi linistesc sufletul.
Pentru ca e la noi in tara, pentru ca ne permitem.
Pentru ca merita vizitata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenpalici spune:

buna ziua,cum am ajuns eu sa fiu fan fidel apei bucovina,sunt din iasi si in urma cu 5 ani am nascut primul copil si ca orice mama incerci sa daruiesti tot ce e mai bun pt copilul tau asa ca am dus la apa vital mai multe mostre de apa de la mai multe firme care sunt pe piata iar in urma rezultatului singura invingatoare a iesit bucovina cu minim de nitriti(nu carpatica are minim de nitriti sa le fie rusine mint lumea cu reclama),asta eeeeeeeee asa ca s-a nascut si fetita anul trecut si tot bucovina bem in continuare sper sa nu schimbati nimic ca nu am mai facut teste.va pup .tunteti cei mai naturaliiiiiiiiiiiiiiiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

Ultimele 4 zile in care va mai puteti inscrie in concurs!

O zi frumoasa tuturor!

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_marga spune:

Din pacate, nu am avut pana acum ocazia sa ajung prin tinuturile Bucovinei, dar stiu ca este un loc minunat.Muntii, padure, izvoarele, privelistea... toate iti redau echilibrul interior si te incarca cu energie pozitiva. Manastirile ocupa un loc aparte. Obiective turistice:
Cetatea Sucevei, Manstirea Humor,Piterele Doamnei, Manastirea Voronet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristachem10 spune:

Eu ador apa Bucovina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

Ultimele 2 zile ! - Succes

O zi frumoasa tuturor!

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Mergi la inceput