Skopelos o insula de vis, Grecia

Skopelos o insula de vis, Grecia | Autor: mariana90

Link direct la acest mesaj

Buna ziua mamelor din lumea intreaga :)

Avand in vedere ca se apropie sezonul de vacaaaante va propun si eu o destinatie, poate nu foarte cunoscuta de multa lume dar este un paradis :)

Insula Skopelos din Grecia (s-a filmat filmul Mama Mia aici)

Noi am fost cu baietelul anul trecut si am avut de stat 10 zile ... liniste, frumusete .. ce sa mai (poate o sa-mi fac timp sa pun niste poze)

Ca distanta fata de Bucuresti este pe la 1000km noi am ales varianta cu masina (avionul este destul de scump)

Cazare am gasit in orasul Stafylos la hotelul www.hotelscombined.com/ro/Hotel/Artemis_Bungalows_Stafylos.htm?a_aid=61467" target="_blank">Artemis_Bungalows_Stafylos

Eu sper ca v-am dat o idee buna si poate mai tarziu o sa-mi fac un pic de timp sa postez si cateva poze :)

Anul asta am ales tot o insula din Grecia Lefkada (inca suntem la faza de planificare, poate gasesc si pe forum ceva interesant sau daca nu o sa postez tot eu :P)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Mariana da-ne detalii si despre preturi la cazare, masa Oare s-au mai ieftinit din cauza crizei? Plecam si noi in Grecia si inca ne gandim unde sa mergem la mare pt ca socrii mei unde stau, au plaja la 2,5 ore distanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana90 spune:

Skopelos nu e o insula chiar ieftina, asta e clar. La hotelul de care am vorbit mai sus (www.hotelscombined.com/ro/Hotel/Artemis_Bungalows_Stafylos.htm?a_aid=61467" target="_blank">Artemis Stafylos) o camera pe noapte (asta in luna august, adica in plin sezon) este pe undeva pe la 250 ron (aici ai incluse toate taxele si mic dejun).

Daca cauti pe www.hotelscombined.com/ro/?a_aid=61467" target="_blank">Hotelscombined gasesti hoteluri si mai ieftine (2, 3 stele) de exemplu la www.hotelscombined.com/ro/Hotel/Anna_George_Studios_Stafylos.htm?a_aid=61467" target="_blank">Anna George camera pe noapte incepe de la 150 ron ... si asta tinand cont ca eu m-am uitat pentru luna August.

Daca vrei o vacanta mai ieftina eu as propune Thassos :) O sa deschid eu un topic daca nu este deschis deja si o sa va spun cum am petrecut o vacanta de vis anul trecut de rusalii in thassos (ca bani cred ca ne-am incadrat la 600 eur / 3 persoane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Mariana 3 persoane vom fi si noi, 600 € pt cate zile? Nu am mai fost in Grecia de 12 ani iar sotul a spus ca va face matanii cand o sa atinga pamantul grecesc Aia nu stiu cum sa plece afara ca nu se mai pot descurca cu banii iar al meu vrea sa pupe pamantul grecesc...se cruceste lumea daca-l vede Am uitat sa specific ca husband-ul este grec.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana90 spune:

Uite ti-am pus link direct unde poti cauta cazare pentru toate buzunarele: http://www.hotelscombined.com/ro/City/Thassos.htm?a_aid=61467

Daca ai nevoie de ajutor cu harta, traseu, etc (daca mergeti cu masina) iti stau la dispozitie, pana atunci incearca sa gasesti cazarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Mie insula din "Mama Mia" mi s-a parut superba. Dar mi s-a parut ca nu prea exista plaja. Exista si locuri cu plaja lata si (mai ales) intrare lina in apa? Plaja e cu nisip sau cu pietris?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana90 spune:

Trebuie sa cauti plaje si gasesti :) Cand ati fost ? da si tu mai multe detalii (cazare, costuri, etc) ca poate gasim ceva interesant :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Mariana, sper ca scopul postarilor tale nu este acela de a promova site-ul pe care il introduci in fiecare dintre ele, si nici afacerea proprie. pentru promovare exsita sectiunea de "mica publicitate" si am sa te rog sa contactezi administratia in acest sens.
multumesc pentru intelegere,

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana90 spune:

roxana, am mai repetat acest lucru ... cum poti sa insinuezi ca sunt proprietara site-ului booking sau hotelscombine ? astea sunt site-uri internationale ... daca faceam reclama la nu stiu ce agentie sau mai stiu eu ce intelegeam.

Intra te rog frumos pe aceste site-uri si vezi despre ce e vorba ...

Doar incercam sa ajut cu destinatii si idei de concediu pentru ca sunt pasiunea mea :)

Nu am site, nu detin niciun site, mai scriu pe un singur forum, eu cand citesc un forum despre un subiect apreciz link-urile directe sa nu mai stau eu sa caut.

Chiar acum am facut un post despre Thassos, traseu (distanta, cheltuieli, preturi ferry, cazare, plaje, etc ...) dar cred ca nici nu-l mai postez .. dupa aia imi zici ca sunt proprietara ferry-ului sau plajelor sau la ce restaurant mi-a placut mancarea ...

De ce nu te iei de agentiile de turi care isi fac reclama pe acest forum ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

in niciun caz nu am sustinut ca esti proprietara booking.com
nu "ma iau" de nimeni, am subliniat o parte importanta din regulament, care trebuie respectat. crede-ma ca ironia nu foloseste la nimic, ia postarile ca atare.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana90 spune:

Roxana nu vreau sa fiu ironica sau ceva :)

Doar vroiam sa subliniez faptul ca nu lucrez la booking sau la hotelscombine ... dau si eu niste sfaturi, poate utile pentru unii.

Mie imi place sa caut, sa citesc pe forumuri, sa-mi fac planul de atac cand imi planific o vacanta si nu imi place sa caut pe google nu stiu ce cazare, prefer sa merg dupa recomandari.

Anyway hai sa o lasam asa.

Mergi la inceput