Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (44)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onutza83 spune:

Ce energie Albinuto?? o caut prin casa si nu o gasesc:))))) De nevoie fac sa nu mor de foame:)))))))
si cozo fac sa ii dau peste nas soacrei care nu a vrut sa imi trimita.Sa ii stea in gat!!!!!!!!!!

Oana cu Bebe Tudor 35 +AMR UN PICCCCC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Si eu la prima sarcina am fost tintuita in pat.....acum dr mi-a dat liber sa merg vreo 250 km dus, apoi intors, dar sa ma apuc de no-spa cate 3/zi. Azi oricum stau linistita ca am terminat greul.
Ma duc sa-mi termin bagajul.

Diana, mamica fericita de Deliutza broscuta(20.05.2008) si cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella81it spune:

Esti superba VIRGINIAAm vz si filmuletul cu bebe,cam asa face si al meu si are o pasiune sa se impinga in partea dreapta sub coaste

Ella34+ cu Matteo si mamica de Alex(14.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui onutza83

Ce energie Albinuto?? o caut prin casa si nu o gasesc:))))) De nevoie fac sa nu mor de foame:)))))))
si cozo fac sa ii dau peste nas soacrei care nu a vrut sa imi trimita.Sa ii stea in gat!!!!!!!!!!

Oana cu Bebe Tudor 35 +AMR UN PICCCCC

Cum adica sa nu vrea sa iti trimita?
Doamne! Si eu ieri am fost la biserica si ma intrebau femeile daca vreau coliva, nu cumva sa poftesc... Pai..ma gandeam ca gravidele au prioritate..macar la mancare..Cum sa faca ceva bunatati si sa nu iti trimita?
Poate ii trimiti tu, un colt asa..ca sa isi bage unghiile in gat..

33+ cu Rares-Iustin

Mutatia MTHFR C677T homozigota- tratament cu Clexane 0.4, Cetebe, Magnerot si Folowise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza83 spune:

Eiii Albinutooo asa is uniii...dar nu imi mai pasa..m-am consumat mult pe seama ei dar am ajuns la concluzia ca daca omui prost nu are rost nici macar sa te gandesti .

Oana cu Bebe Tudor 35 +AMR UN PICCCCC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha81 spune:

Belissima multumesc frumos de explicatie!
Onutza ai mare dreptate! Eu cand spun asta nu ma gandesc la soacra ci la unii asa zisi prieteni...Oricum spor la treaba !
Eu astazi am o zi mai lejera pentru ca am femeia venita la curatenie, mancare am iar cozonacii ii fac maine!

DENISA mami de Bianca (21.12.2006) si insarcinata in 32 saptamani cu PAUL FILIP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelu spune:

Buna dimineata, burtici! Ce de activitate pe aici!!! Vad ca unele sunteti foarte harnicutze in bucatarie... Eu am noroc pt ca nu trebuie sa fac absolut nimic... ai mei stau deasupra, iar bunica mea a facut toate bunatatile din lume si mi le aduc la nas Pana acum am dat iama in cozonac si pasca, dar urmeaza si celelalte bunatati

Noi suntem bine, am dormit linistite, multe ore ca de obicei - nu stiu voi cum sunteti, dar eu dorm 10-11 ore pe noapte ... bine, cu trezitul obisnuit pentru baie, de 3-5 ori
Inca nu imi dau seama daca pitica e intoarsa, uneori am senzatia ca s-a pozitionat transversal. Dar incerc sa nu ma mai gandesc la asta, astept ziua de marti cand o sa ii rog pe cei de la Regina Maria sa verifice la echo atat pozitia cat si lungimea si dilatatia colului Stam in continuare cuminti in pat, cu picioarele in sus si ne uitam la seriale

Ioana, asa cum iti spuneam si la telefon, stai tu linistita acasa. Nu are rost sa risti si sa se declanseze travaliul acum de sarbatori

Fetelor, aveti grija de voi, nu va obositi prea tare si sa dea Dumnezeu sa trecem cu bine peste aceste zile. Sa ramanem tot 2 in 1 pana dupa Paste
Va pup cu drag

Ioana 35+ cu Bianca Maria

AMR... cat o vrea Dumnezeu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Fetelor nu stiu daca mai reusesc azi sa intru, maine dis-de-dimineata plec, asa ca vreau sa va urez de pe acum Paste fericit, cu multa odihna si bebei ascultatori! Va pup!

Diana, mamica fericita de Deliutza broscuta(20.05.2008) si cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Ba eu plec maine la socrii, tot 100 km sunt si tot intr-o ora si un pic suntem acolo..ma incumet dar nu am nici probleme si am abia 32+..vedem noi ce facem daca e cazul...ma duc acolo sa stau si sa nu fac nimic decat dupa Eva..se mai anunta si ploi asa ca mari activitati nu facem...

Am reusit sa o "imbrac" pe Eva de PASTE, i-am luat acum si pantofori albi, rochita rosie..o sa fie o delicioasa..azi o imbrac eu frumos ca se anunta cald si bine, in we ploi.

Aseara am fost si la biserica noi doua (trei) am aprins o lumanare si am stat putin la slujba in afara bisericii, era cald bine, lume destula, noapte si multe lumanari aprinse, copii alergau veseli pe iarba si se harjoneau..frumos..azi sa trecem pe sub masa, sa mergem pe la cimitire si sper sa ajungem la slujba putin dupa amiaza..insa deocamdata sunt la job pana la 14:00.

J. sa incumetat si a vopsit si el 10 oua de tara sa avem si noi in casa chit ca plecam,eu nu mai aveam timp si putere aseara, cozonaci am cumparat 2 de la un nene ce a venit la comanda la job si atat..restul face soacra si mama.



-------------------------------------------
Mami de Eva Ilinca 25.07.09 si 32s Clara
"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aever spune:

Fetelor, "v-am citit" in timp ce infulecam vreo 4 felii de cozonac. Cumparat e drept, am zis ca doar il tai sa vad cum e, poate n-o fi bun, dar n-am prea putut sa ma mai opresc. Eu cu facut de mancare festiva nu prea ma omor, o sa mai fac niste oua azi sau maine, sa vad cand am timp si gata.
Eram si eu cam "ciufulita" cand am intrat pe forum ca as fi vrut sa ajung pe la parinti la Braila, mai ales sa vad bunicii pe care nu i-am mai vazut de vreo 3 luni. Ma gandeam ca daca nu merg inainte sa nasc cine stie cand mai ajung pe acolo dup-aia. Barbatu nu-mi da voie...a zis ca nu i se pare o idee buna, ca acum am alte prioritati, de-astea. Sunt sigura ca dupa ce o sa vina cel mic n-o sa-mi dea voie mult timp pe acelasi principiu. Dar sa nu fac totusi speculatii pe tema asta. Apoi am citit si aici la voi ca totusi poate nu-i o idee buna sa mergem 200km dus si inca atat intors, mai ales ca as face drumul la interval de 2-3 zile. Sa zicem ca mi-a mai trecut tristetea si ingrijorarea citind ce-ati mai zis si voi.

Ma bucur ca sunteti toate bine si bebeii mai asteapta cu venitul pana dupa Paste. Virgi, eu cred ca m-am tampit de tot ca nu-mi aduc aminte de cand si de ce faci tu cezariana. Nu stiu de ce in capul meu era convingerea ca tu esti foarte hotarata pentru nasterea naturala. Cred ca fac eu niste confuzii.

Andreea, 30+ cu BebeLUnu

Mergi la inceput