Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 (9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns menics spune:

referitor la reducerea programului de lucru.. eu azi fac manevra cu medicul de familie...la mine este mentionat in scrisoarea de la ginecolog ca e sarcina cu risc.. dar pt cine nu are nici o problema.. poate ca "vorbit" cu medicul.. se poate aranja...
eu ieri am trimis instiintarea ca sunt insarcinata.. luni voi transmite si solicitatea de reducere program...

in alta ordine de idei, DT a iesit foarte bine.. desi fusesem atentionata ca va iesi risc de sindrom Down.. din cauza varstei.. iaca nu a aiesit.. si da, eu m-am prezentat la laborator cu fisa de la morfofetala... s-au notat datele din ea...
va imbratisez, o zi fara probleme va doresc!

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kriss79

a avut vreuna din voi scurgeri maronii?de ieri la pranz se intampla, acum a inceput mai tare si ma doare si burta ca la ciclu.am sunat aseara dr si mi-a zis sa iau no spa si utrogestan vaginal. merg azi la 5 sa ma vada, insa cum la prima sarcina nu am avut nimic niciodata am cam intrat in panica.

Cristina, 9+ si mamica de Alessia Stefana


Kriss eu am avut intre 5 si 6 saptamani,cu utrogestan de 3ori de zi si no-spa au trecut. Daca te doare burta stai in pat si nu face efort.Tinem pumnii sa fie bine azi la eco.
Nu te speria ca poate nu e nimic grav.
Si pe mine ma doare burtica acum,asa usor si am luat repede un no-spa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Menics bravo pt DT,acum te-ai mai linistit.
Vroiam sa va intreb daca vreuna din voi are ovare polichistice.Eu am si acesta a fost motivul pentru care am ramas asa greu insarcinata,am citit si era o statistica ca sansele de a pastra sarcina sunt mai mici pentru cele ce au ovare polichistice din cauza ovulatiei de slaba calitate,endometru mic sau insuficient progesteron.Cu progesteronul am rezolvat-o deocamdata dar restul nu am ce le face. Daca aveti va rog sa imi povestiti un pic din experienta voastra.
burticile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada81lina spune:

douradoudou, sunt curioasa daca cineva afla la 13 sapt :) Chiar vreau sa vad cate fete si baietei avem in grup.
In jurul meu, nici o prietena nu a aflat la 3 luni ce are

Gena PAI 1 homozigot 4G/4G + MTHFR C677T heterozigot + MTHFR A1298C heterozigot

Tratament: Clexane 0.4, Femibion 2, acid folic, Magnerot, Euthyrox 25mg

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Ary, bine ai venit!
Valicutza, pentru capitolul nou si felicitari pentru rezultatele bune!
Pety, gravidutul este vmkriss. Sotia lui este insarcinata cu al doilea copil, vmkriss a fost inscris si la acea odisee. Il asteptam sa ne povesteasca ce a mai facut. Ne plac implicarea lui, interesul sa-si ajute sotia si dragostea mare pe care le-o poarta acesteia si copilului.
Uite, il strig iar, poate mai apare kriiiiisssss!!!
si iti doresc din toata inima sa-ti reuseasca FIV-ul



Onutz 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valicutza spune:

nici eu nu cred ca e sigur pronosticul sexului la 3 luni..si eu sper sa aflu data viitoare , o sa am 16 sapt .va tin la curent.
asteptam vesti de la fetele ce merg azi la eco, tinem pumnii sa fie bebeii bine

http://lmtf.lilypie.com/2PQCp3.png
13+ fericita cu dragonel de 2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Geani80 spune:

Mda.. Scrisesem si mi s-a sters asa ca, o iau de la capat.

Tocmai m-am intors de la eco si... Voi fi mamica de 2 fete cucuiete! :) Natalie va avea o surioara...
Initial, dr mi-a spus ca e doar o parere si ca se poate schimba pe parcurs. Insa, tot sucindu-ma pe toate partile pt ca nu reusea sa vada vezica bebelusei, a spus raspicat "Da, sigur e fetita!". Nu am intrebat de ce a devenit brusc asa sigura, insa am gasit eu explicatia. Tot cautand vezica urinara, sigur a vazut si altceva specific femeiesc .
Asa ca , eu nu mai am dubii ;) si chiar de ar fi sa schimbe, am fi la fel de bucurosi. Dar tind sa cred ca va ramane fetita.

Totul este ok, masuratorile sunt bune, riscul de trisomie mic. Am facut si recoltare pt bitest (eu credeam ca trebuie pe nemancate) si maine sunt gata rezultatele.
Bebelusa ne-a delectat cu miscarile ei, a bagat mana in gurita, s-a tot sucit pe acolo si ne-a emotionat pana la lacrimi. Tati este f fericit ca e fetita. Asa si-a dorit.

Va doresc sanatate multa si vesti cat mai bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almy spune:

Bravo Geani, felicitari! Sa fie bine si in continuare!!!

Deja cred ca esti prima burtica la care i s-a spus sexul! Incepem sa adaugam carucioare colorate la semnaturi, yeeyyy!!!

Cum mai esti cu greturile? Eu la fel...

Alma 13+, mami de Eleni Maria (26.09.2005) si Spiros Stefan (14.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Geani ce frumos!Sa iti traiasca sanatoase ambele fetite
Cand citeam mesajul ma gandeam ca ai gemeni,apoi m-am dezmeticit
Ce vrei,atentie de graviduta
Kriss79 ai fost la eco? Sunteti bine?
Abia astept si eu sa trec de DT,mai am cel putin 1luna pana atunci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ary_v spune:

Citat:
citat din mesajul lui kriss79

a avut vreuna din voi scurgeri maronii?de ieri la pranz se intampla, acum a inceput mai tare si ma doare si burta ca la ciclu.am sunat aseara dr si mi-a zis sa iau no spa si utrogestan vaginal. merg azi la 5 sa ma vada, insa cum la prima sarcina nu am avut nimic niciodata am cam intrat in panica.

Cristina, 9+ si mamica de Alessia Stefana



Eu nu am avut scurgeri maronii, dar am avut sangerare. In final a fost bine cu tratament si m-am ferit de efort.

Mergi la inceput