Ne rugam pt VICTORIA - M&M mai-iunie 2008 (217)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui Luminel

Citat:
citat din mesajul lui YLARI

Citat:
citat din mesajul lui Luminel

Ylari, eu am avut tricomonas acu vreo 7-8 ani! deci nu in sarcina!
intr-adevar, alea sunt simptomele! acu' ma dandesc ca daca la tine sunt rare, de-aia nu ai nici simptome (excluzand cazul in care proba a fost contaminata; dar daca a fost contaminata, n-ar fi trebuit sa fie multi balauri din astia pe acolo? intreb si eu)


Lumi si www.facebook.com/photo.php?v=332043703489671" target="_blank">balerina Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=733a9f9f274d6633afc942&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj



Nu stiu, Lumi, ma depaseste problema asta si nu rezolv nimic am plans toata dimineata asa ca acum am tras frana de mana... Vedem luni. De ce nu esti pe FB azi? In fine aici nu am mai scris, dar intai mi-a recoltat ptr culturile de col, apoi ptr cesretie dupa care nu stiu ce a mesterit pe acolo ca sa imi faca controlul colului sa vada daca e inchis si dupaia s-a dus iar la masa cu probe si a daramat lama pe jos... a zis ca nu a cazut pe fata cu proba, ca daca ar fi cazut asa imi mai recolta o data. Deci nu stiu ce sa zic/cred. O mai fac o data si cu asta basta. Eu am sunat-o si am intrebat-o si daca sa iau eventual ceva pana vin din nou la ea la control si mi-a zis sub nicio forma nu, ca sigur nu am nimic, sa stau linistita.
Vom trai si vom vedea...

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa
Si AMR 4 +
Lucas Mathias
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot


cel mai bine, Ylari! repeta proba, sa stai linistita!
si nu te stresa inutil!
sunt si pe fb
tocmai ti-am aratat spatele meu sexy

Lumi si www.facebook.com/photo.php?v=332043703489671" target="_blank">balerina Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=733a9f9f274d6633afc942&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj



Ha, ha ha!!! da ai intrat imediat ce am scris aici.
pup

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa
Si AMR 4 +
Lucas Mathias
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Adriana: super pozele, ce dolofana era.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Belle, dolofana e mult spus , numai niste sunculite acolo

Ylari, si daca ai avea infectia aia cu yyyy (ca nu mai stiu), cum ar afecta sarcina? nu se poate trata? cand ai termenul?

Nicole, da, e nazdravana Annika .... si nu numai, de la sora mai mare a invatat multe nazdravanii

365 de poze n-as fi in stare sa fac si nici pe altii sa-i " chinui" cu vizionarea

Mai tin minte pozele lui Gabi cu ursuletul - f. buna ideea
Si Lumi, stai linistita, cum sa ma supar -- ma bucur ca ti-am dat o idee cu pozele

Adriana



Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Adriana doar as naste prematur. Eu am 35 sapt asa ca in curand nu ar msi fi prematur. Dar nu cred ca o am ptr ca nu am simptomele specifice, nu am absolut nimic, cand merg la baie nu se ia nimic pe hartie, pe absorbant nimic-nimic, ori am inteles ca secretia abundenta urat mirositoare af fi unul sin simptome si mancarimi nici atat nu am deci sincer cred ca e o eroare, nu se poate...
Pup

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa
Si AMR 4 +
Lucas Mathias
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micaela06 spune:

vai ce poze frumoase am vazut cu bebe Annika, ce grasuna era, nu imi vine sa cred

Adriana, burtica creste si eu cu ea, bebe e baitel, astazi am fost la eco cu tot alaiul, ca tiganii Daria a comentat tot timpul, nu ii mai iau cu mine, gata.

Alina ati avut doua petreceri pe cinste, felicitari pentru crestinarea baiatului, s-a facut mare si e frumos Sara e o minunatie, are parul asa lung, nu stiu cum aveti rabdare fetelor, eu una dimineata nici nu apuc sa o mai pieptan. Frumosi copii ai si tu esti tare frumoasa

Ylari nu iti mai fa griji, repeta analiza, oricum tu mai ai putin pana la 37 de saptamani, imediat trec.
Eu m-am stresat atat cu amniocenteza aia, nu am mai facut-o noroc ca am gasit o doctorita care m-a linistit, faptul ca am 36 de ani nu era neaparat inicatie pt analiza, daca restul a iesit ok, ma rog.
Eu acum am comis-o iau antibiotic ca am facut o infectie urinara urata, imi vine sa sper sa fie totul ok cu bb pana la final.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Micaela pai tu doar din cauza varstei faceai amnio?
Mie imi iesise fff prost scorul ptr tris 18 si m-am stresat de numa, asa ca mi-am calcat pe tot si am facut-o. Si eu tot 36 am
Felicitari ptr baietel

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa
Si AMR 4 +
Lucas Mathias
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aldaesme spune:

Sal'tare,

Adriana si Alina superbe poze si copii minunati!!!

Nadia eu zic sa il strecori, eu asa fac, altfel sunt destul de suparatoare semintele alea. Eu zic ca e o crema la care e greu sa gresesti, adica am antrenat niste afoni, la facut orice, cu crema asta si le iese!!! Ca nu e pretentioasa la mai nimic. Acu ca tot m-ai intrebat si ca tot trebuie sa fac crema saptamana viitoare sper sa nu fiu prea lenesa si sa ii fac si poze sa o pun pe blog...ca someaza blogul rau de tot

Va pup,
Esme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Esme, mai am o intrebare: zmeura oare daca o pun cruda, doar... nu stiu cum sa zic, maruntita, asa cu furculita....aaaaa, pasata! o fi ok? Sau trebuie fiarta? Si da, am vazut ca somezi, ni'ca nou pe blog, desi, sincer, eu ma uit pe blogul tau, asa, numa' sa imi stimulez glandele salivare , ca de facut... mai e drum luuuuuuuuuuung pana sa-mi fac curaj de asa minunatii ce faci tu.

_
Mami Nadia si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA


www.facebook.com/pages/Acute-Lymphoblastic-Leukemia/178051842277685" target="_blank">Acute Lymphoblastic Leukemia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aldaesme spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victoria_mami

Esme, mai am o intrebare: zmeura oare daca o pun cruda, doar... nu stiu cum sa zic, maruntita, asa cu furculita....aaaaa, pasata! o fi ok? Sau trebuie fiarta? Si da, am vazut ca somezi, ni'ca nou pe blog, desi, sincer, eu ma uit pe blogul tau, asa, numa' sa imi stimulez glandele salivare , ca de facut... mai e drum luuuuuuuuuuung pana sa-mi fac curaj de asa minunatii ce faci tu.

_
Mami Nadia si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA


www.facebook.com/pages/Acute-Lymphoblastic-Leukemia/178051842277685" target="_blank">Acute Lymphoblastic Leukemia


Nadia eu nu fierb niciodata zmeura, o pun cruda, fie din congelator fie de la cutie, o pun cruda. Prin piure de zmeura eu inteleg zmeura data prin blender, apoi scoase semintele si gata.


pup,

Esme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Multumesc, Esme. Vezi ce bine ca intreb! Ca eu prin 'piure' intelegeam fierte si apoi pasate.

_
Mami Nadia si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA


www.facebook.com/pages/Acute-Lymphoblastic-Leukemia/178051842277685" target="_blank">Acute Lymphoblastic Leukemia

Mergi la inceput