Gravidute cu tromobofilie -cap 18-

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui letitzias

Multumesc Ylari pt raspuns,am fost azi acolo.


Bine ca ai rezolvat! Cu mare placere, oricum.
Este toata sapt acolo? Eu maine trag o fuga.

Stefulici ce stiu eu sigur este ca dr U scoate aspenterul dupa 32 sapt. Dar stiu fete care il opresc cu 10 zile inainte de nastere. Cred ca de la odiseea noastra Tzuky a luat aspenter (aproape) pana la capat. Nasol ca nu poti sa te deplasezi, daca trimiti un mail la Fundeni? Sau un Sms? Te pup, iti doresc numai bine.


YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa
Si
Lucas Mathias
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Stefulici, 10 sapt doar la pat ai stat ?
Ce īnseamna asta, va ridicati doar pt wc + dus?
Stati pe o parte, pe spate, cum e mai bine.




Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Ylari, am vazut ca ai intrebat de fier, ca ti-a recomandat gineco.
Zic sa iei fara pb, femibionul nu are fier si uneori e necesara suplimentarea.
Atentie ca poate da constipatie, m#259;nānc#259; alimente bogate īn fibre.



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Da,cred ca dr U e toata saptamana,oricum maine e 100% pt ca ma duc din nou (sa-mi iau rezultatele la analize).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amary09 spune:

Brigit, ma bucur ca ai trecut cu bine de cerclaj Multa rabdare si putere de acum, asteptam sexul bebeilor. Eu sa stii ca si acum iau Aspenter (pana la 32, nu risc mai mult din cauza riscului de nastere prematura), in trim. III nu este recomandat pt. ca exista riscul neinchiderii parca a canalului arterial la inimioara copilului, in teorie, in practica la dozele astea minuscule nu prea s-au vazut cazuri....

Toni, cum mai e pitica? Are aproape 4 luni, nu?

Amary 31+ de +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui letitzias

Da,cred ca dr U e toata saptamana,oricum maine e 100% pt ca ma duc din nou (sa-mi iau rezultatele la analize).


Pffuuu, ce bine, mersi mult pt raspuns, pana la urma tu m-ai ajutat pe mine

Brigit, multumesc si tie ptr rasp legat de fier. Daca tot merg maine la Fundeni o sa intreb cand sa il strecor in tratament pe parcursul zilei. Injectiile astea (innohep, clexane) se fac seara in general? Trebuie facute numai seara? Ca mie mi-a zis sa vin cu injectia maine dimi la 10 sa imi arate cum se face, apoi miercuri la ce ora o fac?

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa
Si
Lucas Mathias
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefulici spune:

Citat:
citat din mesajul lui Brigit

Stefulici, 10 sapt doar la pat ai stat ?
Ce īnseamna asta, va ridicati doar pt wc + dus?
Stati pe o parte, pe spate, cum e mai bine.




Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Da, de 10 sapt stau numai in pat: exceptie wc si dus scurt. Pe ambele parti, pe spate- cum ma simt mai bine, nu mi s-a spus dc sa stau inntr-o anumita pozitie, nu cred ca as putea sa ma restrictionez, e si asa destul de greu sa stau numai in pat, ar fi culmea...
Mi-e oricum din ce in ce mai greu. Azi fac 4 sapt de cand n-am mai iesit din casa. Hai ca m-am plans si eu un pic!
Multumesc mult ptr raspunsuri. Pupici

http://lmtm.lilypie.com/p1DRp3.png?Nr8NoC0w
2 sarcini pierdute la 5 s si 7 s, mutatie MTHFR ( A1298C) genotip heterozigot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Stefulici, stai cuminte acolo. Acum intra Balanta si ai sa vezi de cand sta ea in pat...Eu as fi stat toata sarcina in pat, numai sa fi reusit sa o tin pana la capat.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 9 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Amary, deci asta era cu inimioara. Corect, nu cred ca la dozele astea se pune pb.
Ce mai faci, cum mai esti?
Stefulici, e normal sa ai momente si momente. Eu butonez forumul toata ziua, imi mai trece plictiseala, simt ca mai vorbesc cu cineva. Ca si o incurajare, tu deja poti īncepe AMR ul, mai e puuutin.



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca.c spune:

Apropo de corticosteroizi, am citit ca dupa 33 saptamani nu ar mai fi indicat sa faci, doctorul meu nu prea e de acord cu ei, desi am fost internata acum 2 saptamani pt contractii si acum sunt pe tratament cu gynipral non stop, mie nu mi-a facut nici o injectie, contractii am in continuare, cum au zis fetele depinde si de cum o vrea Dumnezeu, fratele meu s-a nascut la 28 saptamani cu 980g si a respirat singurel, nu a facut nici o dexa sau beta, acum e ditamai smecherul de 27 ani. Stiu insa ca se pot face dupa nastere ceva surfactant parca se numeste.
Am avut o prietena care a luat aspenter pana la nastere si nu au fost prb, depinde de mai multe aspecte cred, la mine de ex a trebuit sa-mi scoata aspenterul de la inceput din cauza sangerarilor.



31+ cu fetita

Mergi la inceput