Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (7)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui luy
Si sa nu-mi zici ca ni l-ai trimis si noua... de o saptamana o tot tragem cu Irina, ba cu febra mare, ba vomita, ba un drum de urgenta la spital ... de-astea... "distractive"


Nu fac io transferuri d'astea! Sper ca de-acum sunteti mai bine!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Hai c-am trecut p-aici sa vad daca toate-s la locul lor.. si sa mai sterg un pic praful! Acum ca m-am linistit ma duc sa mai fac si niste treaba. Cu atata vreme frumoasa mi s-a deschis apetitul de vacanta...

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Papanasho, cum mai stai cu moralul? S-a produs separarea si in fapt sau numai in acte?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Eeeei, daca a sters carpatina praful si miroase a curatenie si proaspat ma infiintez si eu Cum s-ar zice, culeg roadele muncii altcuiva

Am o stare mai buna, de luni Irina nu a mai facut febra si nu a mai varsat, maine e ultima zi de antibiotic. Doamne ajuta sa nu mai avem nimic o lunga perioada de acum incolo si sa savuram vara si vacanta

Maine, de 1 iunie, e mare agitatie la gradinita Mariei, va arat programul sa va faceti o idee :

CONCURSURI VARIATE, PE TEMATICI, INTRE GRUPE
CANTECE SI DANSURI
CARNAVAL - PREZENTAREA COSTUMELOR

GRUPA FLUTURASILOR
LIMBO
CURSA SACILOR
OCOLESTE OBSTACOLUL!
NU SCAPA MINGEA
ATENTIE LA PORTOCALA
SARPELE
DANS IN OGLINDA
STATUILE MUZICALE
PATRATELUL BUCLUCAS
PRONUNTA CORECT!
PARADA COSTUMELOR
UNU, DOI, TREI, LA PERETE, STAI!
SCHIMBA PERECHEA
MIMA

Dupa cum se vede, distractia va fi in toi ! Ne-am si pregatit corespunzator, drept cadou de 1 iunie Maria va primi o rochie "adevarata" de balerina-printesa si va defila maine in ea, la carnaval.

De altfel, programul Mariei a fost incarcat in ultima saptamana, luni au fost la circ cu gradinita ( undeva langa Parcul Moghioros, daca am inteles bine ). Daca seara era foarte circumspecta, era convinsa ca nu o sa-i placa, a venit de acolo incantata si mi-a zis ca vrea sa mergem si la circul "mare" ( unde pana acum a refuzat cu indarjire sa mearga, desi i-am propus de mai multe ori ).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui luy
Dupa cum se vede, distractia va fi in toi ! Ne-am si pregatit corespunzator, drept cadou de 1 iunie Maria va primi o rochie "adevarata" de balerina-printesa si va defila maine in ea, la carnaval.


Abia astept sa vad poze! Distractie placuta!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

La multi ani tuturor copiilor si petrecere frumoasa oriunde veti sarbatori!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Luy, cu cartile faci cum iti este tie mai usor!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crishtina spune:

La multi ani tuturor copilasilor mari si mici! :)

Va astept si pe voi la concurs :) http://duemani.blogspot.it/2012/06/concursgiveaway.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

La multi ani frumosi tuturor copilasilor !!!

Noi suntem bine, Adi a fost ieri cu gradi la Ocnele mari (salina) si apoi la zoo Pitesti. Au venit franti dar fericiti !
Astazi o sa-l duc la spectacolul de la Opera comica, unde va fi intalnirea anuala DC.

Carpatina, raspunsul este da, de vreo 3 saptamani s-a produs si e foarte bine asa . balanta fiind ma mai apuca nostalgii si regrete, dar imi revin repede la realitate.

Multa sanatate tuturor si petrecere frumoasa astazi si weekendul acesta prelungit !




..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )

Oamenii sunt facuti sa fie iubiti si lucrurile sunt facute sa fie folosite.
Confuzia in aceasta lume este ca oamenii sunt folositi si lucrurile sunt iubite !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

La multi ani frumosilor nostri copilasi, sa fim toti sanatosi si sa ne bucuram alaturi de ei pana la adanci batraneti!

Va imbratisam cu drag, chiar de intru mai rar pe aici

Mergi la inceput