Biogenesis Fertility Center -35

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Nuuuuu, nu ma gandesc la "fratiori". De fapt ma gandesc la O (una bucata) surioara sau hai, UN fratior. O surioara ar face lucrurile mult mai simple :). Dar in nici un caz "fratiori", "surioare", "fratiori sau surioare".
Deocamdata este la stadiul de idee, sa vedem ce se va mi intampla in perioada imediat urmatoare. Prea mult timp de gandire nu prea am din motiv de varsta dar mai ales profil hormonal varza. Adica oua pe duca. Sunt la ultimul cofraj oua :d. D'ala mic.

Vad ca discutati despre aspenter. Eu l-am luat pana in s27 sarcina.

catalina - nu ti-am raspuns pt ca nu stiu la ce anume faci referire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Edit - daca te referi la indice rezistenta, stai f bine. (ma gandesc ca asta este )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

hi, hi, hi, ce-mi vad ochii?
sa-ti spun sau nu "ti-am zis eu"? sau "mai vedem" :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mocanita spune:

Citat:
citat din mesajul lui ingeras26a

hi, hi, hi, ce-mi vad ochii?
sa-ti spun sau nu "ti-am zis eu"? sau "mai vedem" :)

Cea mai fericita mami de Maya si Sasha


subscriu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiya spune:

Ella felicitari!
Sarcina usoara in continuare.
Te pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns filipac1979 spune:

ella felicitari, ma bucur din tot sufletul pentru tine. chiar am fost f trista cand tu nu ai ramas in lotul nostru.sarcina usoara in continuare.
va pupam si noi din calduroasa moldova - suntem mari, pofticiosi, neastamparati - intr-un cuvant minunati - adica bebe este, mami e doar cea mai fericita din lume.
va pupam cu mult drag pe toate si pe toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toxaba spune:

Buna dragele mele! Vazand atatea FIV-uri reusite m-am emotionat mult si mi-ati dat curajul sa cred ca si eu o sa am sansa sa apar pe aceasta lista.
As vrea sa stiu daca din fetele care au facut FIV la aceasta clinica s-a confruntat cineva cu infertilitate masculina - sindrom OTA. Ma intereseaza mult rata lor de reusita in aceste cazuri. In prezent am schimbat echipa de medici si intentionez sa fac un FIV cu medici cu experienta si multe cazuri cu rezultate bune.
Astept vesti de la voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza70 spune:

Buna Toxaba,

Te sfatuiesc sa va programati la o consultatie la clinica
la echipa cu care am reusit si eu: dr. Diakoumakos ginecolog
si dr Argyriou embriolog.
Eu am facut FIV cu dansii si am doi gemeni (fetita si baiat) de 1 an si 4 luni.
Noi ne-am confruntat multi ani de zile cu infertilitate pe parte feminina, dar dansii au o vasta experienta si pe parte masculina.
Cunosc cazuri reusite acolo cu infertilitate masculina dupa ani si ani de incercari esuate, poti afla oricand detalii de la clinica despre nr de cazuri si procente de reusita.
Dupa parerea mea, pentru a reusi, in cazul vostru conteaza foarte mult embriologul - dr. Argyriou este un superprofesionist (citeste CV-ul dansului pe site www.biogenesis.ro) si un OM exceptional, ca si dr. Diakoumakos.
Duceti-va cu dosarul vostru si dansii va vor spune ce sanse aveti.

Toate cele bune,

Eliza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza70 spune:

Azi 10 august este Sf. Irini cea care ajuta femeile sa aduca copii pe lume si am aflat intamplator de pe un alt forum(Mamici si viitoare mamici de gemeni si tripleti cap 71) ca a nascut Catalinaexl pe 11 iulie 2012 o fetita si doi baietei, vreau sa o felicit si sa le doresc multa sanatate.
Scria ca sunt toti bine, mai trebuie sa mai stea bebelusii un timp in maternitate.

Toate cele bune,

Eliza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toxaba spune:

Multumesc Eliza70!
Tocmai mi-am facut programare la clinica. Daca totul merge bine, prin septembrie va urma un FIV cu ICSI.

Mergi la inceput