Guvernul Ponta

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

si daca se mai indoia cineva de capacitatile acestuia guvern sa n-o mai faca
Numai l poate lua un imprumut de la Banca Mondiala fara dobanda ! Bani destinati consumului , salariilor, pachetelor de la alegerile locale si chiar vanghelionului daca mai ajung!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui ligeea
Numai l poate lua un imprumut de la Banca Mondiala fara dobanda ! Bani destinati consumului , salariilor, pachetelor de la alegerile locale si chiar vanghelionului daca mai ajung!

Stai, stai, stai! Parca era vorba (seara de seara, timp de trei ani de zile) ca avem cateva miliarde evaziune ce ar putea fi scoase instantaneu la vedere, alte miliarde neaccesate din fondurile europene pentru ca proiectele ros-galbui ar fi fost blocate de ministrii incompetenti sau rauvoitori, plus alte miliarde care se scurg in pusculitele portocalii, basca BM si FMI erau trimise la coltul argentinian.
Cand colo ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Pai cred ca de aia PDL afirma acum ca e mult mai usor in opozitie...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Chemati un popa :) - au inceput pomenile
http://www.evz.ro/detalii/stiri/salariile-bugetarilor-cresc-cu-8-de-la-1-iunie-restul-de-la-1-decembrie-981742.html

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Chemati un popa :) - au inceput pomenile
http://www.evz.ro/detalii/stiri/salariile-bugetarilor-cresc-cu-8-de-la-1-iunie-restul-de-la-1-decembrie-981742.html

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook


Pai nu distinsul presedinte Basescu a cerut public si destul de imperativ sa fie marite salariile? !? Daca le marea Ungureanu ce erau? Chestiuni normale reiesite din cresterea economica spectaculoasa care i se datoreaza lui Boc?



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Pomana mi se pare un cuvant umilitor si nedrept adresat unei categorii de populatie care nu e vinovata cu nimic.
Daca dadeau inapoi ceilalti era bine?
S-au luat pe nedrept bani din salarii si indemnizatii CIC..

Ca presa pro pdl zice de usl si invers e altceva.

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Eumada, daca nu este pomana este mita, ti se pare mai potrivita varianta 2?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Nici mita.Mita o dai ca sa obtii ceva necuvenit..nu are nimeni nici o garantie ca va fi votat de fapt.

Observ anumite chestii...



Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Laura, daca salariile erau marite de guvernul anterior - era rezultatul unei relaxari financiare dupa niste masuri de austeritate care i-au costat foarte mult pe pedelisti. Adica era un gest reparatoriu, muncit de ei. Acordul cu FMI mergea bine, economia da semne de relansare - si asta nu dupa cele 9 zile de guvernare Ponta, cu siguranta.

Acum au venit cei noi la putere si, au dar drumul la bani - banuti pregatiti de cei din urma. Nu au adus ei banii de acasa, cel putin asa cred eu.
Salariile bugetarilor cresc, se deblocheaza posturi cu meniluita in sistemul sanitar, se dau premii duble la sportivi, si urmeaza, stati pe faza...
Iar pe baza acestor pomeni (le spun asa doar pentru ca au fost gasiti banii acolo, in sertar) vor castiga iar votanti. Probabil ca USL va castiga alegerile cu 80%. Va fi bine ? we'll see...

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Nici mita.Mita o dai ca sa obtii ceva necuvenit..nu are nimeni nici o garantie ca va fi votat de fapt.



Mita/pomana de s-ar da?S-ar da ca sa fraiereasca!
Pe cine sa fraiereasca? Pe cei care cu amaratul lor de salar de bugetar/pensie nu au cu ce sa-si plateasca chiria, intretinerea, sa-si hraneasca familia si stau de aceea cu constiinta in batista!
Asa am ajuns Eumada milogi la poarta nesimtitilor de politicieni fara suflet!

Mergi la inceput