Nasterea la Arcadia - Iasi (39)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nico_A spune:

ce s-a intamplat cu de la cap38, pag 23 direct la cap 39, pag 11 ??? si parca scazuse activitatea pe forumul DC !!??
In fine...v-ati ascuns..las' ca stim noi...
azi bebelusul meu s-a intors singur de pe spate pe burtica...yupppyy...crestem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

neatza fetelor,,of ce-i pe aici cu schimbarile astea?noi suntem invatate de atata timp intr-un fel(eu am mai mult de 1an)! sa nu mai fie modificari ca ne dau peste cap si aici e un pic din sufletul fiecareia dintre noi .
nico,felicitati, ai flacau mare of of
estera mea merge singura prin casa de ceva timp,cu papik nu ne impacam tocmai bine,a avut o perioada buna acum iar pune capul in pamant si gura inkisa.LENA, stii cum e
ne-am cumparat si carucior usor,5kg,m-am dus cu cantarul la magazin,ieftin si exact cu ce ne trebuie.e suuuuper.pe cel veki l-am vandut,avea 13kile!
in rest..mamici cum stati cu olita?a mea inca nu o agreeaza prea mult


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Neatza

Nico, Simo felicitari ptr flacai precoce

Corina cum ai reusit sa-l dai pe cel vechi,carut vroaiam sa zic, ca vreau si eu sa scap de el

Melise daca ne citesti si cum esti moderator poate ne ajuti si poti afla cine este acest Marius care ne-a modificat capitolul si cu ce motiv, nu cred sa fi incalcat regulile si nici scandal sau ceva de genul nu a fost in "ograda noastra"

Lena morcov nou al luat din Carefour la legatura, nu stiu daca e romanesc adus din Turcia , dar e dulce si-i place motzatului

Din disperare/curiozitate am adaugat in papica lui bebe cereale si culmea e ca tare le mai haleste, adica cauta lingurita cu gura deschisa, sa nu credeti ca papa o portie ci gusta pana se plictiseste

Pupici si o zi frumoasa!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

An uitat sa urez bun venit alex_bubu, sarcina la termen si nastere asa cum simti.

Cat despre Arcadi, am si eu cunostinte care au jucat telefonul fara fir, adica gen sotia sefului meu a nascut acolo si cand a trebuit sa achite nota de plata in loc de 6000 a platit 12000 si uite asa s-a ajuns sa se vehiculeze ideea de costuri ascunse.

In cazul meu,bebe a stat la incubator, e 150 lei/zi, de la ora 10-15 am dat 60 lei, cand inchei ctr ti se spune si despre costurile suplimentare , iar cum la bb meu i-au facut dimineata bilirubuna, nu mi s-a parut necesar avizul meu atata timp cat investigatiile isi au rostul si primeaza sanatatea lui.
In general vine dr neonato in vizita la tine in seara nr 2 si ai o discutie, sau la fel poti sa-ti impui tu dorintele,daca tu nu zici nimic ei merg pe procedura standard.
Si nu exista costuri ascunse, acuma ce intelegi prin ele, sa-ti treaca pe factura nus ce care nu a fost facut la bebe...

Normal daca semnezi ptr nastere naturala care e 1700 si nasti prin cezariana , normal ca platesti cezariana,nu as cataloga la cost ascuns

Noi mamicile Arcadia am repeta cu siguranta experienta la bebe 2 cand o fi timpul

Sarcina usoara in continuare si te asteptam si cu alte intrebari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonik21 spune:

Felicitari, Nico!

Noi ieri am sarbatorit cele 3 luni implinite de bebe, cu tortuletz si suculetz. Doamne ce mai trece timpul...mai ieri abia veneam de la spital

Pupi la bebitzi

Mami fericita cu Stefan Darius 15.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

a se corecta titlul cap 39-e nasterea la arcadia,nu arcada
CLAU,l-am vandut pe tocmai.ro mai e si mercador.ro.site-uri cu anunturi gratuite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonik21 spune:

Am pus si eu cateva poze cu bebe Darius pe adresa comuna. Cand voi primi pozele de la botez si cumatrie de la fotograf am sa mai atasez cateva.

O zi frumoasa, in casa k afara tare mai ploua! :(

Mami fericita cu Stefan Darius 15.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Corina eu nu am avut noroc, cred ca am cerut cam mult, oricum nu m-a sunat nimeni

Bai ori is eu tuta ori nu mai sunt albumele in contul comun, am intrat sa vad pozele lui Simo si nu gasesc decat albumul lui Katy.
Stiti ceva despre asta sau chiar nu ma mai pricep eu deloc.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonik21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui claumarcoci

Corina eu nu am avut noroc, cred ca am cerut cam mult, oricum nu m-a sunat nimeni

Bai ori is eu tuta ori nu mai sunt albumele in contul comun, am intrat sa vad pozele lui Simo si nu gasesc decat albumul lui Katy.
Stiti ceva despre asta sau chiar nu ma mai pricep eu deloc.



Mami fericita de David 12.09.11


Albumele sunt acolo toate, k m am uitat eu la toti bebicii . La "fotografiile mele" sunt toate albumele.

Mami {mamica] fericita cu Stefan Darius 15.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

clau ,sunt acolo pozele,m-am uitat si eu la toate.simo,sa-ti traiasca bebe si imbratisez toti bebeii.
eu carutul l-am vandut in 5 zile,cu o suma rezonabila.

Mergi la inceput