LMA!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***421***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Ela- Copilul,, eu, a participat la ff multe inmormantari (nu exagerez cu ff-ul) si nu au avut niciun impact asupra mea pana la 6_7 ani. Le consideram normale si toti puii morti in ograda parinteasca aveau parte de cele crestinesti:morminte conforme, sicrie,cruci, pomeni, etc.
Daca nu ai alta solutie, il iei. Nu o sa realizeze exact despre ce e vorba.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Ela, eu aveam o bona cand eram mica tare pasionata de inmormantari. Ai mei au ramas muti de uimire cand, la masa duminicala, le-am recitat toata slujba de inmormantare, nonsalanta si fara ezitari- aveam vreo trei ani jumate. Asa au aflat ca bona ma cara cu ea pe la toate inmormantarile si pomenile. Au vrut sa o concedieze, dar eu o iubeam tare mult si nu s-au indurat, insa au atentionat-o sa nu ma mai duca pe la asemenea evenimente, fiindu-le teama sa nu raman marcata. Marcata n-am ramas, imi amintesc doar cum mancam colaci si cam atat. Cum a zis si Andiaroro, daca nu ai solutie, il iei cu tine. Eu l-am dus pe Andrei cu mine la doua priveghiuri (ca nu am avut cu cine sa-l las), insa e drept ca nu a vazut sicriul, am rugat pe cineva cunoscut de pe acolo sa stea putin cu el, pana mi-am prezentat eu condoleantele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Bon soir, tufete!

CHATO, scuze, am trimis PM inainte sa citesc tot si amu aflu ca te-a rezolvat Olga. pastrati si oferta mea ca back-up plan.

Azi m-am reprodus stiintific, vad ca-s in aceeasi oala cu Mada , asa ca azi-noapte m-am culcat la 5, la 7,30 m-am dat jos din pat, iar acum, desi piciul e la bunici, eu... calc...

Mi-au placut f mult descrierile.

PISIGRI, sa stii ca si eu am simtit ca-s prea palide cuvintele, darrr si o declaratie palida de dragoste e mai buna decat nimic, nu?

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas
Azi m-am reprodus stiintific, vad ca-s in aceeasi oala cu Mada , asa ca azi-noapte m-am culcat la 5, la 7,30 m-am dat jos din pat, iar acum, desi piciul e la bunici, eu... calc...


Kiar ca suntem in aceeasi oala! Eu am terminat de calcat si acum vreau sa-mi pregatesc... reproducerea! Nu, nu la ce va ganditi voi! Omu'doarme deja! Imi pregatesc reproducerea stiintifica! Din fericire, de data asta in lb romana!

Macar o varianta beta sa produc in noaptea asta

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Vad ca nu reusesc sa ma laud cu fata mea... asa ca... o sa fac ce-am invatat, adica "cele mai scurte caracterizari" si o sa spun ca Adela este cea mai potrivita imagine pentru "esentele tari se tin in sticlute mici"

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Neata :)
Adusei si ceai, dupa dorinta si putirinta :))
Si clatite cu dulceata de cirese amare :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Neatza!Dorm pe mine si azi am de facut tortul pentru ziua Evei si inca o prajitura, curatenie in toata casa, iar pe seara o cumatrie la care trebuie sa fiu prezenta Asa ca, Chato, mai baga o tona de cafea, pls

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hello !!!

Ne-am intors si noi de la Costesti unde am stat la o pensiune superba cu muuuult spatiu verde, in mijlocul naturii, fara vecini si semnal la mobil ff slab
Cheful a fost la inaltime si peste asteptari drept pt care am stat pana la ora 3 asa ca a fost inspirata varianta cu cazare peste noapte, mai ales ca Ada iar nu a avut nicio treaba cu Omi , s-au distrat ff bine, au fost in vizite si la plimbare
O s apun si poze luni ca sa vedeti ce echipa suntem si ce surprize ne-au pregatit colegii

A propos Chatonel , toate iesirile astea le suportam din banii nostri, firma da buget de Craciun doar ,pt petrecere, in rest , suntem pe cont propriu deci chiar mergem de placere


Anca, am citit descrierea lui BB3 si tare mi-a placut mai ales ca aici nu prea vorbesti de el



Pisik, descrierea Anei tare m-a emotionat, ai reusit sa o descrii perfect , parca o si vedeam zambindu-mi strengareste


Denisamada, ai surprins esenta perfect



Ela
, si noi am fost cu Ada la priveghi dar nu am intrat cu ea inauntru asa ca nu a vazut sicriul
Daca nu as avea varianta, as duce-o dar as incerca pe cat e posibil sa nu stea prea mult in jurul sicriului, i-as face o poveste cum oamenii pleaca in cer langa ingerasi

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Anamariame, spor la treaba !!

Unde sunteti fetelor ??

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Novus, eu acum fac o pauza de la corectat, ca iar am ramas cu toate in urma. Azi ne-au venit si mesterii sa instaleze panourile solare; au venit tocmai de la Iasi. Asadar, la noi e nebunie.

La Costesti am fost si eu de cateva ori cand eram prin liceu, e o zona superba; Novus, chiar mi-ai dat o idee buna pentru o ieseala de week-end. Nasii mei stau in Orastie si obisnuiam sa ma duc in vacante pe la ei, asa am ajuns pe la Costesti.

Mergi la inceput