**Prichindei nazdravani 2008!** (25)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Mersi Mariana penteru cafea eu nu am o zi buna deloc.
Ieri cand am luat-o pe Delia de la gradinita mi-a spus ca o fetita a facuto tiganca astazi am vb cu educatoarea si educatoarea mi-a spus ca a pedepsito pe fetita respectiva si ca copii de 4 ani nu stiu ce inseamna acest cuvant.
Apoi ieri toata ziua am fost in certuri ca al meu sot, ca el vrea sa ne despartim, am vb cu mama lui dansa a spus ca va vb cu el, nu a rezolvat nimic, si asta vorbim doar strictul necesar nimic mai mult.
Mi-am dat seama ca nu se merita sa sufar si sa lupt pentru o cauza pierdutacu toate ca mi se rupe inima, dar mi-am dat seama ca este prea tarziu pentru noi.
Nu am fost destul de maturi incat sa ne dam seama ca noi suntem singurii vinovati pentru situatia noastra actuala

http://alinahandmade.blogspot.com/


Alina, ! Nu te supara...In general copiii folosesc cuvintele pe care le aud atunci cand sunt si ei certati la randul lor....
Imi pare rau ca treceti iar printr-o perioada dificila . Parerea mea este ca ar trebui sa-ti gasesti un timp pentru a te analiza si a fi sigura pe ceea ce-ti doresti. Asta inseamna sa stii cum vrei sa fie viata ta, cine sa faca parte din ea si cum sa se petreaca lucrurile de acum inainte. De foarte multe ori speram, ne dorim si facem eforturi pentru a schimba persoana de langa noi. Dar in primul rand este nevoie sa ne schimbam noi, pentru ca acest lucru sta in puterea noastra, si sa renuntam sa facem eforturi pentru a schimba pe altii. Cred ca este important sa schimbi ceea ce se poate schimba si sa accepti ceea ce nu se poate schimba. Ar mai fi un aspect important si anume acela al modelului de relatie si de familie pe care il oferiti Deliei. Pentru o dezvoltare armonioasa Delia are nevoie de un mediu sigur, de parinti calmi si echilibrati .
la DD sa va lumineze calea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mariana asta incerc sa fac, doar ca nu pot sa bag problemele pe care le avem sub pres precum gunoil si NU incerc sa il schimb pe el ca om ca stiu ca nu se poate doar ca imi doresc o relatie stabila, fara jigniri, fara umilite, sa stabilim obiectiv unde suntem exact in momentul asta ca relatie si ce ne dorim pe viitor de la aceasta relatie.
Imi doresc o relatie sanatoasa in principal pentru Delia, apoi pentru noi, sper si ma la Dumnezeu sa trec cu bine peste toate aceste lucruri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna dimineata!

e pregatita...in caz de doreste cineva...


Sa aveti o zi buna !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Eu vreau cafea.La noi ploua de dimineata dar am duso pe Delia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Eu vreau cafea.La noi ploua de dimineata dar am duso pe Delia

http://alinahandmade.blogspot.com/


Alina, ! Foarte bine ! Voi cum mai sunteti ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Sa spunem ca sunt mai bine, ca al meu sot s-a hotarat sa o luam de la inceput sa vedem ce fel de inceput va fi, ca daca va fi ca in trecut renunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Am pregatit fresh din portocale si prajitura cu mere...poate reusesc sa va imbii la o .
Asa ca sunt nevoita sa strig catalogul...

Tatiana, cum ati petrecut ? Atomicele cum se mai simt ?

Doinita, ! Ce mai faceti? Teo e tot cu inotul ?

Nyny, ! N-ai mai dat nici un semn de viata....

Magadalena, ! Ce mai faceti? Yari cum mai e ? Multumesc pentru mesajul de pe fb . Cum sunt incepatoare, intru foarte rar si nici nu prea ma atrage , am vazut cam tarziu....

Discordia, ! Poate reusesti sa mai intri la o ...

Ioana, ! Ce fac flacaii ? N-ai mai intrat de mult...

si toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Sa spunem ca sunt mai bine, ca al meu sot s-a hotarat sa o luam de la inceput sa vedem ce fel de inceput va fi, ca daca va fi ca in trecut renunt

http://alinahandmade.blogspot.com/


Asta ma gandeam si eu...sa inteleg ca stergeti cu buretele tot ce-a fost rau ? Ar fi bine sa incepeti in a avea respect, incredere si toleranta .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Sa vedem cum va fi, daca se merita sa sterg cu buretele, sau sa las trecutul in urtma si sa ma gandesc la uin viitor singura, vom vedea ce va fi, eu sper si ma roig la DD ca va fi bine

Mergi la inceput