Nasterea la Arcadia - Iasi (39)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simonik21 spune:

Multumim frumi, fetelor!
La multi ani, ANTONIA!!!

O rugaminte... cine imi da si mie adresa de mail comuna si parola? As vrea sa ma uit la pusee, pt k bebele meu are vreo 3 zile de cand e mofturos, nu prea papa, cand il pun la san plange , vrea numai in brate...nush ce are.

Va pup pe toate si pe pici!!

Mami fericita cu Stefan Darius 15.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Citat:
citat din mesajul lui Simonik21

Multumim frumi, fetelor!
La multi ani, ANTONIA!!!

O rugaminte... cine imi da si mie adresa de mail comuna si parola? As vrea sa ma uit la pusee, pt k bebele meu are vreo 3 zile de cand e mofturos, nu prea papa, cand il pun la san plange , vrea numai in brate...nush ce are.

Va pup pe toate si pe pici!!

Mami fericita cu Stefan Darius 15.02.2012


din pacate documentul cu pusee nu mai este, adresa de mail este
desprecopii2011 at gmail.com, iar parola ti-o trimit pe pm. Asteptam si poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Simo trebuie sa-ti activezi PM .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonik21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui claumarcoci

Simo trebuie sa-ti activezi PM .

Mami fericita de David 12.09.11


Cum?

Mami fericita cu Stefan Darius 15.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Citat:
citat din mesajul lui Simonik21

Citat:
citat din mesajul lui claumarcoci

Simo trebuie sa-ti activezi PM .




Cum?

Mami fericita cu Stefan Darius 15.02.2012


La profil personal, informatii de baza, pe acolo pe undeva, este PM si adresa de yahoo mess
Sper ca am fost inteleasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Claudia, nu prea merg nici fructele, dar putin mai bine decat legumele...
eu sunt relax, nu vrea nu vrea, asta e. Eu o sa tot incerc pana o nimeresc cu ceva

Fetelor cine are site-ul si nr de telefon pt aparat pentru facut iaurt?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bam98 spune:

Buna Lena,

Daca te intereseaza aparatul de facut iaurt HAPAX, sunt dispusa sa il vand pe al meu. L-am cumparat acum 1 luna si l-am utilizat o singura data. Putem discuta pe PM sau ne auzim la un telefon.

O zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_bubu spune:

Buna ziua, dragele mele! v-am tot citit de-a lungul timpului si imi pare bine sa vad ca sunteti asa de unite. sunt si eu o viitoare mamica insarcinata in 28 de saptamani si ma intereseaza varianta nasterii la Arcadia.
Voiam sa va intreb pe voi, penru ca aveti mai multa experienta si am citit peste tot si pareri pro sau contra nasterii la Arcadia. Vi s-a intamplat sa trebuiasca sa platiti mai mult decat suma depre care ati fost informate cand ati semnat contractul? nu ma refer aici la examinari suplimentare pe care le-ati cerut si care ati stiut ca o sa va coste in plus, ci despre costuri "ascunse" cum ar fi bebe tinut la incubator si platit extra pentru fiecare ora sau investigatii facute fara stirea voastra care v-au fost "impuse" in nota de plata finala.
Ma bucur ca experientele nasterilor bebelusilor vostri au fost minunate si sper din suflet si la mine sa fie la fel daca voi face aceasta alegere pana la urma. Pupici tuturor mamicilor si bebicilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DadaIna spune:

Multumim de urari!Ieri am avut party insa protagonista a fost cam morocanoasa si somnoroasa si a cam lipsit din peisaj facand mai mult nanita.Cred ca si vremea de afara a contribuit la starea de somnolenta.A savurat jumate de felie de tort cu ambele manute.Ar fi vrut ea sa framante cu manutele tot tortul insa am lasat-o doar intr-un sfert de tort sa opereze:))Rezultatul: copil fericit cu gurita pana la urechi si cateva hainute da spalat
Anul trecut cam pe la ora asta ma indreptam spre spital cu apa rupta si cu gura pana la urechi Cat de repede a trecut...
MElise sa va traiasca finutii.Eu fac fetei doar vaccinurile ce le-am facut si eu.Nu experimentez nimic din cele nou aparute gen rotavirus, etc...si noi trebuie sa mergem sa facem vaccinul pentru 1 anisor insa voi merge dupa ce ii fac gauri in urechi.Cred ca ultimile zile din luna pe 30-31.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Lena dar ce s-a intamplat de vrei aparat de iaurt ?
Nu mai sunt in Selgros?

Si Maia papa tot la stilul vrabiuta?, daca o tin asa scad chiscutele.
Eu i-am pus cereale de orez in supa si le-a halit, nu prea-s incantata de idee dar na.Azi a baut suc de sfecla, vreo 8 lingurite si vreo 50 ml suc morcov nou, era asa de bun



Mergi la inceput