Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 2

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Kovascs, ma bucur pt programul pe care il aveti. Suna f bine.
Noi suntem mai ok, Gaza doarme mult mai bine - noaptea se trezeste de 3, max 4 ori (pana pe la 9dim). Si ziua doarme mai bine, cred ca prinde vreo 3 reprize de 1h, poate 2h. Visul meu mare este sa se culce la 11 si sa se trezeasca dupa 7 dar cred ca mai am de asteptat

Bine ai venit, Adi!

Danaang, a crescut super bine! Nu te mai intreba dc e suficient laptele tau, bineinteles ca ajunge din moment ce creste asa spectaculos. Poate e in puseu..

Sovi, e o frumoasa Ana, copia ta fidela! Ce anume o deranjeaza exact? Ca ai zis ca are o problema dar nu ai detaliat.. m-as fi asteptat de la Sasa, ca el e baiat si ar putea sa simta gustul competitiei, dar ea, printesa intre 2 flacai..
Nu, noi suntem toti ortodocsi. Insa ea e fanatica. Cearta a inceput ca am facut eu un comentariu "de ce sa dai o lg de vin copilului la botez, ca intra in coma alcoolica.. o lg la 5kg e ca 1l la 50kg" ... si atat mi-a trebuit... m-a facut pagana si atee si a culminat cu "tu nu realizezi ca ai copilul asta datorita mie, ca m-am rugat eu"
Am fost diplomata (ceea ce nu-mi sta in fire) si nu i-am zis ca e limitata, ca se comporta ca o tzatza tuta, cu 2 neuroni in cap. Ins chimb i-am zis ce cred despre preoti si biserica, ceea ce a condus la o noua avalansa de imbecilitati (Mister m-a cerut ca a fost ea la 7 manastiri ianinte ).

De saptamana asta am hotarat sa ma duc la masaj si la gimnastica postnatala, pen' ca nu am mai slabit un gram de 2-3saptamani. La masaj e simplu, ca am salon chiar langa mine si ma voi duce seara, dupa ce vine Mister, insa la gimnastica sa vad.. inteleg ca exista o sala (promama) unde faci gimnastica impreuna cu bebe.. o sa sun azi, ar fi grozav sa il iau pe Gaza cu mine si sa evit sederea cu soacra :)

Tala, esti mortala :)
Nici eu nu ma prea incumet sa ies cu masina.. insa vreau sa rectific asta.

V-am pupat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_d_i spune:

Tala- sa-ti traiasca Davidutu!
Ce ma fac cu colicile? Voi ce metode sau produse folositi? De doua zile am schimbat Bonisanul ( care parca nu-si mai facea chiar deloc efectul) cu Infacol si acum scaun moale, dureri de burtica, lipsa somn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_d_i spune:

dupa cat timp si-au facut bebeii vostrii un program cat de cat?...sau la cate sapt. ma pot astepta la asa ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_d_i spune:

cred ca o sa va ''agasez'' cu intrebarile....sper sa aveti rabdare si cu mine ce bine ca exista internet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

adi, de la 7-8 sapt si-a facut ana program de somn mai regulat.

dana, si eu tot la promama vreau sa merg, acolo am fost si inante sa nasc..deci sa vb sa vedem cum facem
eu pot doar pana in 12.30 cand il iau pe matei de la gradi;
mai , la impartasanie ii da un strop de vin, nu o lingura, so no danger!

ma duc sa admir pozele lui sovi, m-ati facut curioasa! unde caut? picasa sau FB?




meg,dematei(9.02.2007) si Ana (7.03.2012)

"Mami, te iubesc dintotdeauna!" (Matei)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_d_i spune:

mersi meg.
Vaiiii ce-mi plange puiu Ve pup am fugit la micut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Adi, bine ai venit!
Am citit tot din urma, dar n-am retinut nimic.
Ati facut la bebei ecografia de sold? cica se face asa preventiv, cel putin in cazul nostru, asa ne-a zis dr. Ne-am programat lunea viitoare la ea.
Sovi, ai o familie tare frumoasa, v-am admirat pozele. In ceea ce priveste curatenia in casa, am chemat o firma sa-mi faca curatenie generala si cred ca ma voi abona la asemenea servicii.Desi e cumintel, nu apuc sa fac mare lucru prin casa, doar mancare si spalat vase si rufe. Voi cum va descurcati la acest capitol?

