Nasterea la Arcadia - Iasi (39)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

STIATI CA, daca sunt aplicate corect, lotiunile solare:
SPF 15 ofera protectie 93% impotriva razelor solare UVB
SPF 25 ofera protectie 96% Impotriva razelor solare UVB
SPF 30 ofera protectie 97% impotriva razelor solare UVB
SPF 50 ofera protectie 98% impotriva razelor solare UVB
SPF 100 ofera protectie 99% impotriva razelor solare UVB


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



Nu stiam , dar stiu sigur ca cu factor 50 dupa 10 zile in Turcia am venit alba ca varul, mai exact cum am plecat

Voi ce mai faceti, cum merge cu papa ??



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Salutare ca nu am zis!

Noi ieri am avut un nou episod de alergie dar care l-am gestionat cu calm, tind sa cred ca nu e pe fond alimentar.., ieri ii dadusem cartof dulce, aliment care a fost testat ,papand vreop 3 zile..

Problema este ca la fiecare episod, in zona scutecului se face ros si nu prea se duce , acuma asta ce-o fi iritatie, DA,eczema, offf mor in termeni..., faza e ca bb nu e deranjat, nu-l ustura,sper si zic eu.

Au mai aparut bubitele de la caldura,pe fatuca evident, astea cum se trateaza?

A.... si dragelor,noi nu organizam o mitingeala la umbra pomilor din Copou??



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Salut,

Clau imi pare rau de alergie :(
Noi nu prea mancam :( inchide gurita si nu vrea sa o deschida...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nico_A spune:

Lena (in spirit de gluma), vine vara, vrea gagicuta ta silueta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Nico, adevarul este ca la ce bulane are ar fi cazul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

Buna si de la mine ,nu am mai scris de ceva timp dar v-am citit in fiecare seara pe la 12 noaptea
ANDREI s-a ridicat singur in picioruse in patut ,vai ce m-am emotionat mi-au dat si lacrimile ,ce baiat mare am ,l-am si filmat ca sa-i arat lui tati cand vine acasa peste vreo 2 ore
Azi i-am dat brocoli prima data ,amestecat cu cartof ,patrunjel ,pastarnac si telina ,ce a mai papat acum sper sa nu faca alergie..
Referitor la imbracaminte ,eu inca nu am avut curaj sa-i dau body cu maneca scurta ,dar l-am scos afara cu pantalonasi scurti si cu piciorusele goale ....seara la culcare ii dau pantalonas
Chiar bubitele de la caldura cu ce trec ? a facut si puiul meu cateva pe gat ,la spate
Noi de 1 mai am fost in vizita pe langa o padure si a fost f fain
SIMONIK bebele meu si-a supt degetele vreo 4 luni ,dupa aia a lasat-o mai moale ,stai calma cu asta
la fete
GABRIELE mai vii prin ALEXANDRU?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

Na ca de ce m-am bucurat am patit-o ,ANDREI a varsat multttt cred ca vreo jumatate din cantitatea de pireu care a mancat-o ;acum nu stiu ce sa fac ,sa-i mai dau maine brocoli sau nu ?
De cand a mancat si pana a varsat s-a zbenguit de mama focului plus ca pozitia lui preferata e pe burta ,si dupa ce a papat un castronel de pireu i-am mai dat si titi si el nu refuza niciodata titi
Cand a mancat nu si-a facut greata i-a placut .tot deschidea gura sa-i mai dau
Ma ajuta si pe mine cineva cu un sfat,va rogggg?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KATY_28 spune:

Salutare si de la noi!
Am lipsit putin de pe forum dar mi-am facut temele dimineata cu o cafeluta in fata, asa ca stiu tot ce s-a intamplat.
Noi am botezat vineri si am avut activitate si cu caldura asta nu-mi mai vine sa stau in casa.
Melise sa va fie de bine botezul si sa va bucurati de micul crestin.
Dadaina si Gravidacori- sa va fie bine mersul pe jos al gazutelor Antonia si Esterasi la cat mai multe plimbari pe jos.
Iulia Felicitari pentru reusita lui Andrei si petrecere frumoasa pe maine.Si Andrei al meu voma In jet dupa ce i-am dat Calciu sau si acum mai vomita cateodata daca sta mult pe burtica si se zbenguie.
Clau pupam pe nazdravanul David sa-i treaca cucuiul. Si Andrei al meu ieri am plecat pana la bucatarie si l-am auzit plangand si avea pusa la marginea patului pilota facuta sul sa nu treaca, dar a escaladat-o si sa- dus direct in cap.A facut un cucui de toata frumusetea iar eu jumatate de zi nu am fost om, tot am stat sa vad daca e bine, daca nu i se face rau. Oleaca mai aveam si mergeam cu el la spital.
Simonik sa va fie de bine cumatria. Si Andrei baga pana nu demult degetelele in gurita sau chiar tot pumnul.Suzeta nu a vreut niciodata, dar de vreo cateva saptamani are alte preocupari: sa stea pe burta, sa se tarasca si nu mai are timp de degetele ion gura asa des.
Oiyoy felicitari pentru pasii Claudiei si la cat mai multi fara genunchi zgariati.
Lena ce domnisorica ai in poza. Are dreptate Nico cand o sa va intalniti in Copou cu cavalerii,vrea sa aiba silueta Maia.
Spun acum la multe lunite la toti bebeii care au serbat de cand nu am mai intrat eu: Tudor Stefan,Estela,Estera Elena,Darius Ioan si bebe
Tudor .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KATY_28 spune:

Noi iesim toata ziua afara adica de la 13-14 pana pe la 19-20.Prima zi cand a fost cald i-am dat lui Andrei body cu maneca lunga si o bluzita subtire, pantalon de blug si ciorapei cu totul, nu stiu ce a fost in capul meu.A doua zi m-am desteptat si i-am dat numao body cu maneca scurta , salopeta si ciorapei subtiri.
Andrei al meu e un adevarat acrobat:se taraste pe coate, sta pe o parte intr-un cot si cu mana cealalta sta in aer sa-si pastreze echilibrul, se arunca pe pe pat in cap .Merge dintr-o parte a patului in cealalta de nici radarul nu-l prinde.
Afara nici nu mai zic ce-i place.
Cam asta am facut noi cat nu am mai intrat.De acum ca suntem la zi cu noutatile putem pleca linistiti afara numai sa se trezeasca Andrei.
O zi buna la mame si bebei cuminti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:


Iulia, ma bucur pentru progresele lui Andrei!!! e baiat mare deja
De vomitat nu stiu ce sa zic... sa incerci sa il tii la verticala dupa ce papa si nu ii da titi imediat, mai asteapta macar juma de ora.

Katy, chiar ma intrebam pe unde esti:)
Sa va fie de bine botezul si asteptam poze.
Sa stai cu ochii pe pitic, pentru ca scumpa mea a cazut acu vreo 2 sapt. De atunci o tin doar jos. dar acum alte griji: prize, cabluri


Noi afara iesim in rochita si scutecel si sosetele, pantalonasi trei sferturi ii dau doar dimineata cand iesim si e racoare
noi iesim de la 8:30/9 pana la 11 si apoi de la 18 la 20/20:30
Dupa 11 mi se pare mult prea cald :(



Mergi la inceput