Scolari de Iulie - August 2004 * (96)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Robi, are mare dreptate Ema, nu va puteti lasa acum, de dragul lui Matei nu va exteriorizati de fata cu el. Banii se fac la loc, afacerile se recladesc, bine ca sunteti sanatosi, va puneti pe picioare incet-incet, nu sunteti singuri pe lume, mai aveti si voi rude sa intinda o mana acum, macar sa preia o parte din cheltuielile scolare, sau de intretinere, nu stiu zic si eu, si eu am intins mana celor din familie cand au avut nevoie si mie mi s-a intins mana cand am fost cazuta, tot de catre cei din familie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Ema ce sa spun, jos palaria, ai razbit. Gabi si tu trebuie sa poti.

Kim sa stii ca talentul e 1%, restul e munca multa si noroc. Degeaba are copilul talent, daca nu are posibilitatea sa-si realizeze talentul, material sau daca parintii nu-si dau seama de asta. Sau daca locuiesti intr-o tara in care nu ai cum sa-ti pui in valoare talentul.

Cu limbile straine si eu sunt 100% de acord. Mor de ciuda ca maimutele mele nu vor sa vb cu mine nici putinele cuvinte pe care le stiu. Abia astept sa ajung in clasa a IIa sa ajungem sa si scriem in engleza si germana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

tottal de acord...uneori, adeseori, din nefericire pentru timpul, banii si energia investite, nu conteaza cate facultati, masterate si specializari are cineva, conteaza conjunctura, norocul, arta sa intr-ale comunicarii, carisma, arta de a se insera in anumite cercuri, arta de a recunoaste oportunitatile, puterea, hotararea de a razbate, si mai ales "un spate" tare etc....

ce mai, numai uitati-va in sus la cei "ajunsi" si la cei catarati in varful piramidei in ministere si mai sus...cat de genii sunt, cate limbi straine vb fluent, cate masterate si cate facultati au ??? (unii cu greu au absolvit liceul la seral- stiu si eu o "sefa" era exact parvenita clasica piloasa, smechera, zambareata si descurcareata la maxim, clipind des din gene si fara scrupule, cu diploma de liceu cumparata/smulsa de la un liceu de periferie, calificata la locul de munca, cu facultate la ff la privat, de fapt abia stia sa tina pixul in mana, sau sa lege o conversatie desteapta, in schimb stia exact ce trebuie ca sa ajunga "sus"- brava ei...) q.e.d


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

sara buna
eu totusi sper ca lucrurile sa fie mai bune pentru cei care nu-s ok. si ca sa fiu iar contra valului as zice ca multi din cate stiu eu in jur razbat prin forte proprii... si cu dramul adecvat de noroc, care dupa parerea mea este la fel de important ca orice in viata asta.
am pus ceva poze cu maimutele in actiune
si de la Londra
va doresc o seara tare buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

ce drag imi e orasul asta Tamisa cam maloasa fata de cum o stiam eu.

deci ai vedete rock in casa, da?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Imi pare rau,ca mi-am dat drumul la gura,sincer,nu cred ca e momentul,mai ales ptr. Roberta sa vin si eu cu povesti tragice...am vrut doar sa sustin intr-un fel ideea ca acum ,mai mult ca in alte situatii,e nevoie de putere,de incredere...e vital de altfel!si chiar daca va trebui sa plece sotul tau,sau sa vindeti casa...nu e o drama asta...crede-ma Roberta,si eu mi-am luat lumea in cap si am plecat lasand copilas de 6 luni acasa...eu copil la randul meu crescut bine si iubit de ai mei,nestiind nici ca lumea e mare si printre straini e greu.Important acum e sa fiti impacati cu situatia,sa aveti curaj sa spune-ti da-o naibii de casa,de magazin...stiu ca suna cumplit...ca sunt vorba de ani de munca si de retineri ca sa-ti faci o casa,sa incerci sa o duci cat de cat bine....dar cel mai important e sa fii sanatos,sa poti sa te bucuri de copilul tau.Chestiile materiale sunt importante in viata...dar nu sunt totul...sunt oameni care se agata de viata ca de o ata...si ar da si ultimul banut sa mai traiasca...nu-i asa?Curaj mult...si ma rog pentru voi sa va reveniti din soc si sa incercati sa gasiti o solutie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Roberta, multa putere va dorim

Rox, vazut toate pozele, cat de frumosi sunt chitaristii
Ma bucur ca ati ajuns in excursie !!!

Ema,

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
-----------------------------------------------------------
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=iarna 2012&page=56" target="_blank">Concurs Iarna 2012 : pagina 57 - Z1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata!
(doamne, ce probleme de constiinta mi-am facut aseara ca am dat cu bata in balta... sper din suflet ca nu am suparat pe nimeni si daca da, va rog acceptati scuzele mele )
Andries, hehe, da. Tamisa era joasa raaau de tot, erau si afise de promovare a economisirii de apa dupa "2 ani de seceta".
ca sa se stie, pozele cu soare erau din zilele in care eu am fost la curs si consortu' s-a plimbat peste tot, da???
btw, am luat examenul... aveam ceva emotii!!
o zi frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata!
Ema , sunt de acord intru totul cu ce ai spus, viata e dura, stiu de mica si eu, de plans am plans pe aici si cand am rabufnit, nu a fost in fata copilului. El e bucuros acum ca are cu cine sa stea, ca nu mai merge la after school o perioada, ca tati se joaca cu el...

Va multumesc inca o data pentru sfaturi si incurajari, sper sa pot veni si cu vesti bune, nu vreau sa stric atmosfera :)

va pup, o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Mi-e dor de Londra :)

Mergi la inceput