Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (7)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

La multi ani luy!

(si cu intarziere )

La multi ani rodicamaries!


Sa fiti iubite, implinite, fericite si norocoase! Sa aveti o viata lunga si plina de bucurii!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Luy, cum a fost la gradinita? Ai fost si cu Irina?

Ioana mea ae o iesire cu scoala azi, merg la un parc/domeniu unde sunt animale/pasari/pesti si locuri de joaca si paduri... Ea care de obicei se scoala cu greu azi a sarit pur si simplu din pat... nu va mai zic ce repede s-a imbracat....

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Buna ziua, dragele Mosului! Ce faceti voi pe o frumusete de vreme ca asta? Chiar ma gandeam ca era timpul sa ploua, ca nu se mai intamplase demultisor si era deja o seceta nenica.... Offff... Abia astept sa incep munca. Cred ca, de data asta, nu rezist nici macar un an fara activitate. Deja ma invart ca in caldare si nu-mi gasesc locul. Imbatranesc, deh...
Noi suntem foarte bine, luati la pachet. Yanis a dat o fuga la mare si pe semne ca i-a bagat figura aia cu batutul din gene taticului sau, de i-a dat nenea cate 4 inghetate pe ora. Acum boleste, dar ne reparam noi. Fabian creste mareeee. Deja are 8 kilograme si am inceput sa ii mai dau nitelus suc de fructe, ca de la laptele meu zici ca se umfla cu pompa. Hihihihi. Eu grasa si frumoasa, dar nu-mi mai bat capul. La prima sarcina m-am stresat ingrozitor, dar acum sunt mai ok in pielea mea. Imi voi reveni eu, sunt sigura.
Asteptam cu interes vremea sa stie incotro vrea s-o apuce, ca sa ne urnim si noi din barlog. Cam atat. Scurt si cuprinzator. Pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Ooooooopa si eu .........

La multi ani tuturor sarbatoritelor din ultimele zile....

Noi am fost plecati la mare...vremea superba, Cristi nu mai voia sa plece, apa rece...a stat baiatul numai cu picioarele in apa( acum mucisori) si la piscina(apa era calduta)....un pic de bronz si de odihna....acum ne-am intors la cele zilnice....

Vad ca papanashii au sarbatorit la carnaval 1 iunie... La multi ani papanasi si dulcetele

Annisia ai facut baiatul mic " marreeeeeee", 8kg. ..super baiat papacios ai.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

La multi ani Piciu,Luy,Rodica!

Asteptam si noi sa se indrepte vremea ca se apropie concediul..am luat deja bilete la Mamaia din 22 iunie,dar inainte dam o fuga la munte,la Vatra Dornei,apoi la Ploiesti,sa vada si neamurile ce mari am crescut

Annisia,te cred ca nu mai ai stare,la cat de energica esti tu..si Miru ar manca non stop inghetataSanatate lui Yannis!

Pupici de la noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

La multi ani Luiza!

La multi ani rodicamaries!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui carpatina

Greseli face si a mea dar nu cred ca ar fi facut mai putine daca am fi locuit in Romania. Eu corectez expirmarea constant si sunt convinsa ca va fi OK.

Amuzant e ca incurca "sensurile" de ex. lui ieri ii zice maine si lui maine ii zice ieri. La fel si cu mai demult/in curand. Dar numai in romaneste, in franceza ii iese socoteala


Si al meu, si al meu! Parca de acum incepe el sa prinda notiunile legate de timp. Iar greseli mai face leagte de gen si conjuctivul pe post de viitor il greseste constat. ' o sa merge'...Dar abia au 4 ani si ceva, inca mai au de invatat piticii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Luy, Carpatina, multumesc mult!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

La multi ani, Luy! Sa ramai mereu la fel de inimoasa! si mii de scuze, nici nu mai stiu pe ce lume ma aflu!

La multi ani, Piciulika! Sa-ti fie viata plian de energie, sa le poti face pe toate cate le vrei facute! si mii de scuze, nici nu mai stiu pe ce lume ma aflu!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Iar bate vantul pe aici...
Se simte miros de vacanta ?

Multumesc pentru urari !

La multi ani fericiti, adimercedes !
Sa ai o zi perfecta !

Eu am avut o perioada mai aglomerata, am organizat revederea de 20 de ani de la absolvirea liceului. Multa bataie de cap, timp alocat pt zeci de telefoane si mailuri, stress... Dar a iesit minunat, a fost o surpriza placuta sa constat ca toti colegii si profesorii au venit cu bucurie si si-au amintit cu drag de acea perioada.
Acum m-am linistit si incep sa ma gandesc la vacanta
Pfiuuu, mai e putin si incep serviciul... Parca au trecut in zbor 2 ani...

Mergi la inceput