Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (45)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Ylari mergi la Cora sau Carrefour, cred ca si Auchan si vezi la raionul de copii chiloti de unica folosinta, sunt 3-4 bucati la pachet.
Nu sunt absorbanti..iti pui tu tamponul acela..facut sau cumparat cum vrei..chilotii sunt doar din panza simpla nu au absobant intre picioare..intelegi?. Si sunt f comozi si moi.

-------------------------------------------
Mami de Eva Ilinca 25.07.09 si 33s Clara
"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Poi Onutza eu am facut cum mi-o spus doctora...orice mananc nou...tre sa iau glicemia dupa si cica nu trebuie sa sara 120.
Da eu cica mi-am luat toate masurile de precautie: paine neagra, unt benecol si gem indulcit cu fructoza, dar degeaba, da fu bun...si lui bebster i-a placut
Ma tin numa de prostii...si aseara am bagat inghetata din ciocolata neagra cu visine si lichior, da mi-am bagat picioarele in ea de glicemie, nu mi-am luat-o ca in ultima vreme fu in regula.
Gata o tai si eu pe afara ca e mai caldutz astazi, ce numai Anxy sa se plimbe?!

Elena 32+ cu Bebster AMR 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella81it spune:

Buna ziua si de la noi!
Vad ca fluturasilor nostrii le place la caldurica!
Eu azi am profitat de timpul frumos si am iesit putin la piata cu Alex!Abia ma misc,abia ma imbrac cred ca am facut febra musculara si nu am mers mai mult de 20 min.
DIANA cred ca nu ma fac nici o analiza ptr.epidurala,e cam departe spitalul ,imi trebuie programare ptr.anestezist cam mult de umblat si sincer la prima nastere a fost destul de usor(sunt rezistenta la durere,nu am scos un sunet )
ELLY tu cum esti?Ce vesti ne aduci?
VIRGINIA esti programata la cezariana de ziua de nastere a cumnatei mele
Ma duc sa dorm putin si revin!


Ella35+ cu Matteo si mamica de Alex(14.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui blanca000

Ylari mergi la Cora sau Carrefour, cred ca si Auchan si vezi la raionul de copii chiloti de unica folosinta, sunt 3-4 bucati la pachet.
Nu sunt absorbanti..iti pui tu tamponul acela..facut sau cumparat cum vrei..chilotii sunt doar din panza simpla nu au absobant intre picioare..intelegi?. Si sunt f comozi si moi.

-------------------------------------------
Mami de Eva Ilinca 25.07.09 si 33s Clara
"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo




Aha, mersi de pont!
In likul postat de Tzuky aia par sa aiba si absobant. Sau l-or fi pus ca sa nu i se vada fofo lu' tanti aia?


YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa
Si
Lucas Mathias
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefulici spune:

Citat:
citat din mesajul lui blanca000

Ylari mergi la Cora sau Carrefour, cred ca si Auchan si vezi la raionul de copii chiloti de unica folosinta, sunt 3-4 bucati la pachet.
Nu sunt absorbanti..iti pui tu tamponul acela..facut sau cumparat cum vrei..chilotii sunt doar din panza simpla nu au absobant intre picioare..intelegi?. Si sunt f comozi si moi.

-------------------------------------------
Mami de Eva Ilinca 25.07.09 si 33s Clara
"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo



Ce pret are pachetul ?

http://lmtm.lilypie.com/p1DRp3.png?Nr8NoC0w
2 sarcini pierdute la 5 s si 7 s, mutatie MTHFR ( A1298C) genotip heterozigot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cuchilici spune:

