Nasterea la Arcadia - Iasi (39)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simonik21 spune:

Multumim Katy. Ai barbatel mare de acum:D si dariusik scrie sa gangureasca, sa vb cu mami si isi tine destul de bn capsorul

Se vede cat de cald e afara k toata lumea este afara cu bebeii.
O zi frumoasa!

Mami fericita cu Stefan Darius 15.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana.irina spune:

Buna fetelor! Pupam toti bebelusii scumpi si salutam mamicile.
Nu am mai trecut de ceva vreme pe aici si ma bucur sa vad ca sunteti bine, evident cu mici problemute inerente dealtfel.
Luna asta avem de taiat cateva moturi si toate sunt de fetite


Noi suntem bine. Pe 22 Maria implineste 10 luni si abia isi face aparitia un dintisor dupa o perioada destul de agitata cu febra, dureri si plansete din orice, perioda care clar pt mine este memorabila. E cam ciudat ca primul dinte care iese este un incisiv lateral, in partea stanga jos. Oare nu e ceva anormal? La toti copiii ies intai incisivii centrali de jos, sau cu mici exceptii cei de sus. Oricum jos e toata gingia umflata si o sa ii iasa f curand si ceilalti 3.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MElise spune:

Buna dimineata tuturor! N-am mai intrat de cateva zile si abia acu imi dau seama ce repede a trecut timpul. Am fost singurei acasa pentru ca tati a fost in delegatie 3 zile si a fost cam aiurea... caldura ingrozitoare, bebe cam agitat, of...bine ca a trecut. Vineri am fost la ai mei la tara, e asa de bine si de racoare, bebe a dormit bine si a papat bine, cred ca dupa ce intra Elisa in vacanta ma mut macar vreo 2 saptamani acolo, ca nu mai suport caldura de la etajul 8, iar pana ne mutam in casa noua mai dureeaza un pic.

Vreau sa va intreb ceva, vaccinul de 2 luni se face fix la 2 luni sau se poate cu 2 - 3 zile dupa? Intreb pentru ca Tudor face vineri 2 luni, insa noi sambata suntem nasi de cununie si ma gandesc ca dupa vaccin poate o sa fie agitat si na... O sun pe doctorita de familie maine, dar vroiam sa vad cand ati facut voi vaccinul.

Acum facem nani, dar cum ne trezim o luam din loc in cautare de umbra si verdeata. O duminica frumoasa va doresc!

MElise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

melise, poti face vaccinul si la 2luni jumate,nu-i prb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KATY_28 spune:

Salutare la toata lumea si pupam bebeii si mamicile.
Melise eu vaccinurile lui Andrei le-am decalat cu 2 saptamani .singura conditie e sa fie macar 30 zile intre vaccinuri, de altfel nu e nici o problema.Sa va fie de bine nasilor si sa va bucurati de fini.
Oana Irina pe Antonia sa-i treaca durerea si febra si sa-i iasa repede ceilalti dintisori.
Am luat si noi spray pt soare de la roche si de acu sa-l testam, e destul de ieftin si cantitate mare.
http://www.farmaciastejara.ro/la-roche-posay-anthelios-dermopediatrics-spray-pentru-copii-spf-p-6306.html.
Am mai luat si biscuiti granulati de la Plasmon ca de acum ne pregatim de diversificare, incepe treaba grea.
O zi buna la toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonik21 spune:

Melise noi l am facut la 2 luni si 1 sapt si nu a fost nici o problema.


Mami fericita cu Stefan Darius 15.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KATY_28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Simonik21

Melise noi l am facut la 2 luni si 1 sapt si nu a fost nici o problema.


Mami fericita cu Stefan Darius 15.02.2012


Simonik da ce baiat mare ai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nico_A spune:

buna seara mamici,
noi am avut o zi teribila, bebele meu plange din orice...s-a smiorcait azi, apoi a plans ingrozitor de tare, dup-aia a adormit, s-a trezit plangand si nu stiu de ce...de papat papa, de schimbat e schimbat, racoare e in casa, deci eliminam si caldura, pe corp nu i-a iesit nici o bubita nici nimic..tot ce face isi roade manuta, daca-l tin in brate imi roade umarul sau ce prinde...offff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonik21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui KATY_28

Citat:
citat din mesajul lui Simonik21

Melise noi l am facut la 2 luni si 1 sapt si nu a fost nici o problema.


Mami fericita cu Stefan Darius 15.02.2012


Simonik da ce baiat mare ai

Mami fericita de bebe Andrei Edward 23.11.2011

Asa e Katy . Multumesc lui Dumnezeu, bebele se dezvolta ff bn, chiar toata lumea se mira cand il vede.
Pupi la bebe

Mami fericita cu Stefan Darius 15.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonik21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nico_A

buna seara mamici,
noi am avut o zi teribila, bebele meu plange din orice...s-a smiorcait azi, apoi a plans ingrozitor de tare, dup-aia a adormit, s-a trezit plangand si nu stiu de ce...de papat papa, de schimbat e schimbat, racoare e in casa, deci eliminam si caldura, pe corp nu i-a iesit nici o bubita nici nimic..tot ce face isi roade manuta, daca-l tin in brate imi roade umarul sau ce prinde...offff

-----
Mami fericita cu Ioan Gabriel /// 8 februarie 2012





Nico si bebele meu sta toata ziua cu manutza in gurita si dak poate sa ma manance si pe mn, dar si fetele au zis k asa ai facut si bebelusii lor asa k le trece lor.
Pupi la baietel sa nu mai fie mofturos

Mami fericita cu Stefan Darius 15.02.2012

Mergi la inceput