Mamici inimoase de Constanta - 162

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jone spune:

Buna,
La multi ani si sa traiti cu numele~!
Stiti cumva de un voucher de rabla 2012?
Jo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Buna dimineata!

Noi in acelasi ton. Maria are o atela la degetel din dimineata asta. A fost cu Doru la Eforie Sud (ca el are multi prieteni pe acolo ) Nu i-a facut totusi radiografie. E fericita ca pana pe 5 mai nu are voie sa scrie , medicul a vrut sa ii dea si scutire pentru scoala, dar tatal ei "rau-rau" a zis ca nu e cazul.

Ieri dupa amiaza m-au sunat de la gradintia sa ma duc s ail iau pe Stefan ca se simte foarte rau, il doare capul. Nu parea sa aiba febra. Am mers la dr. urgent. Nu are nimic in gat, nimic la plamani), avea temperatura 37,4 o durere groaznica de cap si era balonat. Mi-a spus sa il urmaresc, sa stea linistit in casa, hidratat ... daca durerile de cap continua si daca varsa s amerg de urgenta cu el la infectioasa . M-a ingrijorat pentru ca l-a testat si mi-a zis ca prezinta redoare de ceafa. I-a at un algoclamin si usor-usor s-a linistit. Azi noapte s-a trezit plangand, dar mi-a zis ca nu il doare capul. I-am dat un nurofen si s-a linistit.

Cam atat . Sper sa treaca valul asta de boli, ca nu stiu cum se intampla, dar asa ii apuca pe ei, pe toti odata.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
Cornelia, sanatate multa lui Stefan! sper sa fie doar o nevralgie de primavara
tuturor o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

buna dimineata la fete!

cornelia, big hug n-as vrea sa fiu in pielea ta zilele astea, chiar ca i-a apucat pe toti odata, trimitem sanatate maxima la eforie despre chitara no news, odata cu clasa I o sa incercam pianul, e pe locul I la dorinte, apoi vine chitara si toate celelalte instrumentele muzicale, n-ar zice pas nici la acordeon cred

georgi, multumim de invitatie, cu draga inima venim sa vedem gradina cand o fi

merry, cred ca scarpiniciul tau e pe sistem nervos, asa patesc si eu de ceva vreme, sunt mai bine oarecum cand iau MgB6, acum sunt 1 luna pe antihistaminice aerius si tavegyl, sa vad daca sub tratamentul asta ma potolesc. ce mai face ionut?

jo, si eu m-am interesat pt cineva, cica trebuia achizitionat mai din timp, acum e in jur de 20 mil/buc.

noi ne-am plimbarit in we pe la scoicaland si in parc, am profitat la maxim de vremea frumoasa, we asta avem programat costinesti, devansam 1 Mai-ul ca se pare ca noua nu ne da luni liber si oricum pleaca sot, asa ca sper sa tina vremea cu noi!




mami de miruna si vlad

Si Mihaita are nevoie de voi!

Speranta si incredere pentru David



www.dropshots.com/vladis" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Angi olalala ce tineri sunteti, va duceti la Costinesti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

Angi olalala ce tineri sunteti, va duceti la Costinesti...


pai nu e suficient de cald sa mergem la vama veche


mami de miruna si vlad

Si Mihaita are nevoie de voi!

Speranta si incredere pentru David



www.dropshots.com/vladis" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

corect!!! dar sa stii ca va fi cald cica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Bun gasit tuturor si multumiri pentru sfaturi si ganduri bune,
Astazi eu am fost mult mai bine,n-am mai avut acea mancarime,Rox a fost foarte eficient,multumesc frumos.
Ionut a fost mai linistit si a inceput sa ia din nou prosopul in brate.Se mai sperie daca vede vreo ganganie,dar nu mai tipa,doar vrea in brate si sa scapam de ,,inamic,,.Maine urmeaza sa ne intalnim cu psihologul scolar pentru ultima hartie necesara la dosar si joi ne prezentam in fata comisiei.

Cornelia,sa scapati repede si usor de probleme!

Va dorim toate cele bune,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
ce cald si frumos de dimineata, cica la noi la noapte va ploua.
Merry, imi pare bine ca e mai ok Ionut. si tu la fel
am inteles ca la scoala vor recupera lunea libera in sambata de 5 mai... ati auzit si voi la fel?
o zi frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Buna dimineata!

Stefan e bine, fericit ca s-a ales cu o noua vacanta si o inebuneste pe mama . Pe Vladimir l-am dus la cresa azi si nu prea i-a convenit , iar Maria se simte mai confortabil acum cu degetul protejat. Doar ca, nu v-am mai sous ca m-a lovit si pe mine viroza asta sau ce e si de ieri se vaita si Maria de dureri de cap. Dar macar suntem pe drumul cel bun si stim ca nu e nimic grav.

Mery_anna, ma bucur ca si voi sunteti mai bine!

Vladis, distractie placuta in statiunea tineretului !

Chitara cred ca se amana. Doru vrea sa ii cumpere costum de scufundari si pluta (ca si asa se omoara dupa apa si inot ), chitara sa o luam daca va fi cazul cand vom vorbi cu profesor si vom fi pregatiti pentru cursuri. Traieste cu speranta ca pana atunci ii va trece si lui Stefan .

Ma stresez deja ce vom face in vacanta de vara. Maria merge o saptamana in tabara, apoi la scoala de vara, dar Stefan si Vladimir nu au nici un program si sunt catastrofali impreuna . Mama se pregateste sa plece la sora mea urmand sa se intoarca la inceputul vacantei, dar imi e ca va fugi mancand pamantul, ca deja e terminata dupa vacanta de Paste prelungita cu bolile copiilor.






Mergi la inceput