Hai Albinuta!Fluturasi&Floricele Mai-Iunie'12(54)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Mai fetelor dar ce ne-au asaltat bebeii!

Felicitari Shosho, Tigruta, Miha, Jose! Sa va traiasca minunile!

Diana, mamica fericita de Deliutza broscuta(20.05.2008) si cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Uite ase se umple gradina de fluturasi si floricele...sunt binevenitit toti si inca cativa..felicitari mamicilor pentru puiuti si bine ati venit pe lume!

Noi bine, burtica imensa dar cuminte, ieri mi-a dat ceva emotii cu o durere in parte dreapta la intervale regulate..insa am luat un nospa si mi-a trecut. Eram si singura cu Eva acasa si m-au cam trecut toate caldurile...sotul rade de mine ca sa stau calma sa il sun si vine imediat.

Eu sper sa stea bubina cuminte pana la sf lui mai, in iunie cand are termen..sa vina odata cu vara caci vremea asta ma indispune. A venit si mama din calatorie asa ca e bine, soacra a plecat asa caci a stat o sapt pe la noi, ma ajutat cu rufarie, cu dulapul caci in sf am zugravitul si noi. Ne luadam ca we ansta aranjamentul coltul micutei, hainele sunt spalate si calcate in comoda..ma uit ca sunt mai mult haine de vara dar ne descurcam noi.

Va pupam si sper sa intru mai des...


-------------------------------------------
Mami de Eva Ilinca 25.07.09 si 34s Clara
"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Neatza fetelor!
Am intrat rapid sa vad de Eva si, surpriza, inca doi bebelusi.
Felicitari Josefine, Shosh! Sa va fie puiutii sanatosi si norocosi!
Va doresc o zi frumoasa si insorita!
la toata trupa minunata!


Elena 36+ cu Bebster AMR 3+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabiko76 spune:

Cand puteti sa completati si la mine pe prima pagina cu cezariana programata pe 25.05.

Sper sa rezist pana atunci, am contractii din ce in ce mai dese si mai puternice insa se declanseaza majoritatea cand ma ridic si stau in picioare. Abia pot sa spal 2 vase si trebuie sa stau jos ca mi se intareste rau burta, daca ma asez e ceva mai bine. Practic nu prea mai pot sa stau in picioare fara sa se intareasca tare burta, merg cocarjata ca o baba, insa nu simt durere. Nu stiu daca or fi astea contractii de nastere? ce credeti?

Plus ca a inceput si in cursul noptii sa se mai intareasca burta, bineinteles am si dureri de ligamente, ma intorc cu mare greutate de pe o parte pe alta si ma ridic greu...ughhhh...

Gabriela 37+ AMR 6 ZILE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

Modificari executate! Daca mai sunt, va rog sa le anuntati!

Deea 36+ cu grabit pe nume Victoras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

Am intrat si eu putin si ce vad. O gramada de bebei.

Felicitari Miha si sa ai un bebe mare si sanatos.

Felicitari Josefine, multa fericire alaturi de fetita ta.

Felicitari Tigruta!!! Am spus ca o sa nasti vineri, vezi am gura de aur, de obicei cam ghicesc chestii de genul acesta, si inca ceva ai nascut inainte de o zi de a implini 41 de saptamani si asa am patit si eu. Cred ca de aceea am avut un filing ca si al tau vrea sa vina tot cu o zi inainte de 41. Ce travaliu scurt si bine ca nu te-ai chinuit. La mine a fost putin mai greu. Sa creasca mare si sanatos si toata viata sa aibe parte numai de lucrui frumoase.

Noi suntem bine. Robert are conjunctivita dar incepe sa ii treaca, in rest e cuminte, mai cuminte ca si Edi, sper sa tot asa de cuminte si mai incolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

"Puiucul mic Dorian, a scos nasucul in lume la 7:35! Are 3340gr, 52 cm si nota 10 la iesire! Am supt bine de 2 ori deja!"

Bine ai venit pe lume pui mic! Sa fii sanatos si norocos!


Mamica a zis ca a cam simtit tot ca nu a prins prea bine anestezia, dar acum este bine si fericita! O sa intre ea sa povesteasca cand isi mai revine!

-----------------------------------------------------------------------------------------
Andra, mami fericita de fetita Amana (2 ani si o luna) si viitoare mami de baietel 37s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

Felicitari Shosho. Sa creasca mare, sanatos si frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2liniute spune:

eeeee chiar ca "ploua" cu bebei
felicitari Josefine , Shosho Tigruta , Miha si Eva !!!!! sa va traiasca copii multi, multi ani si sa fie sanatosi!!! refacere rapida si mult laptic sa aveti !!!!

Anca 34+ (8 luni +)cu Mihai Iulian AMR 5+
burtica la 33s https://picasaweb.google.com/114955754890412218353/LaPlimbare#
fotografii de la cununie (la 20s) http://fotosivideo.blogspot.com/2012/01/irina-si-marian.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2liniute spune:

eu am lipsit cam mult... ca am pierdut un capitol :( dar ma pun pe citit azi...
in schimb am rezolvat cu medicul de familie.. am trimiterea, sper sa fie buna
am mai facut si niste cumparaturi de la farmacia tei, care chiar e cea mai ieftina
va pup

Anca 34+ (8 luni +)cu Mihai Iulian AMR 5+
burtica la 33s https://picasaweb.google.com/114955754890412218353/LaPlimbare#
fotografii de la cununie (la 20s) http://fotosivideo.blogspot.com/2012/01/irina-si-marian.html

Mergi la inceput