Cat poate insemna un SCAUN!?

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Laura,nu cred.Azi pe la 12 o sa merg la fundatia aia sa intreb.Imi pare extrem de rau ca nu am habar de nimic in contextul asta.Da` macar pot afla niste detalii.Poate sa vb chiar cu presedintele fundatiei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura B


Oare in Romania exista vreo organizatie care sa constuiasca voluntar sau la pret foarte mic accesorii pentru cei imobilizati?


Diana, in weekend voi incerca sa-mi refac contul sa pot trimite si eu ceva pe paypal.


e o buna intrebare

Sa scriem fundatiei "mereu aproape" ?

zic si eu



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

extragerea premiilor



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

nu e o idee rea Alinuk....o intrebare nu costa nimic...voi dona si eu bani prin paypal....

o zi buna !

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Bun gasit tuturor am reusit sa vorbesc cu cei de la Otto Bock Romania si le-am spus problema lui Alex ei mi-au zis ca imi trimit azi un mail cu tipul de carut pe care mi-l recomanda si cu pretul lui. Au zis ca au foarte multe adaptari o parte gratuite o parte se platesc separat. Acum astept in cursul zilei mail-ul lor dupa cre ne putem hotara ce facem. Parerea mea este ca mai bine mai astept putin sa iau un carut nou cu garatie decat ceva la mana a doua care nu stiu cat ma tine. Acum il mai tin pe Alex in carutul pe care il are si sa ii iau ceva cu adevarat bun si durabil. Voi ce ziceti? Sper sa nu va suparati pe mine. Va pup si va multumesc tuturor ca sunteti iar alaturi de noi.
Eu am mai incercat odata sa vorbesc cu cei de la Mereu Aproape dar mi-au zis ca daca Alex nu are sanse de vindecare completa ei nu se baga, ca ei vor rezultate nu sa dea niste bani asa degeaba. Exact asa s-au exprimat. Mi-au lasat un gust destul de amar. Atunci cautam bani pentru tratamentul lui Alex cel dat de cei din Italia.

mami de maimutzica mica www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

sunt de acord cu tine Diana...un lucru nou, e un lucru nou...si are si garantie...un lucru luat second-hand nu se stie cat de bun este si cat tine.....asa ca mai bine mai astepti putin pana strangi banii si iei unul nou....nu cred ca se supara nimeni din cauza asta....

tinem pumnii sa se stranga banii..

cu drag
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Eu am vb la fundatia de care am spus.Ei au dar in mare doar de alea cu roti mari,cum nu-s bune.Insa i-am rugat sa afle urmand indicatiile Dianei, ce cat si cum costa sau poate chiar au acolo.Ar fi gratis sau cu o chirie modica pana rezolvi definitiv sau....donat,depinde.Astept si eu un raspuns azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

eu subscriu la ce spune Laura B. si mai adaug ca este foarte important sa fie vazut inainte carutul, sa se stie exact cerintele si sa poata fi reglat/adaptat la cateva luni. deci Diana, ai dreptate, unul nou e de preferat.
ieri mi s-a spus si mie la fel de catre colegi, trebuie vazut clar inainte si stiut exact caror nevoi se adreseaza.

deci, care e planul de bataie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

pai zic asa

1. identificat tipul de carucior / si da, un carucior nou i'ar fi de
ajutor pe termen lung lui Alex
2. facut un text de solicitare de sponsorizare / o putem ruga pe Mihaela daca e firma si vrea prin asociatie, sa faca solicitarea in numele Asociatiei Mihai
3. scrisori catre fundatii mari (din Germania, Romania, de oriune)
4. asteptat raspunsuri si strans banuti intre timp

chiar daca va fi donatie, Alex are multe nevoi, iar banutii ii pot acoperi o parte din tratament


mai ziceti si voi daca am omis ceva



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

extragerea premiilor



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Diana iti trimit eu pe mail un model de dosar de sponsorizare
(e cel al lui David de Ledi, de cand am cerut transport cu avionul pt micut)

adaptezi dosarul cu datele voastre si ale Asociatiei Mihai (o intrebam pe Miha intai desigur..)



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

extragerea premiilor



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

stiti ca puteti conta pe mine,fara probleme!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...






Mergi la inceput