Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 (6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mami_de2 spune:

Neata fetelor!
Looana am vazut ca intrebai de sangerari de la clexane.. sa stii ca am mai auzit de sangerari la mutantele noastre de pe forum, insa nu de la clexane ci pt ca ele luau si clexane si aspenter....si aveau sangerari nazale nu de alt tip. Tu de care ai? Medicul in acest caz iti va recomanda sa raresti un pic aspenterul (eventual la 2 zile daca il iei zilnic)ca sa vezi daca mai ai sau dupa , sangerari nazale.

7+
Signature: 25 martie - de Buna Vestire un frumos test pozitiv= cea mai frumoasa minune din viata mea!
Daily pills: 1 FembionI, 1 Magne B, 1 Acid folic, 1 Cetebe, 1 Aspenter (3 pe sapt.) ; Utrogestan vaginal 300 mg pe zi;
*Age: http://lbdf.lilypie.com/3DHqp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui NovDec2012

Onutz ai PM


DenyAnd, muuultuuuumeeesc!!!

Onutz 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NovDec2012 spune:

Alexa1986, ne zici numele tau ca sa trecem in listuta?
Te-am adaugat si pe tine, cu UM si DPN.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Fetelor, am o intrebare si un sfat (sau o cugetare )
1. Intrebare: am reteta de la doctor pentru vitamine prenatale, no-spa in caz de nevoie si Utrogestan; mi-a spus ca Utro se ia oral, ori eu stiam si de la voi si de la alte fete de pe forum ca poate da ameteli, greata etc, asa ca l-am intrebat daca pot sa-l iau vaginal si mi-a spus ca luat astfel pe termen lung da o iritatie acolo si mai bine incercam oral, iar daca mi se face rau de acolo pot lua unul oral si unul vaginal- pentru ca eu trebuie sa iau 2 pastile seara. (Catai fraza mi-a iesit )
Deci: voi ce stiti despre asta?
2. Sfat: in functie de locul in care v-ati ales (sau va trimite medicul vostru) sa faceti ecografia de dublu test verificati daca trebuie sa va programati din timp si programati-va. Fostul meu doctor m-a trimis la Filantropia, unde este foarte aglomerat si trebuie sa ne programam cu muuult timp inainte. Bineinteles ca doctorul cel nou ma trimite in alta parte, asa ca pentru ca am mare incredere in el ma duc acolo si anulez la Filantropia. De cand ma tin sa va zic



Onutz 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa1986 spune:

Buna,
Alexandra ma cheama :)

5+ cu o minune de la D-zeu :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NovDec2012 spune:

Burticutele cochetele, eu fac modificari la prima pagina, ce parere aveti?

Inca nu am terminat ca imi ia ceva timp sa termin(inca lucrez la ea), dar deja se vede la inceput de listuta ca am dat enter ca sa vedeti si voi cum e, si cer parerea voastra. pt ca e odiseea voastra.

Daca nu va place noua listuta, imi ziceti si modifc inapoi asa cum era.




(DenyAnd)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

DenyAnd, mie imi place

Onutz 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Camitu spune:

DenyAnd multumim mult.Eu sincer nu mai apucam sa o fac mai aratoasa.E f bine.
Eu am facut capitolul noua aseara, dar era prima data si intradevar am uitat ultima parte s ao fac.

Multumesc pentru ajutor inca o data.

Carmen multumesc de incurajare.

Am fost la hematolog astazi, mi-a spus ca va trebui sa fac clexane 0.6 pana dupa nastere dar avand in vedere antecedntele dion familie (care nue xista) si faptul ca ma o nastere naturala la activ cu un travaliu de 12 ore si nu am patit nimic m-ar ruga daca pot sa repet la alta clinica cele doua analize care nu mi-au iesit bine(Gena PAI si MTHFR).

Am s ama duc si la Medlife s ale mai fac o data , pt ca nici eu nu sunt impacata cu rezultatele.Asta ca sa ma linistesc.


In rest urati-mi succes pentru ca de marti ma apuc de Clexane.

Pup grupul vesel!

CAMITU 9+ mamica de Ana Maria 5 ani

http://lmtm.lilypie.com/mNrTp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Gata burticutele, eu am terminat de modificat prima pagina, am mai adaugat o listuta cu zile de nastere, si stiu doar pe a Danei0000 (stiam de la aspirante) si am pus-o pe listuta, daca vreti si voi sa spuneti zilele de nastere si completam listuta cu zile de nastere

Daca mai trebuie modificari, spuneti, sau mai bine lasati PM la user comun(il luati din prima pagina) si care din fete face modificarile la capitol, deodata citeste si PM si trece la actiune (propun ideea asta pt "anunturile" cu ce treb de modificat/adaugat la prima paagina, ca se mai pierd printre pagini, sau cum fac eu, imi notez pe foite ce modificari treb de facut, dar daca le ai gata scrise in PM, e mult mai usor).

Va pup (fur ca de molipsire de la voi) si va doresc o zi frumoasa.

Eu treb sa ies ca am de facut mancare si am cam pierdut notiunea timpului pe forum



Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Uuuuuupppsss mai avem inca o gravidutza la noi la aspirante
Iuuuhuuuuu

Corina87 astazi ne-a anuntat ca este insarcinata.

sigur va veni la voi sa o primiti, da?



Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

Mergi la inceput