Nasterea la Arcadia - Iasi (39)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:


Clau, am fost intr-un gand :D. azi dimineata i-am dat mar. A papat, dar tot se stramba.

Daca iti plac asa http://kiddyshop.ro/index.php?route=product/category&path=42_50, stiu pe cineva care face in curand comanda pe acest site.
Desi livreaza si prin posta cu 10 ron parca...

Si daca iti plac asa stiu pe cineva in Iasi care are unul nou http://www.wrapmamashop.ro/ro/scutece-inot/220-scutece-pentru-inot-bummis-swimmi.html nu stiu ce marime dar vedem detalii dupa, daca iti place.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonik21 spune:

Hey, ce mai faceti mamici?
Eu vreau sa spun k Dariusik al meu este baiat mare. A reusit sapt asta sa se rastoarne pe burtik si sa stea cu capul ridicat. Prima data cand l-am vazut am inlemnit.
Ink ceva...azi pe la 10 juma dupa ce a mancat, a varsat f mult (la scos aerul) si acum pe la 13 cand s a trz si a papat la fel a facut, dar acum avea chestiute galbene prin el. Este oare de la ceva ce am mancat? Un sfat, dak aveti timp.
Va pup si un weekend placut!

Mami fericita cu Stefan Darius 15.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia_iulia

BUNA la fete !
CLAUDIA dar tu te necajesti pt tot ce spun copii prin parc?
MADLINE la multe lunite pt ESTELA ! cu putina intarziere
VIATAINROZ multumim pt pontul cu aparatul de facut iaurt ,acum parca as vrea si eu ...numai ca nu am card din acela pt SELGROS
OIYOY multumim pt urari !
Noi aven temp in camera 20 C si e ok
Am si eu o intrebare ,daca "testez " copilul la ardei gras galben trebuie sa-l testez si la ala rosu inca 3 zile ?nu-s din aceeasi familie ?


Iulia daca ai sa ai nevoie vreodata de card SElgros iti pot imprumuta eu. Oricum poti lua de la persoanele care cumpara din fata ta :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nico_A spune:

La multe lunite pentru ieri lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonik21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Simonik... nu stiu ce sa iti spun. In rest cum e piciul? Poate ar trebui sa suni pediatrul?


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011




Am fost ieri la pediatru si l a consultat, s a uitat in gat la el, nu avea nimic. Mi a dat metoclopramid pt varsaturi, sa i dau 3 picaturi pe zi. Azi am fost la impartasit cu el.
La multe lunite bebe DAvid

Mami fericita cu Stefan Darius 15.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KATY_28 spune:

Buna seara!

La multe lunite, chiar si daca e cu intarziere pentru :
bebe Tudor de MElise
bebe Ianis de Crysacry si pentru
bebe David de Claumarcoci



Simonik da ce frumosi sunteti in foto. Felicitari pentru reusite.
Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oiyoy spune:

La multe lunite Tudor, David si Ianis!mmmm ce de tortulet papam...noroc ca e virtual ca altfel....maine Antonia dadainei devine domnisorica de 1 anisor Felicitari!cred ca deja o sarbatoresc.urmam noi miercuri :p Claudia si-a facut cadou singurica dintisorul nr 7 iar noi i-am luat o tricicleta.azi am facut o plimbare scurta pt ca era vant si i-a placut.i-am luat si noi periuta de dinti.deocamdata fara pasta.incearca sa ne imite la spalatul dintilor.la olita nu vrea sa stea,o mai amanam. Stie sa zica'pa' si face din manuta si 'haidi'.usor usor invatam un vocabular comun.
Pupam piticii si uram mamicilor plimbari placute si crestere usoara la strumfi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MElise spune:

La multi ani Antonia!!! Cred ca a fost petrecere in weekend la DadaIna



MElise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MElise spune:

Buna dimineata la toata lumea! Noi in we am fost nasi de cununie, abia azi mi-am revenit oarecum. A fost frumos, bebe s-a comportat exemplar, insa ieri am fost ca o leguma toata ziua, pentru ca am reusit sa dorm doar 2 ore.

Fetelor, vreau sa va intreb ceva, voi ce vaccinuri ati facut la bebelusi? Am fost vineri la medicul de familie si mi-a prezentat mai multe optiuni de scheme de vaccin. Nu stiu daca sa ii fac si pentru Rotavirus si pneumococ. Sunt destul de scumpe, dar trecand peste asta, nu stiu, pe mine nu ma incanta ideea de a-l intepa pe bebe pentru nu stiu cati virusi... Voi cum ati optat?

A...si inca ceva, am inteles ca momentan nu exista doze pentru vaccinarea obligatorie, ca le-au zis d ela minsiter sa mai astepte, pentru ca vor sa introduca o formula nou sau ceva de genul. Doctorita mi-a zis ca daca vreau sa i-l fac, trebuie sa i-l cumpar si sa merg cu acelasi tip si la 4 luni si la 6 luni. Adica, daca se introduce formula noua, eu va trebui sa merg cu cea veche daca incep asa, si sa le cumpar. O intreaga nebunie, ma dispera sistemul asta... Nu stiu ce sa fac, sa ii cumpar, sa mai astepta..... Mai e cineva in situatia asta?

MElise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Buna dimineata!

Multumim de urari

Dada LA MULTI ANI! pentru motzata

si aceleasi urari si pentru Sofia de mami camelia,

Dada asteptam povestea petrecerii si ce a ales domnisorica

Melise sa va traiasca finii si sa va fie de bine sau cum s-o zice
Cat despre vaccinuri, un subiect tare controversat, eu am ales varianta de la stat, dar la cate epidemii sunt acuma, parca am asa o indoiala ca nu am mers din start pe schema completa( dr de fam ne-a rec schema de la stat, dar in mom in care il dau in comunitate trebuie facute si celelalte)Eu maine merg la pediatru cu D si o sa intreb.
Pai astia acuma vor sa introduca in schema de baza si cele suplimentare, sau o parte, ca suntem statul cu cele mai putine seruri..de asta cred ca au suspendat, poti sa vezi care va fi noua schema si cand intra in vigoare...

Simonik da ce pozica frumoasa aveti la avatar, ma bucur ca sunteti bine

Lena cum merg fructele, ai avut succes?

Eu i-am dat ieri in supa cereale de orez si le-a halit , am incercat ca de daca nu incerc de unde sa stiu daca-i plac sau nu, dar nu-s cat de ok sunt, ma omoara diversificarea asta.I-am dat si prune, le-a gustat si cam atat, ma sperie faptul ca la un moment dat tre sa fac compromisuri de dragul de a manca, gen duc de morcov combinat nus cu ce fruct..
Al meu e trez de la 5 e CHIOR de somn da nici ca ar adormi, o tine intr-o MAM-MAm si scrasnire de dintoci

Oiyoy si noi folosim periuta de dinti, am luat si pasta, nenedent si are si un degetar de silicon tip periuta. David e fan spalat pe dinti, de cate ori il spal pe fata vrea si pe dinti

Uau cat am scris o zi frumoasa!!!

Mergi la inceput