Prietene la bine si la greu - 163

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:


Citat:
citat din mesajul lui monis5
dupa ce termina cu literele



Baby Einstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Salutare fete dragi,
iarasi nu am mai scris de multicel, dar macar v-am citit. In vacanta, a fost tare naspa fara Dominic, cu siguranta nu il voi mai lasa singur prea curand.
De azi incep si scoala si mi-e din ce in ce mai greu, asa ca va zic si eu doo vorbe din amintiri.
DYMO sunt si eu cu gandul la tine, la familia ta, grea incercare aveti de trecut. Putere sa ai!
Lumi ma bucur ca ati scapat de bubite si sper sa nu se fi prins nimic din tusea aia pe voi, ca doar ati tras-o destul lunile astea. Cat mai e pana va vedeti cu tati?
Ramonika si eu eram convinsa ca nu va refuza fetita tzitzi bun de la mami. Mie dupa primele 5 zile imi venea sa ma duc dupa soricel la Strehaia, nu mai rezistatm. Bine ca nu ai avut de stat mai mult ca era tare greu pt tine.
Licu v-am admirat si eu in poze pe FB, dar tot mai vreau sa mai vad.
Bai da ce copii dotati avem!!! E clar ca sunt la faza de burete si invata foarte repede ceea ce le face placere. Eu ma minunam de Dominic ca stie mai toate marcile de masini; merg cu el pe strada si imi zice aia e BMW, aia e din aia Opel, aia e "volsgagen" "si asa mai departe". Dar sa stie literele, e tare de tot .

La mine in burtica inca nu s-a vazut decat un fund in placenta, maini, piciorute agitandu-se pe acolo,un cap rotund cu cerebel deja format, dar nici urma de a se cracana vreun piciorus. Deci sex necunoscut, in continurare la 19 saptamani . Stefi zicea sa ma bucur, ca daca era baiat sigur i se vedea ciucurelul pana acum, asa mai avem o speranta .

M-am luat cu treburi pe aici si nu mai stiu ce vroiam sa mai zic .
Ah... LA MULTI ANI sarbatoritilor de astazi: George,Gheorghe si Giorgiene!

Ramona ,
mami de DOMINIC
si cu pispirica cu fundite
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Ramo deci inca ne tii in suspans cu sexul bebelusului... of of si noi nu mai putem de curiozitate oricum, ma bucur ca e totul ok, vom afla noi ce e o data si o data, nu? bafta la scoala

La multi ani GEORGE de Tina alti Georgei nu mai avem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika
cand am ajuns vineri acasa Sandra dormea. cand s-a trezit a inceput sa zambeasca, m-a imbratsat si apoi s-a apucat de supt
de fapt era logic ca nu avea cum sa uite de supt, stiam asta, insa tot eram putin nesigura de cum va reactiona vis-a-vis de
toti ma frecau la cap s-o intarc, ca e o ocazie buna insa eu am zis sa fie cum vrea ea.
in rest a fost ok, nu prea a intrebat de mine s-a simtit foarte bine cu tac-su, cred ca mai mult am suferit eu decat ea.



_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

La multi ani, George by Tina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

hello


multumesc de aprecieri , da sunt mandra de Iulian, dar in aceeasi masura si perpelxa de cantitatea si calitatea achizitiilor din ultima vreme (asta cu cititul se intampla de vreo 2 saptamani, ca sa nu mai zic ca acum 3-4 luni nici nu vorbea...).

Strumfy bine ai scos nasul pe la noi

Lumi te cred ca ai fobie de boala. Pe mine ma zgarie putin in gat (de la vantul de sambata) si deja am un inceput de depresie . Sper sa rezistati cu bine pana vine Daddy si dupa aia la fel

Shtepfy default, stii tu

Ramonika Ruxi rulz

Smara ma bucur ca esti mai bine cu raceala . Si spor la alfabetul latin!
Am tot uitat ca vroiam sa-ti spun sa ai mare grija cu Timi cu vaccinarile. Banuiesc ca stii - si daca stii iarta-ma ca repet - ca vaccinarile sunt absolut interzise in cazurile copiilor cu boli autoimune. Nu stiu ce schema aveti voi in Bg dar pana nu se infirma diagnosticul de lupus e foarte periculos sa-i faci vreu vaccin. Chiar si dupa aceea as zice, pentru ca alergiile de orice fel fac ca orice vaccin sa devina o problema pentru organism.

RamoC hai ca poate pana nasti o sa afli de e cu codite au ba .


Geo si celor care se sarbatoresc astazi!




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Shtefy,ma bucur ca nu e stricat calc
Si asa deci,pana la 9 serviti somn???

Ramonika,de gasca blondina frumoasa! Cu titi,nu ma asteptam sa uite ea asa repede....si pt ca i-ai dat imediat,te-a iertat ca ai fost plecata

RamoC,ma bucur sa te citesc. Bravo lui Dominic ca stie marcile de masini! Off,chiar ma gandeam ca aflu ce se ascunde in burtica....dar aflam noi curand!
Richard vine maine,deci un pic mai este,si gata! Bubitele au fost clar de la transpiratie,au trecut imediat dupa ce am avut grija sa nu mai transpire.

Smara,ma bucur asa mult ca te simti mai bine,m-am gandit foarte mult la tine... Citeam si pe blogul lui Monis cat a suferit si ea....urate mai sunt racelile astea.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Monis,numai cat aud pe cineva tusind,si intru in panica- pt ca asa am patit-o prima oara cand am bagat antibiotic- a tusit un baietel chiar langa/inspre ea
Te cred ca e deprimant sa simti durerile alea, la cat ai suferit!

Cu Iuli,am vazut ca a scris si Smara un mesaj,si sunt de acord cu ea: atata timp cat copilului ii place ce face, e super bine, pt ca intotdeauna se va gasi o modalitate de stimulare.
Si eu o invat alfabetul si recunoaste cateva litere, dar nu este atat de avansata ca Iuli. Si chiar la asta ma gandeam si eu,acum cateva luni nu vorbea,si acum face/stie o gramada de lucruri, vorbeste toata ziua, si mai da si raspunsuri super logice si amuzante, de ma lasa cu gura cascata.
Cum Richard ajunge maine, am scapat de plansete dupa avioane



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Monis as scoate nasul mai des daca as avea o mana telescopica...ca de multe ori(mai ales noaptea) cand alaptez as putea scrie dar nu ajung la tasta... asa ca ma mai delectez cu cate un episod de pe vre-un serial...
Ramonika cu pozele e complicat... ca nu am reusit sa fac prea multe din cauza ca inca petrece mult timp la san... dar mai grav e ca nu le pot salva in calc din motive tehnice care se vor rezolva in weekend. Deci saptamana viitoare o sa fie si poze... Daca nu mai rabdare... poti sa-ti prezint Motzata live la botez.
Merg la culcare ca acus e ora de papa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5
multumesc de aprecieri , da sunt mandra de Iulian, dar in aceeasi masura si perpelxa de cantitatea si calitatea achizitiilor din ultima vreme (asta cu cititul se intampla de vreo 2 saptamani, ca sa nu mai zic ca acum 3-4 luni nici nu vorbea...).

La asta ma gandeam si eu; ca maine-poimaine ma trezesc cu Rares ca repeta alfabetul.
Citat:
citat din mesajul lui monis5
Lumi te cred ca ai fobie de boala. Pe mine ma zgarie putin in gat (de la vantul de sambata) si deja am un inceput de depresie . Sper sa rezistati cu bine pana vine Daddy si dupa aia la fel

Multa sanatate !

_
Rares

Mergi la inceput