**Prichindei nazdravani 2008!** (25)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Hello..

Am intrat sa va salut si incerc sa ma bag si la o cafea, multumesc Mariana.


As povesti si despre noi dar nu stiu cu ce sa incep... de luni ne confruntam cu o enterocolita urata (copiii), combinata cu tuse si muci multicolori, febra la 4 ore, frisoane, nopti albe... sa zic ca acum sunt ceva mai bine. Eu am gatul in pioneze, ma dor umerii si ma simt foarte obosita...

Colac peste pupaza azi m-a lasat masina in drum.. ma bucur ca macar am avut prezenta de spirit, am realizat ca sunt ceva probleme si am oprit la timp ca altfel dadeam in altele mai grave.

De vreo sapt incerc sa-l dezvat pe Dav de pampers. Merge bine operatiunea doar ca m-a pus naiba de nu i-am mai luat deloc pampersi si duminica spre luni noaptea am zis ca inebunesc la cate lenjerii de pat am schimbat. L-a durut burtica rau .. cred ca a avut peste 10 scaune in noaptea aia.. in pat evident.


... si cam atat despre noi.








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Nyny insanatosire grabnica si Doamne ajuta sa numai aveti parte de asa ceva, Delia e cu tuse si cu muci dar asa o duc si eu la gradi ca toti sunt asa acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Hello..

Am intrat sa va salut si incerc sa ma bag si la o cafea, multumesc Mariana.


As povesti si despre noi dar nu stiu cu ce sa incep... de luni ne confruntam cu o enterocolita urata (copiii), combinata cu tuse si muci multicolori, febra la 4 ore, frisoane, nopti albe... sa zic ca acum sunt ceva mai bine. Eu am gatul in pioneze, ma dor umerii si ma simt foarte obosita...

Colac peste pupaza azi m-a lasat masina in drum.. ma bucur ca macar am avut prezenta de spirit, am realizat ca sunt ceva probleme si am oprit la timp ca altfel dadeam in altele mai grave.

De vreo sapt incerc sa-l dezvat pe Dav de pampers. Merge bine operatiunea doar ca m-a pus naiba de nu i-am mai luat deloc pampersi si duminica spre luni noaptea am zis ca inebunesc la cate lenjerii de pat am schimbat. L-a durut burtica rau .. cred ca a avut peste 10 scaune in noaptea aia.. in pat evident.


... si cam atat despre noi.









Mami de kinderi tazmanieni



Nyny, ! Imi pare rau ca nu sunteti bine. Insanatosire grabnica ! E greu cand se complica lucrurile...mai ales cu enterocolita . Succes in continuare la despampers-area lui Dav . Eu am si acum puse, in patul Biancai, 2 aleze intre salteluta si cearceaf...ca nu se stie niciodata...

Inca o data sanatate multa si sa ne auzim si cu vesti bune !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Alina, Mariana va multumesc... las' ca ne facem noi bine.

Mariana ai fost tare cu depampers-area. Am pus si eu paturica absorbanta.. si e bine ca nu se uda salteaua, ramane doar cearceaful de inlocuit. Cu Mara am avut noroc ca n-am patzit decat vreo 2-3 "accidente" in pat de cand s-a depampersat (2 ani si 2 luni).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Alina, Mariana va multumesc... las' ca ne facem noi bine.

Mariana ai fost tare cu depampers-area. Am pus si eu paturica absorbanta.. si e bine ca nu se uda salteaua, ramane doar cearceaful de inlocuit. Cu Mara am avut noroc ca n-am patzit decat vreo 2-3 "accidente" in pat de cand s-a depampersat (2 ani si 2 luni).


Mami de kinderi tazmanieni



Nyny, ! Am vrut sa-ti ofer un zambet...Dav e flacau deja . Si Bianca cam tot pe-atunci cu ajutorul doamnelor de la cresa si bineinteles definitiv cand a vrut ea...ca doar e berbecutza.... Sunt si acum copii de 4 ani in grupa ei care nu au reusit sa se dezvete de chilotii pufosi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

sunt fierbinti si va astept la .
La noi a plouat dimineata de a rupt pamanrul dar am duso pe pitica, maine vor pleca in excursie si ea va sta acasa, nu am trimiso pentru ca are rau de masina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna dimineata Alina !

Multumesc pentru coffee..., doar ce am servit-o pe cea reala . Imi pare rau ca Delia nu poate merge cu masina..., poate pe masura ce va creste va scapa de chestia asta. Lasa ca o sa aiba timp sa mearga si la alte excursii . Sunt mici. Nu vezi cate se intampla din cauza ca nu sunt supravegeati corespunzator ?

Bubulina a avut ieri sesiune de photo shooting pentru 1 iunie. Imi spunea doamna de la cresa ca fetitele statea la poza mai ceva ca fotomodelele . Nu stiu unde vor ajunge copiii astia...Turturica a vrut sa o imbrac elegant, n-a vrut clamitele in par ca a zis ca-i ciufuleste freza si si-a luat la ea doua dintre inelele noi si o bratarica...Sa vedem cu a iesit...

La noi s-a anuntat cod galben de "vijulii" si grindina. Deocamdata e soare..., sper sa se fi inselat astia cu prognoza....

O zi buna in continuare !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Neatza si sarumana de cofeee Alina. Ce sa-ti spun ... curajosi parintii care isi lasa inca de pe acum copiii in excursii... si educatoarele la fel. Mi se par prea mici totusi.

Mariana ce cocheta mica ai tu acolo. Asteptam cu interes pozele de la shooting.


Noi suntem mai bine. Azi-noapte am dormit in sfarsit de pe la 0.30 pana pe la 7.30 neintrerupt.. sa zic ca mi-am mai incarcat bateriile. Inca n-am dus-o pe Marushca la gradi.


si o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Doamne ce dusa sunt....

Hristos s-a Inaltat!

Nyny, ! Doamne ajuta sa fiti din ce in ce mai bine ! Offf...nu mai scapam odata de timpul asta schimbator....

Copilu' meu e bulversat de faptul ca mamaia ei e mama mea ."E mamaia mea si ma iubeste doar pe mine".... Inca nu s-a lamurit in privinta gradelor de rudenie .
Ieri m-a cam suparat ca atunci cand ajungem acasa de la cresa nu vrea sa se dezbrace si eu o pedepsesc ne-vorbind cu ea...A tot incercat sa faca conversatie cu mine si nu prea i-a mers...intr-un final vine si-mi spune cu ochii in lacrimi "Mami vreau sa te iert! Iarta-ma! O sa te ascult de acum inainte "



Mergi la inceput