Prietene la bine si la greu - 164

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

neataaaa

rise and shine!

suplimentez cafeaua de la Iasi si urez si eu sarbatorilor de azi. Eu am uitat de dimineata sa-mi felicit jumatatea , ca sa nu mai zic ca aseara am fost sa cumpar ceva si am gasit si un cadoul pt el, pe care pana la sfarsitul cumparaturilor, am uitat sa-l iau .


n-am reusit sa vad pozele de pe fb cu iepurasi, pt ca... nu intru pe fb . Grupuri private de discutii pe DC ar fi super, promit dezvaluiri senzationale daca ne facem asa un grup (poate nu stiati dar Dan Diaconescu is my second name )

Ancutza calatorie frumoasa sa ai, ramane sotul singur cu Sabi cat esti plecata?


gata, la munca, sa aveti saptamana minunata




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)


Ce good mood ai astazi, imi place ...astept dezvaluirile incendiare .

Si, da, ramane sotul singur cu Sabina cat sunt plecata...nu imi fac griji, o sa se descurce de minune, as usual

Ramonik imi pare rau ca nu esti tocmai bine, sper sa se rezolve repede problemele

La multi ani pt toata lumea care isi serbeaza onomastica astazi.

Gata, muncaaaa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Va pup dragelor!

Nu v-am uitat...promit sa ma adun si eu...e greu: copiii bolnaviori, noi la fel( ptr. asta: jhdsflkgjlfgj de gradinita), David crize ca nu mai vrea la copii...

La multi ani tuturor sarbatoritilor de Sf Constantin si Elena!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_san spune:

Buna ziua, fete dragi!
Mii de scuze ca nu am mai dat noutatile de rigoare, abia am timp sa suflu.
SAr'na de strigare, Stephy, ai avut dreptate, pe 07.05 am nascut un baietel frumos, de 3600g si 51 cm, pe care il cheama Andrei. Alaptam (Slava Domnului, ca astia la Elias au o politica super proasta de alaptat, vorba consilierei de alaptare, inceputul sfarsitului alaptarii), a fost mai greu la inceput, dar acum intram si noi pe un fagas normal.
Sunt super prinsa cu cei doi prunci, Ana cerseste multa atentie, e cam geloasa cand ma vede cum stau cu el in brate, mai ales ca Andrei sta mult la san.
........va pup pe toate cu mare drag si scuze pentru intarzierea vestilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Angi, felicitari pentru bebe Andrei, sa va traiasca vesel si sanatos! Si mult spor in activitatea dubla!




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

angi felicitari! ma bucur ca alaptezi. acomodare usoara va doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Dana imi pare rau ca e grea acomodarea la gradinita . Si la voi David mai aduce si acasa microbi... Sper sa fiti norocosi si sa treaca cu bine perioada asta de iesire din spatiul casei in lumea larga si sa fie vorba de viroze trecatoare care doar sa intareasca sist imunitar .




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:


La multi ani tuturor care se sarbatoresc astazi!!!!
Ramonika , sper sa-ti treaca repede repede supararea....
Dana, sanatate maxima la copii. Asa-i cu gradi, e incubator de virusi.Noi am colectat toata iarna la fiecare reluare de 'cursuri'. Aveam program fix : o sapt gradi, doua acasa la refacere.Acum nu am mai bifat de mult raceala, sper sa ne tina tot asa, cu toate ca pe Dragos il cam aud fornait de vreo cateva zile. Dam inainte cu vit c, oscillo si ursuleti.. Voi lua si eu de la farma ce spunea Dozz, sa o incercam cand va fi cazul....

Stephy, vineri a fost ok trezirea. Mi-am luat o zi de concediu ca trebuia sa se produca operatiunea circ si am vrut sa merg cu ei. asa ca s-au trezit cand au vrut ei si nu am mai intervenit eu. operatiunea circ nu s-a mai tinut pe motiv de vant si vreme nasoal... nu au mai vrut parinti si educatori sa-i duca pt a nu raci. O noua incercare, saptamana viitoare
Gatul a trecut deodata, m-am pomenit ca nu ma mai doare

Am reusit si eu sa o vad pe Pinky dansand...e totala...

Monis, las' ca treci dupa serv si iei si cadoul daca vrei. Ce bine ca ai ajutoare de nadejde....
Iuli a inceput sa doarma la gradi?

Ancutza, drum bun si relaxant....

Noi bifam o noapte fara ture . Am convins-o dupa o ora de deliberari sa-si ia piujamaua cu maneca lunga. Initial nu a vrut nici sa auda, apoi la un moment dat m-a strigat si a fost de acord cu schimbatul. Noroc ca am in dotare una cu Hello Kitty, ca altfel nici nu se punea problema. Suntem in faza cand totul trebuie sa fie ca matza aia, Dragos e in continuare cu Thomas,dar nu-i asa vehement ca ea. Acum trebuie sa ma fac umbrela cu Kitty. De o saptamana ma bazaie cu asta. Azi pana am ajuns la gradi, iar a pus placa cu umbrela, asa ca nu a uitat chiar daca nu ploua dimineata
Ati vazut pe undeva? Incep sa caut si online....

O zi buna tuturor si niste jocuri http://jurnal-de-mutunau.blogspot.com/2012/05/sa-ne-giucam.html

2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Gaby Cezara a primit o umbrela cu HellO Kitty si era de la HM. Nu mai stiu daca mai are acum.

Angi Bine ai venit pe lume, bebe Andrei!

Participam la Concursul Klorane
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=momente%20klorane%20bebe&page=1" target="_blank"> Va rugam votati pozele da1 si da2. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

ce pacat ca piticii nostri au sub 3 ani: http://us2.campaign-archive2.com/?u=2b1e0646c90a0f752a12b6bec&id=9915c79d64&e=0d44a15e91





Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

salutari!

bun venit pe lume bebe Andrei de mami Angi

La Multi Ani sarbatoritilor de astazi!

gabitza, incearca si pe la C&A, pe acolo am vazut multe articole cu matza aia

monis, asteptam cu interes anul viitor, poate au iarasi oferta
ce bine ca ai ajutoare, eu am ramas singura cu alex, adica fara sotz si mi-e tare greu seara...
cred ca imi iau liber pe 1 iunie sa stau cu copilul meu!

dana, sanatate!

atat pot pt moment, sper sa revin astazi.
o zi faina sa aveti!


Mergi la inceput