Nasterea la Arcadia - Iasi (39)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nico_A spune:

ati vazut ca o nastere la arcadia costa 1700 lei acum?? eu am platit cu 1000 de lei mai mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Salut

Nico, noi am avut multa kaki verde. Am facut analize si totul era ok, dar nu a avut leg cu vaccinul, sau cel putin nu am observat eu.
Poate fi si de la ce manaci tu: brocolli, salata etc :)

Cori, eu am luat asa: http://www.plafar.net/produse/Bema-bio-natur-sun-crema-protectie-solara-spf-50-pt-copii-150-ml-flacon-bema-i740.html
E mai putin lichida, deci ramane putin alb cand aplici, dar presupun ca e bine, asta inseamna k protejeaza de la suprafata si nu intra asa multa crema in interior.

Clau, pana la 12:30? eu la 11 intru in casa ca nu mai pot de cald, Mi-am propus sa o scot pe la 8 :D
SEara stam si noi 17-20
Azi mi-a dormit picea 3h la amiaza, cu tzitzi in gura evident dar oricum e progres... de la 30 min 1h tot e mult :)
Dar seara a motzait pana la 10 in pat, s-a invartit pe toate partile pana a adormit
noi am trecut la scutecel si body cu maneca scurta in casa








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Neatza!

Ce putina activitate in ultimul timp:(

Lena pai intram in casa tarziu deoarece cand trebuie sa intram in casa adoarme. Dimi se trezeste la 8.30 mai nou... pana ii dau gustarea si una alta se face 10-10 jumate...
Si noi tot pe body si scutec suntem.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

noi avem vreo saptamana de cand stam la body cu maneca scurta si scutec.body cu maneca scurta are demult,dar cand era mai rece puneam si pantalonasi.
a mea e somnoroasa ca mine, doarme pana la 10-10,30.se trezeste putin pe la 6-7 ,papa putin titi si da-i somn.
ieri am iesit de pe la 4.30 pana la 8,.pe la 9 am iesit la magazin ,era asa bine afara,cred ca vom iesi dupa 5.30 de acum si vom sta pana pe la 9.30,e mai bine.vara trecuta am stat si pana la 11 afara,ea dormea si noi cu prietenii pe banca la vorba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

Stati bine fetelor la mine e o caldura copilasii sunt in chilotei prin casa...fata peste pampers asa ca sa nu se lase scutecelul tare in jos..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nico_A spune:

si noi stam doar la body cu maneca scurta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia33 spune:

Buna seara fetelor, citesc acum pe forum cum majoritatea lasati deja bebeii la maneca scurta.... inseamna ca eu sunt un pic paranoia.Eu si acum o tin cu maieu, body maneca lunga si bluzita deasupra la picioare sosete si pantaloi.Poate pentru ca eu sunt friguroasa ma gandesc ca i-o fi si ei frig.Bine ca afara o scot cu rochita si ciorapei dar in casa la mine mi se pare racoare, max 23 grade in dormitor si max 22 in sufragerie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

waw camelia,mie azi imi arata termostatul de la centrala 25grade,am fost topiti toti intre 12 si 5, mi se pare ca o imbraci prea tare, sa nu te superi. stii cred ,ca copii mai rau sufera de cald decat de frig ,nu?de aia mereu dr zice sa fie 20grade in casa pt copii.dar cum ai pe caldura de azi de ex., 23 grade in casa sau 22?ai aer conditionat dechis sau..?eu si la 23 grade o tineam cu maneca scurta si pantalonasi lejeri si atat.fara sosete ..etc. Azi, cu caldura asta, a stat in pielea goala, doar in scutec toata amiaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nico_A spune:

si eu tot la pielea goala il tin pe bebele meu...e foarte cald...si afara l-am scos cu picioarele goale, in tricou si pantaloni scurti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DadaIna spune:

Camelia fara suparare insa tii fata prea gros imbracata in casa.Si eu mi-am inchis centrala si am in dormitor acum 22 grade.E racoare si peste zi, stau la casa si verile am mereu racoare in camere insa fata sta cu maneca scurta.Mititica ta si cu maieu si cu body cu maneca lunga si alta bluza deasupra....omg.Nu te supara pe mine insa nu e de bine.Si afara la 30 de grade nu mai e de ciorapi la rochita ci de sosete (bulanele goale) Se opareste saraca la pasarica cu ciorapi si pampers.
Azi dimineata eu i-am pus la plimbare papuceii si sosetutele si le-a dat singura jos.A ramas in carut la bulanele goale:))

Mergi la inceput