La multi ani, gemanutze!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Eu nu inteleg de ce spuneti voi ca e greu cu caldura daca aveti aer conditionat ? Si aici e cald si mai e si umezeala 90% dar parca nu se simte asa cosmar. La serviciu e chiar frig din cauza aerului si in casa la fel , e confortabil ... asta e , nu iesim afara ... la mine doar in baie e cuptor , faci un pipi iesi transpirat.

Am vorbit azi cu cei mici ... au terminat antibioticele , cica nu mananca prea bine dupa ce o speriasera pe maica-mea in primele zile , joaca fotbal toata ziua si fica-mea si-a gasit un prieten , un baiat care sta dupa fundul ei tot parcul ... pe asta o pierd repede fetelor , da semne ca se marita devreme si de mai multe ori.. Au fost la pestera ursilor , cica nu e asa de cald acolo , dorm noaptea cu geamul deschis si acoperiti ... singura nemultumire e ca apa din bazin e prea fierbinte , vor bazin cu apa rece.
Saptamana viitoare pleaca la Brasov unde avem rude si vor sa viziteze castelul lui Dracula care aici este un personaj foarte cunoscut.
Tot sapt viitoare plec si eu , urmeaza marea si Moldova ..
Sa-i aud vreodata ca nu au fost plimbati in copilarie ca ii zapacesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buflea,
La noi au fost 42 grade la umbra...afara era iad...Pe afara trebiue sa ies ca avem animle si nu poti sa le lasi sa moara de foame si sete.La bucatarie nu am aer, cand fac mancare la doua zile e de groaza...de manacat, se mananca...Seara pe la ora 20-21 afara era aerul irespirabil.
Sper sa se racoreasca asa cum anunta la meteo...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Buna dimineata!
Va mai vizitez si eu, din cand in cand, sa va ofer o cafea virtuala, macar.:)

Noi suntem bine, asteptam concediul...mai avem o saptamana. Ne pregatim de inceperea noului an scolar si cam atat, alte noutati nu avem. Iustina merge de 3 ori pe saptamana la inot, acum, ca e-n vacanta si-n rest, joaca toata ziua, Adelina ocupata pana peste cap cu micile ei trasnai...de-ale noastre.

Un sfarsit de saptamana cat mai bun, va doresc!

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buna!
Tot singura sunt pe aici...
Sa vedem ce spun astrele de azi:

Un moment excelent pentru a calatori sau pentru a face planuri de studii. Mareste-ti cercul de prieteni si iesi mai des in oras. In ultimul timp ai stat numai in casa.

La noi e astazi mai bine ca temperatura, putin mai racoare. In rest noutati nu prea am.Voi ce faceti fetelor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

buflea-bine ca pana la urma a fost bine!intr o perioada acum 2-3 ani cred la orl daca mergeai cu anumite probleme prima intrebare era daca ai fost la strand in apa calda... . Eu nici nu pot spune de cand n am mai fost!

Si la noi s a racorit in sfarsit!

Fata e la o scoala de vara iar baiatul in tabara inca o saptamana iar noi asteptam concediul.. imi fac AMR-ul mai am o saptamana de tras.
Incepem o noua etapa din viata si anume scoala. Pana la inceperea scolii as dori sa zugravesc in camera fetei si sa o pregatesc pentru scoala...sper sa si reusim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mercedes

buflea-bine ca pana la urma a fost bine!intr o perioada acum 2-3 ani cred la orl daca mergeai cu anumite probleme prima intrebare era daca ai fost la strand in apa calda... . Eu nici nu pot spune de cand n am mai fost!

Oare de ce ? E ceva cu apa calda si bacteriile de urechi si gat ?
Normal ca au fost in apa calda

Eu azi ma intalnesc cu niste prietene la sushi si in weekend nu stiu ce sa fac mai repede - trebuie sa fac bagaje, sa ma vopsesc, sa ma depilez, sa ma duc pana la un mall sa dau niste haine ale copiilor inapoi, sa plivesc buruienile din gradina ca barbata-meu sigur nu va face nimic 3 sapt ...etc, etc, etc.

