Clasa PREGATITOARE 2012-2013 (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Grigutza, la sc.noastra un criteriu era daca un parinte a fost elev al scolii respective si noi ne incadram aici, amlasat o cerere la scoala in care am scris ca vom frecventa semi si afterul scolii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigutza spune:

Eu nu as fi neglijat un aspect asa important, dar cand am fost la vizionarea scolii si am intrebat tot ce ma interesa mi s-a spus ca au afterschool si ca la inceperea anului scoalar se stabileste cat costa, pana la ce ora etc. Deci eu cand am foacut inscrierea nu am mai considerat necesar sa deschid acest subiect.
Pia, la voi este si semi si after si ai cerut ambele? Adica sa si doarma (semi) si supraveghere pedagog, lectii (after)? Pana la ce varsta se poate ocupa un loc de semiinternat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Grigutza este si semi si after, deci daca vreau numai semi numai asta platesc, acolo mananca, doarme si sta sub supravegherea unui pedagog, daca aleg si afterul isi face lectiile cu o doamna invatatoare,platesc separat, le poti alege pe amandoua sau doar una, uite ca asta n-am intrebat si nu stiu sa-ti raspund pana la ce varsta poate ocupa locul la semiinternat, dar sigur cl.1-4, din cls.V -VII nu stiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigutza spune:

Iti multumesc ca mi-ai explicat cum e la voi . Cred ca pana la clasa a 4-a poate sa ocupe locul de semiinternat, dar pana atunci...ehee mai este destula vreme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SEPH0RA spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix

Cititi metodologia care s-a afisat pe ismb. Puteti face un numar de optiuni nu va impun ei o scoala anume. Va uitati ce scoli mai au locuri libere si in functie de asta alegeti, iar ei trebuie sa coreleze criteriile si sa decida cine si unde intra.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!


Unde s-au afisat pe site numarul de locuri ramase libere dupa etapa a III-a?
Merci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Nu s-a afisat inca, vad ca nu misca nimic astia, desi azi ar fi ultima zi. Dar si data trecuta daca imi amintesc bine au afisat destul de tarziu.


www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SEPH0RA spune:

Da, ai dreptate. Acum imi amintesc.
Poate pe la ora 22-23...ce nebunie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ania2006 spune:

ba, surpriza
au suplimentat numarul de locuri la toate scolile inclusiv la Goethe, scoala 11, etc
se pare ca ne-am agitat in zadar....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SEPH0RA spune:

Citat:
citat din mesajul lui ania2006

ba, surpriza
au suplimentat numarul de locuri la toate scolile inclusiv la Goethe, scoala 11, etc
se pare ca ne-am agitat in zadar....


Unde ai vazut asta? Pe site?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ania2006 spune:

da, pe site-ul ismb.edu.ro

Mergi la inceput