Piatra Neamt (95)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Pogonici, multa sanatate fetitei tale!

Ce faceti, a plecat toata lumea in concediu? Nu mai e nimeni pe baricade? Mai povestiti una-alta, ce-au mai facut copiii, ce mai faceti voi, cand ne mai vedem la Gradina de Vara, etc

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellinia
cand ne mai vedem la Gradina de Vara, etc

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)




Maine e bine?


Noi suntem bine toti. Copii inca sunt la bunici, noi muncim cu drag si spor pt al tzarii viitor. Ne izoleaza blocul pe exterior si lucrez in cantec de bormasina. Bine ca macar s-a racorit un pic, ca la 400 de grade cat erau saptamana trecuta, numai chef si spor la treaba nu am avut.
In we am fost cu cortul cu o gasca e prieteni, fain tare si locul si compania.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!
Maama, pagina 22...
Mai are careva cafea la ora asta, ca mie mi-e somn?!!
Cristina, n-am plecat in concedii, cel putin unii...cum zicea si Laura, am fost plecati cu corturile in wk, cu prietenii - ne-am simtit f. bine - iar ieri am avut cam multa treaba, mai ales ca nici vineri n-am fost la serviciu. Acum, deja, ma gandesc la urmatoarea iesire cu cortul...cand sa fie, oare?!

Voi ce mai faceti? Fetele mele sunt bine, Ade merge la cresa, in continuare, Iustina in vacanta, ocupata cu joaca si cam atat. Asteptam si noi luna august sa mergem la mare si facem deja planuri pentru concediul de anul viitor, care, deja e foarte asteptat si de noi si de prieteni.

O zi buna, tuturor!

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Dau eu o cafea, ca tot e mai racoare afara!

Laura, maine e foarte bine. Pe la 17,30 e bine?
Lora, cred ca v-ati inteles cu totii: am vorbit in wk cu niste rude de-ale mele, familii diferite, toti erau plecati cu cortul. Nu era aglomeratie? In ce zona ati fost? Eu sunt mai comoda, nu cred ca m-ar tenta foarte tare.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Cristina, am fost la Lacul Cuiejdel. Zona era aglomerata, insa noi am ocupat singuri o poiana mai mare si ne-am intins acolo corturile..nu mai aveau loc si altii.
Mie imi place f. mult sa merg cu cortul, e altceva, te simti mai aproape de cei cu care mergi, stai seara la foc la povesti (Laura stieeee), la un cartof copt in jar si un pahar..de vorba ori fiecare, ce vrea...dimineata iti bei cafeaua la ibric alaturi de toti prietenii dragi, pe racoare, impartind pastilele de saridon frateste...pentru mine, cel putin, sunt senzatii unice, pe care daca as merge la o pensiune/hotel, nu le-as putea trai. Nu mai zic de gratarele facute la comun, de liniste, de fosnetul padurii, de mirosul ierbii...toate au un farmec aparte la cort. Pana si copiii se simt mai liberi. Parerea mea...

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Da, Cristina, maine dupa 17 e super! Cine se mai inscrie?

Eu am fost fara copii, dar seara langa foc, cu Iustina in brate si ceilalti pe langa mine, le-am spus povesti pana i-am adormit pe toti. Erau atatea stele cum in oras niciodata nu poti vedea, liniste, doar oracait de broaste si carait de greieri. Ca sa nu mai zic de fragii si zmeura ce se gaseau in fiecare tufis, partida de remi sau de pocker incinsa la umbra copacilor.




Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Ce frumos povestiti voi fetelor! Parca va si vad acolo!
Mai vine cineva la Gradina de Vara azi?

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Buna! Cristina, sigur vin eu, Dana cu Alexandru si Iulia cu Alexandra (sau singura). Eu nu stiu daca ajung chiar la 17:30, ca trebuie sa ma duc un pic cu Kira la veterinar si depinde cat de aglomerat este acolo.





Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Inseamna ca avem bebelusi la bord! Ajung si eu pe la 17,45!


Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaR spune:

Ce frumos ca va intalniti... Mi-ar place sa fiu si eu cu voi, insa mai stau cumintica 4-5 saptamani.
Va doresc sa aveti vreme buna si sa faceti poze, macar 1-2.

Magda, mamica fericita de fetite: Ana Maria si Teodora si

http://magdahobbyarts.blogspot.com

Mergi la inceput