Miercuri plec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

buflea-habar nu am, dar asta stiu ca apa calda este prielnica pentru dezvoltarea bacteriilor in comparatie cu apa rece care nu.

doinabita-a mea fata va avea 3 ani acum in noiembrie de cand face balet-gimnastica-dans ceva intre cele trei are din toate cate putin mai exact. Daca nu ar face sigur s ar ingrasa(seamana pe mama sadin pacate). Sincer eu vad doar ca e benefic pentru ea si-ti spun de ce vad asta... in afara ca are o tinuta buna pentru o fetita e mult mai organizata. Acum din septembrie incepem si scoala om vedea cat si cum ne vom organiza sa fie bine. Si acum in vacanta face 4 ore ... probabil va reduce nr orelor dar ca sa se mentina in aceasta grupa nu vad cum sub 3 ore, om vedea.
Despre tasari de coloana n am auzit sincer dar poate imi spui tu te rog unde ai citit asa ceva referitor la cei care fac sport, multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Mercedes, sa nu intelegi ca sunt impotriva sportului, dimpotriva, sunt pentru. La gimnastica de performanta apar foarte des tasari de coloana.Si fata mea face si a facut mult sport, dar si sotul meu care este profesor de sport a facut si inca mai face si la varsta lui (53 ai)mult sport. Fata a avut in facultate colege care au facut gimnastica de performanta si aveau probleme cu colana, diverse, dureri mari de coloana. Nu stiu detalii, diagnostice, dar in paralele cu gimnastica faceau recuperare pentru afectiunile coloanei vertebrale.Cand am scris asta m-am referit strict la gimnastica. E buna doar pentru dezvoltatre armonioasa a copilului, dar fara al pune sa faca elemente cu risc, care il vor afecta in timp.Asta stiu foarte bine instructorii, atata timp cat nu faceti pentru performanta.Fata mea a terminat anul acesta in cadrul A.N.E.F.S Bucuresti, kinetoterpie si in primii 3 ani(din 5 ani) a facut tot ce inseamna sport.La capacitate maxima.Si acum in fiecare zi, pentru ea face, alergare, la 3 zile joaca handbal,joaca si fotbal chiar si cu echipe mixte(baieti, fete), tractiuni pentru brate, flotari, abdomene...etc...Are aici la Zimnicea o fetita de 12 ani care a facut gimnastica la Onesti 2 ani , dupa care a renuntat si o are "clienta" pentru recuperare cu probleme la coloana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Doina, trec de la gimnasica la agricultura ...tu trebuie sa stii cum e cu castravetii astia.

Deci mi-a plantat tata cat a fost la mine niste castraveti care ...Dumnezeule, s-au intins in toata gradina, s-au incolacit pe rosii si pe gard si peste tot pe unde au ajuns, produc castraveti in disperare si au flori peste flori ... nu stiu, e cam agresiva planta asta, m-au atacat castravetii .

Cum se tine castravetele in frau, este intrebarea zilei ?

Ca nu am de ce ma plange, am la castraveti acasa de vreo 3 borcane de muraturi, dar in gradina e macel. Am impresia ca rosiile imi sunt afectate, in sensul ca de ex, au rosii dar nu se inrosesc, nu stiu de ce ... dar arata asa sugrumate de castraveti. Ieri m-am apucat si le-am eliberat si toate ramurile alea incolacite pe rosii, le-am rupt, cu tot cu flori. I-am taiat si pe aia de pe gard ... e clar ca ceva rau s-a intamplat, probabil ca trebuie taiati din cand in cand si nu lasati sa se intinda asa ca iedera, nu ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buflea,noi nu am intampinat astfel de probleme cu castravetii. Depinde de soiul castravetilor pe care ai.
Sa vedem ce ne spun astrele azi:


Gasesti inutil sa te zbati sa-i faci pe altii sa priceapa ceea ce pentru tine este mai mult decat evident. Esti destul de taios si nimeni nu reuseste sa te faca sa zambesti, in ciuda faptului ca esti cunoscut pentru umorul tau foarte dezvoltat.




Mergi la inceput