Miha, mamica fericita de Rares (11.03.2007) si Vlad (02.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:



Monna nu de mine era vorba ca am reusit sa o adorm fara san, ar fi super iti dai seama

Ronina si fetita mea se mai uita uneori asa intr un punct fix si nici nu clipeste dar nu mi-am facut probleme. Off asa rau imi pare ca te chinui cu Bianca, cred ca este tare descurajant, insa sunt convinsa ca va trece perioada asta, nu are cum sa tina la infinit.
Ronina aseara de exemplu i-am dat sa pape si am pus-o in patut la 12, a stat 30 min si s-a trezit, am luat-o in brate sa se linisteasca fara sa ii mai dau lapte, apoi vazand ca se agita i-am dat suzeta, o respinge si ea de cele mai multe ori dar eu insist, nu sutn de acord nici cu suzeta dar trebuie sa fie o etapa intermediara pana o dezobisnuiesc de san. Nu a durat mult si a adormit in brate ii scoteam suzeta, maraia, o puneam la loc era mai bine, iarasi i-o scoteam si tot asa vreo ora. Apoi am pus-o din nou jos dar dupa nici doua minute deja se foia, nu am lasat-o asa prea mult pt ca nu vroiam sa se trezeasca de tot, am luat-o din nou in brate vreo 15 minute si desi era deja 2 dimineata am zis ca eu mai risc inca o data sa o pun jos desi stiam ca dc o las la mine pe piept poate sa doarma si pana dimineata si dorm si eu. Am pus-0 a treia oara jos de data asta langa mine in pat si a adormit pana la 6 :30.
Azi i-am dat putin ceai de fenicul inainte sa pape, am tinut-o vreo ora la piept dar azi a tot varsat lapticul, mai mult ca de obicei, o fi fost de la ceai habar nu am, i-am dat un pic de ceai ca mi se parea ca o doare burtica. Apoi tot plans si plans, o pun in scoica plange, o iau in brate mai tace apoi iarasi plange, dar nu m-am lasat, la san nu mai puteam sa o pun ca oricum varsa. Dupa ce plange un timp accepta suzeta, o mai da afara eu insist, apoi adoarme in brate, ii scot suzeta si o pun in patut, daca se trezeste iarasi o alint iarasi o pun pana intelege. Hai ca m-am lungit..

In schimb a inceput sa zambeasca in fiecare zi, ieri a primit si tati un zambet si era tare fericit. Oricum tati concureaza cu mine, daca fetita se linistete in bratele mele imi zice sa o pun in brate la el sa vada dc la el sta

Miha si eu fac prin casa ce apuc in general asa in mare, o sa o mai chem pe mama probabil, soacra mea se tot cere la mine sa ma ajute dar ea nu stie ce sa imi faca, mama s-ar descurca mai bine si as putea sa o pun la orice. Deocamdata m-am descurcat singura....oricum nu vreau sa fac mare lucru




Karina 07.04.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Eeeew Dana ce soacra ai! mai bine pan la urma cu a mea care dracuie toata ziua decat cu o fanatica, cu astia nu o scoti niciodata la capat. Stiu ce vorbesc pt ca am o bunica asa si din cauza ei am crescut cu teama teribila de DD caci eram sigura ca ma va arde in Iad, nu mai povestesc de toate vacantele in care a trebuit sa postesc (si de cate ori am lesinat de foame pt ca nu-mi placea mancarea de post)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Supermami, eu cu curatenia stau bine . Am de 2 ani o tanti care vine in fiecare sapt si face curat. Nu merg la coafor, imi fac singura unghiile... am zis ca asta cu curatenia e singura chestie de rasfat si ca atare I did go for it
Iar acum.. as renunta la haine, la vacante.. dar la tanti nu..

Mergi la inceput