Citat:
citat din mesajul lui YLARI

Buna fetelor!
Mooaaama, ce vorbarete sunteti azi!
Iar eu, ca si Mammita am citit si... Acum cand sa raspund nu mai tin minte mare lucru!
Tzuky, wow, ati programat cezariana!!! Bafta maxima si toate bune iti doresc! Misto kilotzii aia, eu inca nu am gasit prin farmacii pe la noi, parca intreb de ozn-uri cand cer iar intr-o farmacie am jntrebat daca sunt si absorbanti kilotzii respectivi si nu a stiut sa imi raspunda. Se pricep si farmacistele noastre la produse... Astia sunt de la seni?
Anita ma bucur ca ai avut o noapte buna!
Pe mine ma apuca seara fetelor niste dureri de stomac... Ca si cum ar fi foarte plin si nu mai pot inghitzi nici macar apa, se coreleaza si cu arsuri si am impresia ca mor. Aseara m-a lasat dupa nospa (eu iau la recomandarea hematologului nu contra contractiilor, cica relaxeaza uterul si favorizeaza si irigarea lui optima cu sange) si dupa un rennie. Pana acum sunt ok, nu am simtit nicio durere.
Diana sunt cu gandul la tine (ca si restul fetelor, sunt sigura), multumesc ptr raspunsul ref la bagaj. Eu inafara de haine ptr bb, scutece crema ptr funduletul lui si haine plus sapun papuci prosop pasta de dinti ptr mine si incarcatorul de la mobil nu cred ca mai pun altceva, serios. Poate ceaiul ptr lactatie si sa rog sotul sa imi aduca un termos cu apa fierbinte sa mi-l prepar.
Alina-gabi nu am accesat linkul cu filmuletul, dar iti pot spune ca unde am nascut-o pe Eva ii spala la chiuveta dar asistenta respectiva era tare dragalasa si nu mi s-a parut deloc ca traumatiza fetita.
Eu am fost tare harnica azi, bla bla, spalat, curat, mancare, cr sa mai, parca am fost pe baterii.
Nu stie nimeni sa imi spuna daca cafeaua dopo cena e fara cofeina?
Va pup pe toate, am vazut ca mai milte sunteti suparate, Onutza nu te mai necaji, ce sa te intrebe si ei...
Pak pak, fug sa pun masa ptr Eva.


YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa
Si
Lucas Mathias
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot


Ylari am intrebat acum un coleg italian, care e bautor de cafea, si mi-a zis ca si el presupune ca nu contine cofeina daca scrie "dupa cina", dar nu poate sa-mi spuna 100% pentru ca n-a mai auzit expresia asta la cafea si ca e destul de ciudat. Mai intreb si daca a auzit cineva de chestia asta, iti zic.

Corina 34+ cu Vlad Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella81it spune:

YLARI pe pachetele de cafea fara cofeina scrie clar decofeinizat(cumpar rar ptr. mama)e posibil sa fie cafea decofeinizata ,oricum aici se obisnuieste dupa cina sa bei o cescuta cafea
Am si eu chilotii din aia de unica folosinta dar azi am mai cumparat unii de bumbac sa ii pun peste,la prima sarcina simteam ca ii pierd de pe mine
Am uitat sa va spun ,la control doctorul mi-a spus ca i-a atins capul lui bebe cu degetulasa jos sa fie?
Eu mai bantui pe aici,la 14 trebuie sa ii dau antibioticul lui Alex si apoi ne bagam la Am o stare de somnolenta in ultimele zile si dorm bine noapte,dimineata ma trezesc la 9,probabil corpul isi ia resurse stie ce il asteapta

Ella35+ cu Matteo si mamica de Alex(14.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Hey, suntem acasa.

BB are cam 2900 g, colul cik nu e deschis, asa ca a ramas sa stau cuminte si dc pana luni nu se intampla nimic, luni facem cezariana.

Culmea este ca dupa ce am ajuns acasa am vazut ca sangerez maroniu si un pic gelatinos.
Astept acum sa vad dc se opreste sau iese si dopul

Deci tot in suspans sunt....pot sa nasc oricand, dar cel mai tarziu luni.

Nu prea pot sa stau la PC pt ca am contractii si imi e greu sa stau ridicata sa tastez.

Va pup dulce! Sa auzm de bine!


Elly 37+ cu Babyboom

AMR 2+ saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Cuchilici, Ella multumesc ptr raspuns! Nu am deschis cutia, o sa imi cumpar decafeinizata (pe care sa scrie clar asta) si cutia asta o pastrez ptr cand voi putea sa beau. Eu am evitat cafeaua, de fapt cred ca doar decafeinizata am baut de cand am ramas gravi.
Ellyshor bine ati revenit acasa. Tot in emotii o/ne tzii. Pupici si lasa ca stie bb cand sa vina. Dar de ce faceti ceza daca nu se intampla nimic pana luni?
Vai sper sa nu vorbsc intr-un ceas cu cuc dar eu ma simt tare bine azi. Am mancat ceva mai lejer oricum. Daaar am poftit la inghetata magnum double chocolate si i-am comandat sotului 2-3 buc, looool!
Fetelor bb Lucas misca de numa-numa, imi place la nebunieeee!!!
Pup fetele.

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa
Si
Lucas Mathias
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Elly eu am sangerat maroniu si ceva gelatinos vineri si sambata am nascut ..asa ca si sa fie totul bine.

Nasti la zi mare luni..un George mic..

-------------------------------------------
Mami de Eva Ilinca 25.07.09 si 33s Clara
"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo

Mergi la inceput